Jaký subwoofer

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 15. 1. 2022 22:56

Potřebuju názor ohledně wooferu. Budu pořizovat 11 beden klipsch a logicky jsem chtěl vzít i klipsch wooofery. Ale teď přemýšlím jestli by ty wooofery nebyly lepší od SVS ...vzhledově by mi nevadilo kdyby měla díky... Taky mají uzavřenou ozvučnici, což je mi sympatičtější, ale s tímto nemám vůbec zkušenost.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 15. 1. 2022 23:30

Pokud je to na hudbu, tak REL. Pokud na filmy, je to celkem jedno, hučák jako hučák.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 16. 1. 2022 00:59

Hlavně filmy... Prozatím
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 16. 1. 2022 02:10

Jamo, Yamaha, Klipsch, SVS, Velodyne, záleží kolik do toho chceš pustit, jak máš velkou místnost, jaké máš stávající repro.
Já dostal od manželky pod stromeček Polk HTS 12 (mám repro Polk S55e) a je to teda brutus. Má to pomalu velikost nočního stolku, využití na hudbu celkem minimálně, ale i tam je to sakra a příjemně poznat, ovšem u filmů, to je teda nářez. Ten reproduktor nejen že vypadá zlověstně, on se tak i umí chovat. Výbuchy a podobně prakticky realistické a to nejen pro mě, ale i pro sousedy :D Zvuk je fakt hutný, všudypřítomný, správné frekvence rozvibrují zubní plomby a prostor vyplní až jako by kaší, je to všude, třepe to vším, silně to hraje na emoce. Čekal jsem, že to bude jen tak houkat, ale hraje to celkem hezky. Mám ho nastavený tak, aby hrál pod 45Hz, kde moje repro začínají mít útlum a je to fakt pěkné oživení a zatraktivnění zvuku. A pokud je sub především k filmům, nemyslím si, že je třeba za něj dávat 40 litrů jako za REL. Pokud máš Klipsch, nebál bych se této značky. Ale pokud chceš skutečně kvalitu, která zahraje i muziku, šilhal bych právě po REL, případně Velodyne. Nevím, zda chceš pořizovat dva (což má význam především na hudbu), já mám jeden, ale vzhledem k fyzice šíření basů v prostoru to bohatě stačí. Bas je prostě všude, včetně vedlejších místností i na nízké hlasitosti :-)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků