Zkušenosti se sloupy v 16m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brodus 10. 5. 2022 20:13

Zdravím zvažuji koupit k Yamaze 803d do ložnice Heco Aurora 700?Nejprve jsem byl rozhodnut pro regalove repro na stojanu,ale sloupy budou bezpečnější protože pravé repro bude cirka 70cm od vstupu do ložnice,a bojím se že regal na stojanu bych ve tmě,ať ovíněn či rozespaly mohl shodit..:-((.Někdo zkušenost se sloupy Heco,tímto modelem nebo jinými sloupy v takto menší místnosti?Repro budou cirka 2m od sebe a poslechovy trojúhelník relativně dodržim . Prostě aby to nebylo moc..Díky všem..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 10. 5. 2022 20:56

Já je mám, ale ve větší místnosti. Ty je chceš do ložnice, tak zase se dá předpokládat, že to nebudeš nějak extra hulit, takže by to mělo být dobré. Jestli jsi z Prahy a rozumně vzdáleného okolí, vezmi zesilovač a jeď si je poslechnout do Horizontrading, ať víš, jak to spolu hraje.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 10. 5. 2022 21:15

Od těch je chci brát v red provedení bo mám poličky i knihovnu v červené barvě.Mám to cirka 100km,to by problém nebyl,jen poslech doma,je poslech doma.V jakém provedení je máš a na čem je posloucháš? A zvuk ..co posloucháš za styly???A podle recenzí jsou citlivé a nenáročné na zdroj,tak tam by to mělo být ok,ale jestli jim bude Yamaha chutnat bych zjistit samozřejmě chtěl? Když už se odhodlam vzít zesik do kufru bude to pak možná ještě zamotanější,doma tam strčím flešku,zapojim a do pár hodin vím na čem jsem;-)
Naposledy upravil brodus dne 10. 5. 2022 21:23, celkově upraveno 1
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 5. 2022 21:16

brodus píše:Zdravím zvažuji koupit k Yamaze 803d do ložnice Heco Aurora 700?Nejprve jsem byl rozhodnut pro regalove repro na stojanu,ale sloupy budou bezpečnější protože pravé repro bude cirka 70cm od vstupu do ložnice,a bojím se že regal na stojanu bych ve tmě,ať ovíněn či rozespaly mohl shodit..:-((

a kde bereš jistotu, že ovíněn, nebo jsa posilněn jiným druhem alkoholu neshodíš i sloup? :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 10. 5. 2022 21:18

Nekecej nám do toho a běž si pucovat frantíky :D :P

-- 10. 5. 2022 22:21 --

brodus píše:Od těch je chci brát v red provedení bo mám poličky i knihovnu v červené barvě.Mám to cirka 100km,to by problém nebyl,jen poslech doma,je poslech doma.V jakém provedení je máš a na čem je posloucháš? A zvuk ..co posloucháš za styly???


Popis, na čem aktuálně jedu a co poslouchám, je tady. Mám tu Black Edition. Doma je sice doma, to je jasné, ale taky uvidíš, jak s nima Yamaha dokáže, nebo nedokáže, zacvičit. Já tam se zesíkem byl a nemají s tím problém.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 10. 5. 2022 21:29

To Nick Cave:Tak po 50tce mám cirka 10odchytu za sebou,a jedna Tannoyka(vlastním od 90let) na zem šla,ale sloup se jakoby rozkýve,regal se stojanem by šel dle fyziky rychleji:-))
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 11. 5. 2022 08:13

Já jsem z prostorových důvodů dal v ložnici uzavřené regálovky na držáky pod strop. Musely být uzavřené (ATC SCM11), protože basreflexové konstrukce tam vytvářely příliš basu, který se nedal ukrotit. Přidal jsem na strop a stěny nějaké difuzory a do rohů basové pasti. A taky EQ profil v prohlížeči, aby to bylo ještě vyrovnanější. Dopadlo to skvěle, z ložnice se stal velmi příjemný poslechový prostor. Mám tam trochu zvýrazněné basy, ale to mi nevadí, mám to tak rád. Nečekaná výhoda akustických úprav se projevuje i když muzika nehraje. V místnosti je příjemné tlumené ticho a dobře se tam odpočívá.

Mimochodem, poslechová poloha je mimo osu, ale nastavil jsem v přehrávači zpoždění bližšího kanálu a celý stereo obraz je v pořádku. Naivně jsem si původně myslel, že k tomu je potřeba balance, ale pak jsem zapojil technické myšlení a správné řešení je zpoždění bližšího kanálu.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 11. 5. 2022 10:15

Jaaaajjj..Nic ve zlém,ale pod strop patří maxo pavučina:-)))).
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 11. 5. 2022 10:21

brodus píše:Od těch je chci brát v red provedení bo mám poličky i knihovnu v červené barvě.Mám to cirka 100km,to by problém nebyl,jen poslech doma,je poslech doma.V jakém provedení je máš a na čem je posloucháš? A zvuk ..co posloucháš za styly???A podle recenzí jsou citlivé a nenáročné na zdroj,tak tam by to mělo být ok,ale jestli jim bude Yamaha chutnat bych zjistit samozřejmě chtěl? Když už se odhodlam vzít zesik do kufru bude to pak možná ještě zamotanější,doma tam strčím flešku,zapojim a do pár hodin vím na čem jsem;-)


Kterým směrem od Prahy jsi? Jestli je to cca 50km od Kutné Hory, tak je můžu někdy hodit do kufru a stavit se :) Ale jsou to fakt velké bedny i rozměrově, zvukově jsou podle mě boží, ale nevím, jak to bude v menším prostoru.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 11. 5. 2022 10:30

brodus píše:Jaaaajjj..Nic ve zlém,ale pod strop patří maxo pavučina:-)))).

Hele, mně to zní dobře. A věř mi, že nejsem úplně nenáročný posluchač.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 11. 5. 2022 10:33

Díky za nabídku;-),ale jsem z usteckeho kraje.To asi risknu ,a když by do toho prostoru byly moc,vezmu regály a necham je na těch menších stojancich na tv stolku,stejně jako jsem měl u Q3020i.Ale věřím sloupům, že právě budou hrát fajn i na tišší poslech;-)

-- 11. 5. 2022 11:42 --

To tesarpa:To já jsem celkem náročný posluchač,audiofil ne,ale hifista tělem i duší;-).Navíc muziku posloucham od základky,takže přes 40let(éra kotoučaky,gramo,walkman,diskman a jiné),a hifi sestava v obýváku mi dělá radost přes 25let.Nicméně koníčků hodně,a peněz tak akorát:-)).A důležité je že to hraje fajn tobě.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 11. 5. 2022 11:00

Pokud repro do loznice (a je uz jedno, jestli to ma byt regal nebo sloup), urcite bych volil nejake se svetlejsim projevem, rozhodne ne neco, co ma vyrazny, mohutny, nebo dokonce dunivy bas. Problem loznice totiz je, ze tam je postel, navic v tomto pripade je to celkem maly prostor. Postel (resp. matrace) zaujima podstatnou plochu takoveho prostoru, dost silne tu mistnost zatlumi, sezere vysky a stredy, tim padem je logicky v takovem prostoru vzdy prebytek basu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 11. 5. 2022 11:03

Aurory jsou hodně zábavné, já myslím, že budeš spokojený, hrajou prima i potichu.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 11. 5. 2022 11:16

S tím se dá asi souhlasit,ale postel je cirka 2m od aparatury a u vyšších sloupů jde zvuk v trojuhelniku úplně mimo postel,protože ta je nízká.Když jsem zkoušel v ložnici obyvakove Tannoy úplně bez problémů,a to jsou menší než Heco,sice asi basu méně než Heco,ale rozhodně tmavší projev;-).A dokud je nevyzkoušim těžko říct..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 11. 5. 2022 13:16

Já Tě varuju, že nebudeš chtít usínat :D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků