Zkušenosti se sloupy v 16m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 5. 2022 18:27

Ze své zkušenosti (sem tam taky zavadím, ale mám jednu bednu směrem k oknu, takže někdy jdu zatáhnout žaluzie ne úplně střízliv), můžu říct, že se Aurora sice zakývá, ale stojí :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 14. 5. 2022 18:31

možno bu stáli za úvahu ploché reproduktory na stenu (DALI Oberon On-Wall+sub?), prípadne tie Aurory poistiť nejakým lankom o stenu (obtočiť slučkou nie priskrutkovať k reprákom :-) )
Naposledy upravil Andy Kraus dne 14. 5. 2022 18:39, celkově upraveno 1
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 14. 5. 2022 18:39

A posloucham vlastní cd,muziku přes flešku buď z Denonu nebo zesiku,netová rádia a na Tidal snad taky dojde.A u Tannoye(25let) jsem po půlroce uštipnul decentně roh,..spadla,naštěstí bez zvukového nasledku..

-- 14. 5. 2022 19:41 --

Andy Kraus píše:možno bu stáli za úvahu ploché reproduktory na stenu (DALI Oberon On-Wall+sub?), prípadne tie Aurory poistiť nejakým lankom o stenu (obtočiť slučkou nie priskrutkovať k reprákom :-) )

Ty na zeď bych snesl maxo k pc,jinak ani náhodou;-).
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 5. 2022 18:48

Dotaz byl asi spíš na žánry, hádám :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 14. 5. 2022 18:55

brodus píše:Kalibraci jsem sice vyzkoušel,něco umirnila,ale zvuk celkově zhoršila.


Chce to v aplikaci vypnout EQ. Ten to docela kazí. Zůstanou nakalibrované vzdálenosti k poslechovému místu a zvuk je super. Hrál jsem si s tím asi 14dní, ale vyplatilo se :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 14. 5. 2022 18:58

Rock,metal,jazz,jižansky rock,české věci,blues,občas operu,soundtracky,disko 80leta.Jen klasické country a dechovka mi nesmí přes práh:-)).
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 5. 2022 14:57

Tak jak to dopadlo, už střílíš z Auror? :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 21. 5. 2022 21:24

Zatím nebyl bohužel čas,navíc tam zatím mám ty Klipsch,ale příští týden mám hodně volna,tak už to snad prubnu,a pak dám vědět;-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 22. 5. 2022 17:22

brodus píše:A posloucham vlastní cd,muziku přes flešku buď z Denonu nebo zesiku,netová rádia a na Tidal snad taky dojde.A u Tannoye(25let) jsem po půlroce uštipnul decentně roh,..spadla,naštěstí bez zvukového nasledku..

-- 14. 5. 2022 19:41 --

Andy Kraus píše:možno bu stáli za úvahu ploché reproduktory na stenu (DALI Oberon On-Wall+sub?), prípadne tie Aurory poistiť nejakým lankom o stenu (obtočiť slučkou nie priskrutkovať k reprákom :-) )

Ty na zeď bych snesl maxo k pc,jinak ani náhodou;-).

asi aj ja :-)
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 15. 6. 2022 17:55

Tak jsem vymetl 2 studia..a mám v tom ještě větší čurbes.Na Yamaze 803d jsem cirka hodinu poslouchal evo 4,2,Magnat 903 a GoldenEar Aon3.Wharfy až na středy a výšky mně celkem zklamaly,bas napůl..(tak nějak mdlé),navíc jsem byl trochu od poslechoveho středu a pravé repro jsem vůbec neslyšel,po změně pozice cajk,ale nezaujaly mně.Magnaty,na regály super bas,dynamika,středy,živý moc fajn poslech.A pak pro mne největší překvapení ty GoldenEar.Design jak kadibudka či obrácená ptačí budka,ale hrály jak z partesu..Bas,čistota,prostor,středy.80% času jsem strávil u jejich poslechu.V jiném studiu Celan 3,tak to byly trochu jiné Magnaty,takže je znát společná stáj,navic jsem je poslouchal na jiném zesiku.Ty GoldenEar pro mne vítěz,kdyby měly design evo,vezl jsem je dom...I za ty penize.:-) .Navíc už je to celkem starší model,tak zkusím omrknout jiné modely od této firmy. Máte někdo s touto značkou zkušenosti???
brodus
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod brodus 16. 6. 2022 04:14

Díky,to už jsem četl,když jsem odjížděl z Phy.Objednal jsem je na zkoušku dom,ze showroomu Voix audio,o 16k levnější,tak uvidíme;-)??? Když doma budou hrát jinak,vrátit je snad mohu do 14dní.,ale radši si tam rufnu,i ohledně záruky?..Myslel jsem spíše reálnou zkušenost se značkou..?
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 28. 6. 2022 10:23

Tak GoldenEar po týdnu vráceny(a to jsem jim přes 30h poslechu dal). Na akustickou hudbu,jazz,operu super.Pustil jsem metal,rock,prostě rychlejší hudbu na hlasitější poslech,hudba se slila jakoby v jeden rámus,nástroje vůbec nešly rozlišit a zvuk se stal nepříjemný a neposlouchatelný,(-20db na 803d).A měly i o dost menší dynamiku než ty K.51m.Navic mi jedna složka zvuku jakoby vadila.Jinak hrály fajn,ale bohužel jen při tichém či normálním poslechu.A také jsem se přesvědčil že bedny opravdu hrají jinak ve studiu a doma:-(,..Jsem z toho už celkem rozladěný...Nicméně teď jsem vrátil do ložnice Klipsch a tam teď slyším chyb ještě více..

-- 28. 6. 2022 11:33 --

Jinak showroom Voix super .Příjemny přístup,než mi sepsali dobropis,pán mi nabídnul pití,pokecali jsme o muzice,pustil na nějakém Marantzu Kefy q700.A pak dvoje regály od Fine Audio(když slyšel,že mám v obýváku sloupy od Tannoy),ty dražší hrály dost dobře,ale stály 45k)..Tuším 500,sp.edice..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 28. 6. 2022 10:35

Zkus někde poslechnout https://www.elektronet.cz/cabasse-antiqua-mc170
Mám sloupky Jersey MC 170 a hrají s 803D fakt parádně a vydrží opravdu velkou zátěž. Poslouchám i staší metal, třeba Iron Maiden a poradí si s ním velmi dobře.
Tady https://www.magicsound.it/p/cabasse-antigua-mc170/ mají dost dobré hodnocení.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 28. 6. 2022 10:54

Díky za tipy,ale chci hlavně univerzalky na více stylů..Sloupů se zatím ještě do 15m2 pořád bojím. Skrečoval jsem kvůli tomu i ty Aurory,ale když netrefim druhé regály,tak na ně nejspíše dojde..(Focal ch.816),trochu menší 2,5pásmo)k Yamaze prý ok.Ty Jersey vypadají zajímavě,ale když se rozhodnu do ložnice pro sloupy (nejspíše už moc,a sousedi na mne budou psát petici)
brodus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků