Soundbar nebo 5.1 repro s Dolby Atmos (15-20K)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod leroj 1. 6. 2022 08:03

jak už bylo napsáno:
lepší slušné 5.1, než podivné, omezené DA, takže ústup z DA je rozumné řešení - navíc pokud koupíš AVR s podporou DA, tak to můžeš skládat postupně, viz výše
Polk S55 je supr volba (pro DK nehledáš sloupky s věrným zvukem, ale zábavné do V a to jsou přesně ony)

přehrávání filmů:
zjisti jaký formát bere USB v TV a na ten naformátuj flashku. pokud to nepomůže, skus jinou. zase nic? tak kup nějaké MMC, např. https://www.neven.cz/kategorie/dum-a-hobby/tv-boxy/tv-box-hk1-box-r3-rk3566-4-32g-android-11/, nainstaluj KODI. Pokud ti to nevadí, tak koupit můžeš něco třeba na ALIexpresu a ušetříš.
Nvidia Shield je supr, ale na to nemáš rozpočet. LibreElec je systém, který se používá místo Androidu (v něčem určitě lepší, ale v něčem zase ne). Do většiny MMC je možné ho nainstalovat, ale to bych zatím neřešil

soundbar nedoporučím, nicméně je pravda, že tak nějak splňuje vše co chceš (bezdrát, cena, DA) :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 1. 6. 2022 09:15

aerinqq píše:no, 7.1.4 a podobné systémy, kde bych potřeboval šílené množství repráků, jsou bohužel mimo mé možnosti...nedávno jsem dodělat rekonstrukci a fakt by se mi nechtělo vykuchávat půlku stropu a instalovat do něj repra

"KODI corelec krabičkou" - jak jsem psal, jsem v tomto naprostý amatér, naprosto netuším, co to znamená...můžeš poslat konkrétní odkaz na nějaký produkt? Ten Nvidia Shield stojí 6K a už tak jsem dost na hraně rozpočtu :(

Jinak jak jsem psal, spíš asi půjdu do 5.1/5.0 sestavy s nejakýma lepšíma sloupama (Polk S55/Dali Spektor 6/Jamo S 809/ Klipsch R-620F/Q Acoustics 3050i nebo si nechám rád poradit cokoliv jiného) a k tomu dokoupím 2 zadní repra + středový + receiver. nebo bych to celé vzal jako sadu https://www.salonydenon.cz/sestavy-doma ... movix.html S kvalitními sloupy bych ani nemusel dokupovat SW (tipuju) ?

Nepotřebuješ ničit strop. Je to sestava 1x soundbar, 2x zadní repro, 1x subwoofer. Vše bezdrát. Zapojeno za 10 minut. Když by tě to nebavilo, tak to obratem střelíš.

Já corelec krabičku nepoužívám, je to trochu softwarového "bastlení" a já na to nemám náladu. Vyjde to třeba na 2-3 tisíce oproti Nvidia Shield 2019, ale je to práce. Nvidia Shield nastavíš taky za 10 minut a nemáš žádné starosti. Shield na bazaru (FB bazar, sbazar, bazos, apod.), kolikrát koupíš taky za polovic.

Si ty soundbary zkus někde vyzkoušet nebo v Praze se můžeš stavit. Kamarád měl sestavu 5.1. Klipsch a teď má sounbar Samsung HW-Q950A a nestěžuje si. Říká na muziku by to mohlo být lepší, ale na filmy to je výrazně větší zážitek než 5.1. Klipsch.

Oni ty soundbary kluci tady nedoporučí, neboť to není "pravé" audio, ale tyto nejvyšší řady od Samsungu na pořádném filmu málokdo slyšel. Zahraniční recenze jsou jednotné, nejlepší soundbary na trhu jako celek all in one řešení a i zarytí stoupenci drátového domácího kina se sloupy, často uznale pokyvují hlavou.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 1. 6. 2022 10:26

jestli je to pravé audio mi je putna, já jen nevěřím na zázraky a jsem alergický na nesmyslné marketingové kecy (ono by to bylo jedno, soudný člověk si to v hlavě srovná, ale jsou tací, kteří tomu uvěří) :)

např. ten Samsung HW-Q950A, cituji z jejich stránek:
"Skutečný 11.1.4kanálový zvuk. Díky 11 kanálům, 1 kanálu subwooferu a 4 kanálům s výstupem nahoru získáte zvuk, který se hýbe a zajišťuje strhující zábavu. Skvěle se hodí k vašemu televizoru QLED – budete se cítit jako součást příběhu, protože vás obklopí kompletní zvukové prostředí se skutečným 11.1.4 kanálovým zvukem.
Samsung tento soundbar obohatil o zadní reproduktory s horním vyzařováním starající se o dechberoucí 3D zvuk"
dalo by se pokračovat v citacích, ale nemá to cenu...
- prostě když si vezmu, že takto skvěle to hraje prakticky ze třech míst a že to má "Ohromující výkon 546 W", tak to potom klobouček :D

ovšem nepopírám, že to prostorově hraje a že to někomu stačí
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 1. 6. 2022 16:49

Díky všem za tipy
Už jsem byl skoro 100 % rozhodnutý jít do sestavy repra+AVR, no teď mi Skajvolkr dal ještě většího brouka do hlavy :) Je fakt, že soundbar by byl o mnoho praktičtější hlavně kvůli tomu, že je všechno bezdrát a jestli bude na filmy lepší než repro+AVR...kdyby stál o 10ku míň, neváhám, ale nějak si mi příčí vypláznout 25K za soundbar, prostě si říkám, že když už do toho dělám takovouto "větší" investici, ty repra se mi prostě zamlouvají víc, nehledě na to, ze budou předpokládám mnohem lepší na hudbu a taky po estetické stránce by v místnosti vypadaly líp než ty malé plastové bedýnky...
Každopádně kdybych šel do těch Polk S55, šly by dokoupit za nějakou rozumnou cenu zadní repra+střed (ideálně něco v bezdrátu)? Kolik mají basu? Obešel bych se bez SW? Že budou mít ty sloupy drát nějak přežiju :)
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod S4nt4 1. 6. 2022 17:53

Resil jsem stejny problem a skoncil u LG SP8Y + zadni SPK8 (5.1.2). Zvlada vsechny formaty i s Hires. Pozor na vicekanalove soundbary a k nim pridane zadni repro. Neni totiz brano jako fyzicky L a P zadni kanal ale jako efektove. Zadni zvuky pujdou porad ze predu a naslednym odrazem. Atmos je super ale realne vyuziti ve filmech je spise sporadicke. Ted uz bych chtel at maji zadni repro zaroven i horni atmos na 5.1.4. Vykon bude dostatecny u vsech. Receiver je samozrejme uplne jina liga ale zapomen na 25k xD to bude teprve zacatek a horni hranice nema konce. Slusny receiver zacina na 30k a pak uz to jde rychle nahoru. Nechtel jsem v tom zahucet za 100k ani bych nevedel jak.
S4nt4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 2. 6. 2022 06:55

aerinqq píše:Díky všem za tipy
Už jsem byl skoro 100 % rozhodnutý jít do sestavy repra+AVR, no teď mi Skajvolkr dal ještě většího brouka do hlavy :) Je fakt, že soundbar by byl o mnoho praktičtější hlavně kvůli tomu, že je všechno bezdrát a jestli bude na filmy lepší než repro+AVR...kdyby stál o 10ku míň, neváhám, ale nějak si mi příčí vypláznout 25K za soundbar, prostě si říkám, že když už do toho dělám takovouto "větší" investici, ty repra se mi prostě zamlouvají víc, nehledě na to, ze budou předpokládám mnohem lepší na hudbu a taky po estetické stránce by v místnosti vypadaly líp než ty malé plastové bedýnky...
Každopádně kdybych šel do těch Polk S55, šly by dokoupit za nějakou rozumnou cenu zadní repra+střed (ideálně něco v bezdrátu)? Kolik mají basu? Obešel bych se bez SW? Že budou mít ty sloupy drát nějak přežiju :)

To ci maju S55-ky dost basov budes pocut az na mieste. Zalezi od velkosti miestnosti, akustiky a hlavne od tvojich usi ;-). Rozhodne na zaciatok by som siel do nich bez SW a ked by ti basy chybali, SW vies dokupit kedykolvek. Co sa tyka dalsich repro, minimalne center by mal byt z rovnakej rady ako tie stlpy aby ti to hralo ucelene a necitil si zmenu ked efekt pojde zlava do prava alebo naopak. Pri zadnych to uz take kriticke nie je. Tam mozu byt kludne aj ine reproduktory. Viem ze Yamaha ma moznost pridat bezdrotove efektove repro a aj SW cez musiccast (urcite to maju aj ini), len rataj ze cena za taky reproduktor je nasobne vyssia ako za klasicky pasivny reprodktor...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 2. 6. 2022 11:11

zadní repra i centr od Polk samozřejmě seženeš, ale zapomeň na bezdrát

basů mají dost, ale pokud chceš DK které ti při výbuchu zaklepe s gaučem, tak to nee (jedině na velkou hlasitost, nicméně filmy obsahují subbasy, na které je sub potřeba).
Otázkou je, jestli chceš a můžeš takto poslouchat - rodina, děti, sousedi atd. - to vše je s pořádným DK neslučitelné. Pokud to budeš provozovat v normální obytné místnosti, tak musíš akceptovat spoustu kompromisů

Doporučím dojít k někomu kdo DK (nebo soundbar) má a udělat si představu co by ti mohlo stačit - to ti totiž sebelepší rady dát nemohou!
Napiš odkud jsi a třeba se ti někdo ozve s nabídkou návštěvy a poslechu

Napíšu, jak bych to asi řešil na tvém místě:
1) bazarové AVR aspoň střední třídy + sloupky (např. S55 - já měl S60 ve 24m a spokojenost)
2) došetřit a dokoupit back a centr
3) pokud chybí spodní pásmo, tak sub
4) pokud by mě DK stále bavilo, tak dokoupit repra a rozšířit na DA

osobně bych se vyhnul soundbaru, protože poslouchám hudbu a tam to nezachrání ani těch 22 reproduktorů a 600 Wattů co má ten systém od Samsungu :D

ale jak už je psáno:
jestli chceš něco za pár peněz, co hraje sice nic moc, ale ze všech směrů, tak soundbar je řešením. Na hudbu ovšem jen k žehlení. Výhodou (i nevýhodou) je, že dál už s tím nic neuděláš, takže nic neutratíš
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 2. 6. 2022 11:45

Samsung HW-Q90R stojí o desítku míň. Po estetické stránce HW-Q90R vypadá kovově, jako kovová mřížka. Nejsem si jist, zda je to plast. Nemám ho tu teď.

A HW-Q950R je potažený látkou a zadní repro ze 2 stran a z vrchu také, Je to tří směrové repro. Jediná jedna plastová strana má texturu a nevypadá jako plast a je otočená dozadu, směrem do zdi.

Všechno si to vyzkoušej a uvidíš, co ti vyhovuje. Jak soundbar, tak ty Polk či cokoliv jiného. A dej vědět, co jsi vybral ;-)

A ano, na kvalitní poslech hudby jsou jiná zařízení, tyto jsou na filmy.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 2. 6. 2022 21:10

Moc díky, chlapi :)
Sousedy bohužel mám, takže na plné kule to určitě nikdy pouštět nebudu xD Nicméně jak jsem psal, nebude to jen na filmy, ale i na hudbnu, takže jak říkáte, soundbaru bude lepší se vyhnout.
Jediným problémem budou ty kábly :( Mám "designový" obývák s minimem nábytku a prostě nechci, aby všude trčela hromada káblů https://imgur.com/a/69NM7R0
Budu to muset nějak vymyslet/překopat, kam to schovat...že ty sloupy budou mít kabel by nevadilo, ale s tím střeďákem a zadníma bude problém :(

Každopádně viděl bych to teda následovně:
AVR: http://hifibazar.cz/detail.asp?id=5289 jak postoval Ilja
Sloupy: Polk S55
Středový: Polk T30?
Zadní: Polk S15 ?
SW: zatím bez
Poradí někdo středový/zadní? Takhle bych se vešel se vším všudy do těch 25K

Ještě otázečka, pro DA bych potřeboval kolik celkem repráků?
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 3. 6. 2022 06:47

Este na jednu vec by si mal mysliet. Takto designovo upravena obyvacka nie je moc vhodna na pocuvanie cohokolvek. Hole steny a velke sklenne plochy akustike nepridaju. Bude ti tam vznikat kopec odrazov ktore sa budu navzajom bud rusit alebo zosilovat. Vo vysledku mozes byt potom trochu sklamany. Dobra sprava je, ze sa to da poriesit za pochodu, ked uvidis ako to vo vysledku hra...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 3. 6. 2022 09:51

aerinqq píše:Jediným problémem budou ty kábly :( Mám "designový" obývák s minimem nábytku a prostě nechci, aby všude trčela hromada káblů

jako hele, ta místnost se mi fakt líbí, beze srandy! je supr, ale tak na vyfocení nebo ukázání...
trochu pochybuji o její útulnosti a obyvatelnosti, což je u obýváku problém
o čem ale nepochybuji, je její naprostá nevhodnost na ozvučení - jako plus vidím symetrické uspořádání a prostor na bedny - třeba ty sloupky Polk S55 v bílé barvě tam krásně sednou, ovšem až to pustíš, tak zřejmě zapláčeš (viz viking81)

jako centr třeba https://www.muziker.cz/polk-audio-signature-elite-es35c-white nebo https://www.muziker.cz/polk-signature-s30e-center-white, ale jak ho tam umístit nevím

dozadu na efekty třeba: https://www.muziker.cz/polk-signature-s15e-small-book-white s umístěním bude ale stejný problém. Lepší by bylo něco na zeď: https://www.muziker.cz/heco-am-200-piano-white ale tady je problém s cenou - obávám se, že to je za kus.
já jsem dal na zeď tyto: https://lepsizvuk.cz/product/5618-triangle-borea-bra1-bila nevapadá to špatně a na efekty dobrý
čeká tě prostě dost výdajů, úprav a hlavně vyjednávání, které ti nezávidím :) a to jsme zatím jen na 5.0
Atmos moc neznám, tuším že 9 repro by mohlo stačit - rozhodně bych ale doporučil montáž na strop místo využívání odrazů, to je takové polovičaté - ale to jen hádám. já jsem do toho nešel, protože na filmy moc nekoukám a aby to k něčemu bylo, tak je to dost peněz a především problémů s umístěním.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 3. 6. 2022 10:46

Cim to chces krmit? Receiver co zvladne filmove formaty a zaroven je obstojny i na hudbu? Jsou, Arcam nebo Anthem. Z ceny se ti protoci panenky :) Fandim ti
S4nt4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 6. 2022 11:27

Kabely k zadním repro schováš do zdi, přinejhorším do lišty, ale ta místnost je fakt hodně prázdná.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 3. 6. 2022 12:59

No, mám to čerstvě po rekonstrukci a rozhodně nechci strukturálně místnost předělávat "jen" kvůli audiu. Chtěl jsem, aby vynikl design, nechtěl jsem ji zaplácat 10 kusy nábytku, který ani nepotřebuju (bydlím v bytě sám), abych se tam pak ani nemohl pohnout. Ta místnost není totiž největší, znovu jsem to přeměřoval a má v podstatě 4x4 metry. Každopádně není to ještě finální podoba obýváku, v dohledné době plánuju pořízení obrazu na zeď, mechového obrazu a japonské stěny kolem oken (nevím, či tohle nějakým způsobem změní akustiku).
Jen bych těl podotknout, že nejsem žádný audiofil. Jakože mám doma Sennheiser HD 599 na prácia a hry a taky IE 80ky na běžné nošení a do fitka, i když to není žádný high-end, poznám rozdíl mezi zvukem ze sluchátek za 300 a 5000. Každopádně doteď jsem poslouchal v obýváku jen zvuk z televize, takže myslím, že ať už tam koupím cokoliv, bude to jako noc a den :) Nebo to mám chápat tak, že ty Polky jsou pro moji místnost zcela nevhodné? I když možná nemá nejlepší akustiku, musím si prostě poradit s tím, co mám :)
Viděl bych to tak, že receiver přijde do stolku, televizi posunu nahoru a mezi ní a krb dám ten střeďák. Kabely budou trčet ze zadu a zamaskuju je pod ten okraj přední zdi nebo pod kobereček a kabely zadních repro schovám do lišty, jak psal Eviljack.

Jinak je velký rozdíl mezi E30 a T30 střeďákem? Ten cenový rozdíl je docela masivní...nechtěl bych, asi se to místo 25K vyšplhalo nakonec na 35 xD
Co se týče těch zadních, takže ty E15ky a kdybych v budoucnu přikupoval další efektové tak třeba XT90? Když už budu brát sloupy i střeďák Polk, nebylo by lepší zůstat u jedné značky i se zbytkem, nebo je to jedno?

leroj: v bílé by tam podle tebe sedly líp? už jsem byl skoro rozhodnutý pro černou :D

Ten receiver, co jsem postoval, je teda ok na takovou sestavu?
Naposledy upravil aerinqq dne 3. 6. 2022 13:08, celkově upraveno 1
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 6. 2022 13:07

Jestli budeš na zeď věšet nějaké závěsy a tak, tak by to mohlo být ok. Jak už tu pánové psali, jde o to, že v prázdné místnosti se ty zvuky odrážejí a tluče se to mezi sebou.

Osobně bych zůstal u jedné značky, ale nutnost to není. Barva záleží na tom, co se líbí Tobě, já bych bral černou. Receiver bude stačit bohatě, případně ho časem vyměníš :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka