Ozvučení obýváku-45sqm

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 3. 2022 14:07

John Es píše:No nicméně, jako jsem z toho zvuku úplně hotovej! a to byly zapojený jen sloupy a za nima nebyla zeď ale volnej prostor, dokážu si představit, že doma když to bude u zdi tak to bude ještě jinej level. Zvukově co jsem naposlouchal tak mi ty Klipche přišli nejlepší.

doma budou hrát trochu jinak, záleží na akustice a hlavně né u zdi, to je nejhorší varianta, zadní bassreflex potřebuje prostor
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 3. 2022 14:26

Vzal bych ten set a kdybys pak usoudil, že Ti přece jenom chybí basy, tak sub dokoupíš vždycky. A taky to už nebude 50k najednou, tak to nebude tak bolet :P :D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 21. 3. 2022 16:49

Zkusil jsem uvedenou sestavu repro hodit do kosiku v Datartu a s VIP cenami to vyjde na cca 45 tis. Takze pokud mas moznost, muzes usetrit, pokud teda tech 53 tis. byla sestava jenom repro.
Naposledy upravil ilja2001 dne 21. 3. 2022 17:25, celkově upraveno 1
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 21. 3. 2022 17:23

John Es píše:... sestava sloupy+střeďák+woofer (KLIPSCH R-120SW) by byla za 53 000, to je už nad mojí psychologickou hranicí 50 000,-


Tři litry navíc bych neřešil, kupuješ to fakt na dlouho. Pak bys litoval. Navíc už tu máš odkaz, kde je to levnější.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 3. 2022 18:14

Ještě je možnost pohledat to a vzít sloupy někde, centr jinde... při těch cenách by měla být doprava všude zdarma, předpokládám.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 3. 2022 18:40

Nick Cave píše:doma budou hrát trochu jinak, záleží na akustice a hlavně né u zdi, to je nejhorší varianta, zadní bassreflex potřebuje prostor

Tohle je takovy dost zavadejici mytus, co se casto na internetech opakuje. Ano, bassreflex potrebuje nejaky prostor, ale ve skutecnosti potrebuje velmi malo prostoru (myslim, ze jsem nekde cetl, ze staci, aby repro bylo od zdi ve vzdalenosti min. prumeru vydechu bassreflexu), aby sam o sobe spravne fungoval. Klicove je (a tady uz je jedno, jestli to je zadni, predni, spodni, nebo jakykoliv bassreflex) umisteni zdroje zvuku (tedy menicu) vuci zdim. A to je ciste problem akustiky, zejmena rozmeru a pomeru stran toho daneho poslechoveho prostoru. Takze klidne muze v nejakem prostoru fungovat i umisteni velmi blizko zdi (pokud se dodrzi alespon ta minimalni vzdalenost, aby bassreflex spravne fungoval). Tedy dulezite je resit vzdalenost menicu vs. zdi, ne tolik bassreflexu vs. zdi
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod John Es 22. 3. 2022 22:51

Díky moc všem za pomoc!
Téma (za sebe) uzavírám, jsem vyřešenej��
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 23. 3. 2022 05:56

Tak se koukej taky pochlubit, cos nakonec vzal! :D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod John Es 13. 6. 2022 12:50

Ahoj,

Tak to dopadlo úplně jinak. Přitáhl jsem domu sestavu a nastalo peklo. Manželka se málem po… že to je moc velký a musím uznat, že hlavně ty sloupy byly jak pěst na oko a i mě to vizuálně rušilo. Takže jsem poslal dál a objednal soundbar �
Zítra má přijít - Samsung HW-Q990B tak jsem zvědavej
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 6. 2022 13:57

které sloupy jsi měl doma?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Es 13. 6. 2022 14:10

KLIPSCH REFERENCE R-820F
Jsou fakt hluboký…
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 13. 6. 2022 19:35

Má někdo názor na soundbary? Jestli je HW-q990b OK nebo je nějaká lepší alternativa? 990b podle recenzí pecka, navíc mám novou tv Samsung takže jede i Q-Symphony.
Preferuji soundbar kvůli kompaktnosti….
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod scoopik 13. 6. 2022 20:08

Nemam napocuvany tento samsung, ale za mna by som volil radsej riesenie tohto formatu https://m.alza.sk/sony-ht-a7000-d665675 ... qDEALw_wcB
Nic proti nikomu, ale Samsung to so zvukom nikdy nevedel. Mam skusenost s podobnym odrazovym riesenim u Harman kardon a ked to niekto vie skonstruovat , tak je to lepsie ako system s efektovkami.
Pokial chcete pocut poriadny soundbar, nech sa paci https://m.alza.sk/bang-olufsen-beosound ... yfEALw_wcB

Je to len moj nazor. Soundbary v plnej miere podporujem, je to dobra volba do bytoviek a mensich obyvaciek.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 13. 6. 2022 21:25

Na to Sony jsem koukal, věřím, že bude lepší než Samsung 990B, ale Samsung je komplet s wooferem a satelitama takže atmos bude opravdu atmos…
Navíc starší model 950 vycházel ve všech testech jako jeden z nej soundbarů (kolem 30 000kč) a 990 by na tom měla být ještě lépe.
Další věc je že ho budu mít za 25 000 místo ofic 35 000, takže jsem si asi odpověděl:)))
Ještě teda je tu jeden favorit a to ke Klipsch cinema 1200 - https://soundbary.heureka.cz/klipsch-ci ... B#prehled/

Ale to už je zase víc než jsem chtěl…
A teď teda babo raď, jsem strašně nerozhodnej.
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 13. 6. 2022 21:48

na Sb mám samozřejmě názor a to negativní
ale chápu situaci, někdy se musí ustoupit...

SB místnost ozvučí, dokonce to hraje i prostorově, ale na tak, jak by mělo (pracuje s odrazy a to prostě není ono)
no a SB na hudbu? to bude chtít hodně přivřít oči (spíš uši) :)

myslím, že by šlo sehnat i nějaké menší sloupky, které by prošly schválenim
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků