Ozvučení obýváku-45sqm

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod scoopik 14. 6. 2022 12:24

Pocul som hrat ten Bang Olufsen a je to parada...mne tam subwoofer nechybal anina hudbu ani na film, ale je to vec osobnej skusenosti.
Staci zavitat k predajcovi a vypocut...skoda, ze v CZ nie je aj BisAudio kde ho maju na posluch plus v akcii.

Ja som sam chcel mat stale pri TV receiver s Dolby Atmos aj stropnou sadou, ale akosi ma to preslo rokmi.
Ja mam sam namierene na kupu toho Bang...
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 14. 6. 2022 12:29

leroj píše:nedávno sem dával Kalimero odkaz na AQ, tak na to mrkni. Vypadá to dobře a není to žádný naleštěný plast. Chtělo by to poslech
https://www.aq.cz/aq-soundtable-active- ... -2-p20575/


To nevypadá špatně, ale bál bych se že to bude “slabý”. Ale cena je pěkná teda
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 14. 6. 2022 12:40

Z hlediska uspořádání místnosti to máš navržené spíše anti-hifisticky. Hlavní problém vidím v tom, že v onom koutku nebude zvuková symetrie, jedna bedna bude v rohu a druhá v otevřenějším prostoru, dalším problémem může být velké množství skla (spousta oken a francouzských dveří), je také vhodné se zamyslet nad vlivem výparů z kuchyně na drahou elektroniku. Na druhou stranu je z akustického hlediska výhodou, že nemáš za zády stěnu. Viděl bych to na tři možné cesty:
1) Nebýt náročným hifistou, koupit si do koutku k televizi nějaký soundbar nebo průměrné hifi (DK) se subwooferem se zaměřením na uživatelský komfort a poslouchat bez stresu s manželkou hip-hop a filmy a smířit se s tím, že výsledný zvuk sestavy bude spíše efektní než věrný ve smyslu hifi.
2) Přestavět nábytek a udělat TV/hifi koutek jinde. Podle plánku se mi zdá vhodné dát místo současného hifi koutku jídelní stůl, zatímco TV a reproduktory by šlo umístit doprostřed dlouhé stěny, která je naproti průchodu do chodby. Tím by se minimálně dosáhlo žádoucí symetrie.
3) Zaměřit se na near-field řešení, jehož smyslem je minimalizace vlivu místnosti na zvuk. Znamenalo by to poslouchat v maximální vzdálenosti 2 až 2,5 metru podle typu reproduktorů, ale spíše ještě blíže. Problémem však zde může být nutnost určité vzdálenosti od televize, což nedokážu posoudit.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Es 14. 6. 2022 21:55

Ahoj Tigi,

Díky za obsáhlou odpověď.
Asi se mě bude týkat bod č. 1, tzv opět se vracím obloukem k Samsung HW-Q990B...
Určitě nejsem Hi-Fista, mám rád zábavnej zvuk, nejsem hledač věrného zvuku, vždyť hudbu si pouštím přes bluetooth ze Spotify a navíc poslouchám Hip-Hop takže věrnost přednesu není to co "musím mít".
Už to tu asi teda nebudu dál natahovat, zkusím ten bar 990B a pak dám vědět.
Stejně to dopadne tak, že za půl roku budu kupovat receiver, vybojuju si sloupy a dám stropní repro... Ale to až zase za půl roku:)))

Díky moc kluci a za pár dní (asi v jiném vlákně - spec pro ten sounbar kdyby to někoho zajímalo) dám echo jak to hraje.
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 15. 6. 2022 07:16

a není to škoda peněz? když už nyní tušíš, že to za půl roku prodáš... (víc jak polovinu ceny těžko dostaneš)
jedině vyzkoušet a případně vrátit do 15 dnů - ale třeba budeš spokojen, lidé jsou různí :)
hlavně nezapomeň popsat své dojmy až to dorazí

jen pro info: kam chceš umístit zadní repro? (především tedy to pravé - dle obrázku se mi to zdá neřešitelné)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod scoopik 15. 6. 2022 11:34

ja by som do toho nesiel, mas uplne otvoreny pravy roh, lava strana tiez skoro na stene, to bude dost pocutelne a hlavne tam bude nesulad medzi lavou a pravou stranou...kazdopadne podel sa urcite o pocity :)
Za mna smer dopredu a nahor, ziadny smerovy soundbar...na hip hop by som volil stereo, tam to dobre vytrubi mozog z hlavy :)
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 15. 6. 2022 13:22

Přesně z uvedeného důvodu jsem doporučil, dle mého názoru, celkem vhodné soundbary - Sony HT-A7000, B&W Panorama 3, Senheiser Ambeo 3D a jistě i další. Zvládnou "slušně" kino a ten hip hop v poho také. Nicméně, jak všichni víme, není nad osobní zkušenost a v hifi obzvlášť. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Es 16. 6. 2022 08:14

leroj píše:a není to škoda peněz? když už nyní tušíš, že to za půl roku prodáš... (víc jak polovinu ceny těžko dostaneš)
jedině vyzkoušet a případně vrátit do 15 dnů - ale třeba budeš spokojen, lidé jsou různí :)
hlavně nezapomeň popsat své dojmy až to dorazí

jen pro info: kam chceš umístit zadní repro? (především tedy to pravé - dle obrázku se mi to zdá neřešitelné)


Zadní repro dám buď ma stojánky nebo na komodu, v obou případech budou za hlavama/za gaučem.
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 16. 6. 2022 09:56

no pokud umístíš zadní na stojánky zhruba jako na obrázku, tak té pravé bedně dávám tak den, max. dva
no a pokud tam jsou děti, či nějaká jiná zvěř, tak hodinu, max. dvě :)
Přílohy
esb.jpg
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod John Es 17. 6. 2022 08:15

No, to je samozřejmně možný:)))
Zvíře nemáme, jenom 3 děti…
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 24. 6. 2022 16:06

Tak už se to veze
Přílohy
5D586756-7C47-42D4-BABE-7E313CE2F57C.jpeg
5D586756-7C47-42D4-BABE-7E313CE2F57C.jpeg (37.94 ) Zobrazeno 2150 krát
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 24. 6. 2022 21:25

No tak fotka byla trapná, to přiznávám.
Nicméně jsem to zapojil a zvuk je celkem překvapení. tím že má ty stranový a šikmý repráky tak je ozvučena celá místnost. O výkonu se asi ani nemá cenu bavit. No, takže já teda zase asi tohle vlákno odkládám, uvidíme na jak dlouho - než mě zase napadne něco nového:))
Díky borci
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 24. 6. 2022 21:55

Že to hraje zajímavě. Taky jsem byl překvapenej.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 30. 6. 2022 23:46

To je ironie nebo to myslíš ážně?
Jen se ptám:)
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 17. 11. 2022 23:19

(ne pro Audiofily)
Aktualizuji,

Po pár měsících zkoušení, jak správně umístit zadní repro a subwooferu , jsem spokojen.
Filmový zážitek je prostě super, v tom je sestava naprostá pecka.
Hudba je, podle mě, velice slušná. Jsem pozitivně překvapen, ale upozorňuji, že poslouchám Basovější žánry.
Takže abych zavřel vlákno, jsem rás že jsem si počkal na tenhle bar od Samsungu, pokaždé když sleduju nějaký film tak jsem nadšen. Když si pustím muziku, tak jsem spokojenej, ale Klipsch sloupy hrajou líp (překvapivě...)

díky
John Es
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků