Zesilovač k B&W 801 series 80

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Eberhart 17. 1. 2022 19:42

Dobrý den všem, jdu si sem pro radu. Stal jsem se hrdým majitelem B&W 801 series 80 jako splnený sen. Problém který musím řešit a počítal jsem s ním je, že zatím to musím pohánět AV Marantz SR7007 dobrý AV receiver na domáci kino to jo, ale na tohle je to fakt málo. Přemýšlím o koupě stereo zesilovače z druhé ruky a nechám si poradit jak někdo ví nebo ty bedny má. Zatím jsem si z bazaru vybral LUXMAN L505U - 60.000kč, Vincent SV-238 - 50.000kč nebo NAD M2 - 50.000kč. Vím, že to je asi málo za dobrý zesilovač k těm bednám, ale víc momentálně nemám :) Moc děkuji za odpovědi. RK
Marantz SR-7007
Marantz NA-7004
Eberhart
Junior

Odeslat příspěvekod Tabler 17. 1. 2022 20:12

Gratulace k nádherným klasickým bednám.
Z uvedených bych zvolil jednoznačně NAD díky jeho síle a jakž takž neutralitě. Na Vincent zapomeň, neporve se s zím basákem.

Dopřej jim dostatek prostoru a dobrou akustiku, zaslouží si to a odmění se výborným zvukem.
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod Eberhart 17. 1. 2022 20:19

Děkuji, děkuji trvalo dlouho než jsem je získal. Koukám teď na recenze toho NADU M2 a je to fakt super zesilovač.
Marantz SR-7007
Marantz NA-7004
Eberhart
Junior

Odeslat příspěvekod Eberhart 30. 1. 2022 12:35

Tak moje BW 801 nedopadli moc dobře, po dlouhodobém poslechu jsem zjistil a ne jen já že zvukové pasmo je posunuté víc na stranu jedné bedny. Hraje prostě líp než ta druhá nevím čím to je ale je to tak. Prodejce je v pohode a dokáže mi vrátit peníze ale ja premýsíl jestli má smysl je nechat prohlednout a popripade opravit. Teda vubec nevim jestli je oprava tak starych beden mozna.
Marantz SR-7007
Marantz NA-7004
Eberhart
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 1. 2022 12:43

Opravit se dá asi všechno, otázka je, co to způsobuje a na kolik to případně vyjde, seriózní servis / soukromník by se měl podívat a říct odhad předem.
Harman Kardon 6500 + WTX Microstreamer / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Yamaha RX-V765 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eberhart 30. 1. 2022 13:24

Skusil jsem napsat prodejci BW v Praze tak uvidim jestli vubec zareaguje. Nemuzu nikoho najit kolem Brna. Fakt je otázka kolik to bude stat nemam ani potuchy.
Marantz SR-7007
Marantz NA-7004
Eberhart
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 1. 2022 14:35

Uvidíš, co z nich vypadne, ale v Brně a okolí jsou nějaké hifi bazary, tak tam by případně mohli o někom vědět, nebo to dělat sami.
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tabler 30. 1. 2022 14:36

Než se pustíš do oprav, můžeš 100% vyloučit, že by disbalance pocházela z něčeho jiného v řetězci?
Máš symetrickou poslechovku a vůči ní symetricky umístěné bedny? Někdy hrají roli centimetry.

Pokud je to skutečně bednama, může být načatý jeden výškáč nebo něco "shnilého" ve výhybce. Základní proměření odpoví.
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod Eberhart 30. 1. 2022 17:26

no idealni poslechovku nemam to je jiste ale zkoušel jsem u te same skladby vymenit repro mezi sebou, jeste ze maji kolečka :)))) Dela to ve vsech skladbach i kdyz je to malo ale je to slysitelne. Bedny delaji hezky prostor a o to to maji tezsi je jakoby videt ze na jedne strane je toho vzdy vic. Nevite jenom tak pro odhad i kdyz je to tezky jaka muze byt cena opravy ?
Marantz SR-7007
Marantz NA-7004
Eberhart
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 30. 1. 2022 18:40

To se velmi těžko odhaduje. U oprav těchto veteránů nemusí být samotné náklady na materiál zase tak vysoké, problém je spíš sehnat někoho, kdo tomu rozumí a je ochoten se do opravy pustit (oficiální servis často nemusí být příliš nápomocen, mám v tomto dost blbou zkušenost s JBL 250ti), nesnadné shánění případného náhradního dílu (pokud je skutečně mrtvý výškáč), časově náročná měření a dolaďování (pokud má výsledek stát za to), náklady na dopravu atd. Každopádně to, jestli ti hrají jednotlivá pásma si můžeš zhruba ověřit sám, tím by asi bylo dobré začít. Dobré reference na Jižní Moravě má třeba konstruktér Petr Kocourek, můžeš ho zkusit kontaktovat: https://pkaudio.webnode.cz/
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eberhart 30. 1. 2022 19:51

Moc dekuji za radu napsal jsem mu a uvidim jak to dopadne. Po prve v živote jsem koupil tak na mne drahe bedny a tohle se stane tak doufam ze to dobre dopadne a ja budu uz jenom vybirat zesilovac, doufam ze nedopadnu stejne :)))
Marantz SR-7007
Marantz NA-7004
Eberhart
Junior

Odeslat příspěvekod lo-fi 31. 1. 2022 00:30

pusť si na kompjutru frekvenční generátor, hluboké tony - porovnej basáky, střední tony - střeďáky, vysoké tony - výškáče...
pak přehoď kanály hned za kompem a proveď to samé znovu aby se eliminovala možná závada řetězce...
tímhle vyselektuješ které pásmo má problém a posunem se případně dál...
pokud nejsi úplné mechanické dřevo, máš šroubovák, pájku, měřák a trochu s tím umíš, navedeme tě, jak dál. Škoda se těhle starých, poctivých beden zbavovat, pokud to nebude nezbytně nutné ;-)
JR Transrotor Leonardo + Ortofon Jubilee + Audio research LP1, SWANS F 2.3B line array, REL G1 x 2, SPaudio D1, active crossover Sykora/Riha/Lo-fi, tri amping monoblok Dudek/Riha/Lo-fi x 2, XDuoo X20 RB
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Eberhart 31. 1. 2022 09:40

Ja všem moc dekuji za snahu pomoct, jedno z mala for kde cloveka hned neukamenujou za to ze se tomu nerozumi. Pan Kocourek zareagoval hned dnes a v sobotu to tam vezu tak dam vsem vedet jestli jsem hluchej nebo byl fakt problem.
Eberhart
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 31. 1. 2022 13:27

Nepotřebuješ na ně ještěrku a dodávku? :) Tak ať to dobře dopadne.
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eberhart 31. 1. 2022 13:58

No čekal jsem že budou težké, ale tak kus neforemné lednice jsem fakt nevidel :D
Marantz SR-7007
Marantz NA-7004
Eberhart
Junior

Další stránka