Zkušenosti se sloupy v 16m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 11. 5. 2022 13:17

V tak male mistnosti je asi dost jedno, kde ta matrace je a jestli to je v trojuhelniku, nebo jak daleko. Proste to zabere dost velky objem z pohledu objemu cele mistnosti, tim padem to vyrazne bude zrat vysky a stredy (kdyz ne primo, tak odrazy), tim padem bude meritelny prebytek basu a efekt jeste zvyrazni tvoje ucho/mozek, ktere pak vic bude vnimat ty basove tony, protoze neslysi tolik vysky a stredy... Tohle je problem v kazde loznici, protoze v kazde loznici byva postel s matraci. Kdo tvrdi, ze to je ok, tak jen neslysel jak to hraje, kdyz je to opravdu ok. Takove jsou moje zkusenost s akustikou a proste a jednoduse proto doporucuji spis repro se svetlejsim, ne prilis basovym projevem.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 11. 5. 2022 22:49

za 21tis muzes mit VMA-I SL
viewtopic.php?f=1872&t=1323042
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axton 12. 5. 2022 19:57

Zdravím
Aurory 700 vlastním cca měsíc. Před nimi jsem měl Dali Zensor7 a je to pro mé uši veliký skok do předu, ve prospěch Heco (pořád se rozehrávají).
Mám je ve 20m2, což je drobet více, než plánuješ.
Sama za sebe je to soustava laděná více na basovou složku, ale není to žádný zemětřas, nebo dunivý bas. Je jen takový hutnější, kulatější, za mě příjemný.
Když mají náležitý prostor kolem sebe i za sebou, dokáží vytvořit opravdu krásný zvuk s obrovskou scénou, vyjádřením prostoru a hezkým rozlišením jednotlivých pásem.
Když jsem si je koupil a doma připojil ještě k Marantz pm8003, bylo mi jasné, že se bude konat dlouhá poslechová seance a že to chce v práci dovolenou.
Na to, že tyhle sloupky nestojí žádný ranec, zvukově dokáží velice příjemně překvapit.
Ještě jsem k nim pořídil Magnat mr780 a s ním mi zvuk lahodí ještě více.
Hlavně zobrazení prostoru je teď ještě větší a hřejivost díky elektronkám v předzesilovací části dává zvuku moc příjemný pohodový charakter, který se dá poslouchat hodiny a hodiny v kuse.
Heco Aurora700 můžu doporučit, ale chce to si je prvně poslechnout a asi nejlépe, třeba oproti záloze, vyzkoušet v prostorách ložnice a poté se rozhodnout.
Ať je tedy výběr s dobrým koncem a následuje radost z poslechu.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 14. 5. 2022 10:28

Děkuji všem za poznatky a zkusenosti.No výběr ložnicovych beden které se mnou dožijí asi nebude žádná legrace.:-)..Každopádně nejspíše vezmu zesik do auta a poslech bude.Když nebudou relativně cajk ty 700,asi vyberu z regálovek,H.celan 3,Kef r3,wharfy evo 4,2,možná ještě Klipsch rp 600..bo teď na Yamaze posloucham 51m od pc,a také se to dá.:-)..Tak zdar všem a ať nám to hraje)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2022 10:33

jako myslím že poslech někde v HiFi studiu moc nepomůže, protože ty sloupy můžou doma kvůli rozdílné akustice hrát úplně jinak
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 14. 5. 2022 10:43

Toho se také bojím:-(...???Ale nevím jestli se někde chytnu a půjčí mi ze studia,oproti záloze..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2022 10:50

objednat přes web, pořádně rozehrát, pohrát si s umístěním a když nebudou vyhovovat do 14 dnů vrátit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 14. 5. 2022 10:55

Je fakt,že aspoň s těmi sloupy bych to tak udělat mohl. Rozmístění je bohužel na kratší straně vedle dveří díky specifičnosti ložnice dané..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2022 11:01

ve větším poslechovém prostoru studia se ti můžou líbit, přivezeš je dom a zjistíš, že ty Heca jsou na 16m2 moc, kór když nemáš možnost je umístit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 14. 5. 2022 17:00

Naštěstí má Yamaha kalibraci a dokáže je umírnit. Mám to taky tak, zkalibrováno, ale equalizer vypnutý, ponechané jen vzdálenosti.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 14. 5. 2022 17:31

Duddits_cz píše:Naštěstí má Yamaha kalibraci a dokáže je umírnit. Mám to taky tak, zkalibrováno, ale equalizer vypnutý, ponechané jen vzdálenosti.

ale načo ich kupovať keď z nich nedostane to čo hrajú v optimálnej miestnosti (KEF R3 by mohli fungovať)

-- 14. 5. 2022 18:41 --

Nick Cave píše:ve větším poslechovém prostoru studia se ti můžou líbit, přivezeš je dom a zjistíš, že ty Heca jsou na 16m2 moc, kór když nemáš možnost je umístit

to je na 100% isté
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 14. 5. 2022 17:53

Duddits_cz píše:Naštěstí má Yamaha kalibraci a dokáže je umírnit. Mám to taky tak, zkalibrováno, ale equalizer vypnutý, ponechané jen vzdálenosti.

Kalibraci jsem sice vyzkoušel,něco umirnila,ale zvuk celkově zhoršila.Nicméně to bylo u q 3020i,tak to mohlo být I charakterem beden.Kefy se mi líbí moc,ale taky jsou nejdražší. A pak je to už bludný kruh,se stojany bych 40k za poslední bedny obětoval;-).Ty sloupy řeším v té nešťastně řešené ložnici bo se fakt bojim že regalovku na stojanu u dveří shodim...A to už jsou pak ve vzduchu i elfton vigo 2,xavian..atd.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2022 18:08

Regálovky a stavitelné stojany nebo na míru, až najdeš optimální umístění ve vertikálním směru. Kefy budou analytické a nahrávce nic neodpustí, tzn. kvalitní budou hrát dobře, špatné naopak špatně, neposlouchatelně
...ale nejdřív vyzkoušej ty Heco, nebo ti to nedá spát :-) jo a taky bys měl uvést co a z jakého zdroje posloucháš
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 5. 2022 18:17

:shock: 8-) Ber Aurory a budeš spokojen, přinejhorším zbouráš zeď
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 14. 5. 2022 18:22

Yamaha 803d, denon dcd 800ne,bd Pioneer,md Tesla.A není to tak,že bych se upjal na Heco jako takové.Ale prostě ve tmě půjdu cirka 50-70cm od bedny(to fakt není moc),vstup do ložnice je z kraje místnosti,a postel velká.A ze zkušenosti vím,že o ni zavadím.Sice sporadicky,ale..
brodus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron