Zkušenosti se sloupy v 16m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brodus 29. 6. 2022 21:25

Abych řekl pravdu tak nad možností,že půjdu do sloupků,jsem se už taky pozastavil???Ale možná bych raději ty menší Jersey 170..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2022 21:55

https://www.cabasse.cz/stereo-hi-fi/jersey-mc170
https://www.cabasse.cz/stereo-hi-fi/jersey-mt32-2
vždyť mají prakticky stejné rozměry a hmotnost, rozdíl je v ceně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 29. 6. 2022 22:06

To je fakt,uvidime.Musim to promyslet,nechci se v tom placat..Ještě jedny regály asi prubnu..Variant je hodně,načteno mám taky dost,jen se bojim aby to pak nebylo jak plavání kraula v nutele:-(..:-)))
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2022 23:45

já třeba po půlroce se sloupy Cabasse Alderney nedávno zapojil pro porovnání regály Focal Chorus, které jsem poslouchal téměř 20 let a po přehrání jednoho CD jsem je definitivně odpojil, ten rozdíl ve zvuku je tak markantní, že bych se k regálovým repro už nevrátil, a to nemám poslechový prostor nijak velký, cca 20m2
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 6. 2022 01:05

Nick Cave: s tím naprosto souhlasím. Spousta lidí mi tady vždycky tvrdila, že regály dobře basují atd., ale ten rozdíl v mohutnosti zvuku sloup vs. regál je obrovský. I při hodně nízké hlasitosti je v případě sloupů místnost nádherně vyplněna zvukem. A mám pocit, že u regálů když opustím ten poslechový trojúhelník, zvuk se rozpadne. U sloupů to není zdaleka tak markantní. Samozřejmě je hloupost srovnávat sloupy za pět tisíc a regály za sto tisíc. Ale pokud se pohybujeme v nějaké trošku rozumné kvalitativní hladině, vždycky dám přednost sloupům. Místnost mám jen o trošku větší jak ty.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 30. 6. 2022 05:56

Nick Cave píše:https://www.cabasse.cz/stereo-hi-fi/jersey-mc170
https://www.cabasse.cz/stereo-hi-fi/jersey-mt32-2
vždyť mají prakticky stejné rozměry a hmotnost, rozdíl je v ceně


Rozdíl není jen v ceně. MC170 jsou třípásmové a mají koaxiální středovýškový reproduktor, který se dosud u "levnějších" sloupů nepoužíval. Mají zaoblený tvar skříně. MT32 jsou dvoupásmové se standartním výškáčem. Tím nechci říct, že MT32 budou hrát hůř.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 30. 6. 2022 06:47

Rozdíl mezi sloupy a regály nerozporuji;-)..Když si chci užít ten správný hutný zvuk jdu do obýváku na Tannoy..Ale regály zase mají něco jiného co sloupy ne..A kdyby ta moje ložnice nebyla menší,ani tu nemáme co řešit a sloupy na 2pokusy vyberu;-)..A to mně ty Goldenear co jsem vracel celkem mrzí,bo ty akustické věci hrály fantasticky,ale jak se zrychlilo a volume doprava,doslova zvukově zamrzly..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 30. 6. 2022 08:05

Před pár lety jsem koupil do ložnice ATC SCM 11, což je uzavřené dvoupásmo. Ve výprodeji dovozce byly za 30 tisíc. Jeden z nejlepších nákupů! Pořád rozdávají radost. A rozhodně nemají žádný suchý ani tenký zvuk. Spousta basů až do 40 Hz (s podporou umístění v rohu místnosti). Ano, je to vyšší kategorie, než za dejme tomu 15 tisíc, ale chtěl jsem jen dát příklad, že v menším prostoru může regál fungovat výborně. Pravda, že konkrétně tyhle potřebují masivní výkon zesilovače. Mám tam BVaudio s 2x100 W, ale to je taky v dnešním hi-fi světě vlastně sranda cena (22 tisíc).
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 30. 6. 2022 23:09

našel jsem docela pěknou recenzi od poláků na Cabasse Jersey MC170 :
https://highfidelity.pl/@main-736&lang=en
https://highfidelity.pl/@main-2973&lang= ( kdo vládne líp polštinou - podobně jako já :-)) )
myslím si, že to je, jak píšou kluci, taky velmi dobrá volba ( kdo má dostatečný místo a né
13,5 m2 pidi-ložnici jako já :-)) )

- dneska mně přišly od rodel-audio ty vystavený Cabasse Antigua MC170 v černým klavírním laku ( trochu se při dotyku prstů ty boky matlají ), vypadají designově moc hezky, tak nevím jak bych to přesně nazval - audiofilsky, majestátně - poměrně těžké a pěkně k nim padne magnetická kovová krycí mřížka. Na spodek jsem nalepil silikonový půlkulatý průhledný kloboučky, aby repráčky nestály celou vahou spodku na dřevěném podstavci ve výšce 82 cm od země. Rozteč poslechu repro mám "jen" 150 cm, víc mi bohužel nedovoluje dispozice ložnice, vzdálenost od zadní stěny 25 cm.
Takže ideálního rovnostranného poslechového trojúhelníku nedosáhnu, spíš to bude rovnoramenný trojúhelník díky posteli 2x2 m - ale z toho se asi střílet nebude :D

o víkendu si budu hrát s různými propojeními a uvidím, s jakým zesíkem si budou nejvíc rozumět z hlediska zvuku - mám k dispozici starší minisystém DENON DF-100, delší dobu nepoužívaný receiver Yamaha RN-402D a z UK dotažený zánovní použitý Cambridge Audio CXA60 v kominaci s CD přehrávačem Yamaha a double tape deckem TECHNICS RS-TR474 MK2 ( to už je hodně retro ) :D

.... tak jsem vážně zvědavej, jestli budu schopnej slyšet nějakej "hmatatelnej" rozdíl zvuku při změně zesíku. ;-) hudební sluch tady některých kluků ( profíků ) určitě nemám, ale rád si hraju a zkouším - kdo si hraje, nezlobí 8-D

.... nemám tady žádnej rušivej element "Ž", tak se těším, jak malej Jarda :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 1. 7. 2022 00:05

Hlavně napiš zvukové dojmy..ať klady či zápory;-)..Díky
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 1. 7. 2022 06:48

kalimero73 píše:- dneska mně přišly od rodel-audio ty vystavený Cabasse Antigua MC170 v černým klavírním laku ( trochu se při dotyku prstů ty boky matlají )


Mně k MC170 Rodel-audio dal bílé rukavičky, na tom laku je vidět každý otisk a než jsem našel ideální pozici a natočení, pěkně bych je umatlal :-D
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 4. 7. 2022 13:01

kalimero73 píše:o víkendu si budu hrát s různými propojeními a uvidím, s jakým zesíkem si budou nejvíc rozumět z hlediska zvuku


Tak jak dopadlo víkendové testování? ;-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 7. 2022 04:48

ono nějaký čas potrvá než se repro rozehrají, já třeba měl kompletně jasno jak celkově hrají až tak zhruba po měsíci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 7. 7. 2022 05:57

Tak to jsem v háji;-)))..ja jedu tak týden stejné songy nebo alba,a buď cajk nebo papa lála:-(..:-)...
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 7. 2022 06:04

brodus píše:Ale pocitově bych byl radši aby mi seděly regály bo tam je zvuk zase trochu jiný než ze sloupů..

asi máš recht, pokud vyzkoušíš nejdřív regály (jestli teda jo) protože ze sloupů jde zvuk opravdu mohutný a možná bys ho v těch 16m2 měl až příliš
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků