Soundbar nebo 5.1 repro s Dolby Atmos (15-20K)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod aerinqq 4. 6. 2022 23:43

Určitě jdu do repra, soundbar jsem už zavrhl.
Sloupy, zadní repra i střeďák mám už objednané, teď zbývá dořešit ten AVR, MMC a příslušenství.
Je teda to Onkyo v pořádku? Je fakt, že je 7 let staré...bohužel tady v ČR toho za slušnou cenu asi moc neseženu, i ty novější bazarové jsou stále šíleně drahé...jedině, že bych vzal něco novějšího z ebay, nebo to koupil tady za mnohem víc...neznáte někdo nějaký online bazar s audiem třeba Německo/UK atd.?
S4nta4: Co je s tím Onkyem za problém? Ostatní ho "odsouhlasili"...to, že nemá Dolby Vision? Moje momentální televize ho stejně nepodporuje, nicméně při pozdějším upgradu na 4K OLED TV by to mohla být nepříjemnost, to chápu...kolik tak stojí novější bazarový AVR s podporou DV?

Jinak jsem se chtěl zeptat, může mi někdo poradit, jaké příslušenství budu potřebovat?
Předpokládám, že všechna repra jsou bez kabeláže, takže něco takového?
https://www.czc.cz/kabel-premiumcord-na ... 51/produkt
Ještě prodávají 0.75mm a 1.5mm, které jsou levnější...který vzít? A budu k tomu potřebovat nějaké "koncovky"?
Ještě nějaké příslušenství je potřeba? Četl jsem někde, že ty sloupy by měly stát na nějakých podložkách nebo tak něco...to seženu kde?
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 5. 6. 2022 05:02

AVR bez EARC by som uz v dnesnej dobe nekupoval este dajme tomu arc ale aj to uz je kompromis ohladne Dv -
MMC niclepsie ako Nvidia shield nie je v buducnosti Oled s Android Tv ak nechces samostatnu krabicku Kodi atd .
Ja som zastancom nvidie nakolko ma gigabit lan ale bude ti stacit aj android tv.
Kabel predne urcite k stlpom minimalne 2.5mm .
S avr su dlhodobe problemy s dodavkami aj tie lacnejsie denon 1700 alebo 760h su nedostatkove Onkyo mam rad ale mali problemy s HDMI doskami onkyo tx nr 686 alebo 696 sz vyborne pristroje ale novsie s earc a hdmi 2.1 stale nie su dostupne na europskom trhu tx nr 5100 6100 7100 .
Onkyo ma tusim aj 484 494 s DA recivery ale pokial nebudes mat fizicky 5.1.2 repro tak je DA asi zbytocne aj ked avr vie prepocitavat zvuk do 5.1 virtualizovat
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 5. 6. 2022 08:11

ARC to Onkyo má, HDR snad podporuje (ale z mého pohledu HDR není vždy výhrou a někdy si raději pustím film bez něj) bez DV se taky obejdeš - pokud po roce (nebo po nákupu TV) zjistíš, že ti něco chybí tak holt koupíš novější model AVR (a ani moc neproděláš). a třeba i zjistíš, že se bez DK obejdeš a stačí ti stereo.
jaký budeš mít zdroj filmů?

na MMC jsem ti už tip dával - nVidia by byla asi lepší, ale stojí 5.5

bílé bedny jsem psal proto, že jsem měl dojem že do výběru zasahuje žena a ty bílou raději :)

kabely OK, na zadní by stačily i 1,5

podstavce pod bedny zatím neřeš, ale např. žulou nic nezkazíš (seženeš u kameníka nebo na hřbitově) :)
občas se něco levného objeví v OBI apod.
horší je ta místnost - jap. stěnu sice neznám, bude lepší než nic, i když by to před to okno chtělo spíš silný závěs - sklo je prevít.
mechové obrazy vypadají zajímavě, ale těch by muselo být víc, případně nějaký veliký (opět - cena!)
podlaha: tam je problém, chtělo by to koberec

sám uvidíš (uslyšíš) až to zapneš, jestli to bude poslouchatelné - pokud ne, tak ti nastanou další problémy s místností...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 6. 2022 11:37

zdroj filmů myšleno source file? všechno stahuju z torrentů, jsou to blue ray ripy...u novějších dražších filmů (hlavně Marvel, DC atd.) bývá u toho ripu přímo uvedeno Dolby Atmos/Vision atd.

Takže vlastně to bazarové Onkyo je dá se říct ideální, jediné, co nemá, je DV...bohužel na bazar není absolutně nic s podporou DV, co jsem se díval, všechno to jsou 10+ let staré AVRka...nejlevnější AVR s podporou DV a DA jsem našel Pioneer VSX-934 za 16 K, ale to už jsme jednou tolik než za to Onkyo :D
Trochu jsem brouzdal na zahraničních fórech a četl jsem, že by to šlo obejít tak, že bych si pořídil nějaké MMC se dvěma HDMI vstupy. Jeden se zapojí do AVR a druhý přímo do televize (až budu mít tu novou samozřejmě, teď je to fuk). Takže do AVR půjde DA audio a do televize DV. Možná by to byla schůdnější cesta, jak získat DV, než kupovat dvakrát tak drahý AVR. Má Nvidia shield 2 HDMI vstupy? Ještě jsem přemýšlel o Amazon Fire TV Cube, podporuje prakticky všechny formáty jak ten Shield, ale stojí polovic...

Ještě se zeptám, když jsem koupil zadní ty Polk S15e, je nutné brát střeďák ze stejné série? S30 stojí 5K, XT/T 30 bych koupil za polovic...či mají jiný zvukový projev?

Takže na sloupy a střeďák 2.5mm a na ty zadní 1.5 mm? Je potřeba kupovat nějaké koncovky? Či ten kabel se prostě jen ufikne a zapoji přímo takhle do repro?
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 5. 6. 2022 13:30

A čo tak kúpiť nový televízor, najlepšie s Android TV a nepotrebuješ žiadne MMC. V TV nainštaluješ PLEX alebo KODI a obraz bude spracovávať TV a len zvuk pošle do AVR. Pokiaľ tie ripy nie sú len bezstratové formáty DTS-HD alebo Dolby TrueHD, tak to zvládne AVR aj bez eARC. A pri tejto zostave je beztak jedno či zvuk je DTS alebo DTS-HD.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 5. 6. 2022 13:31

Shield ma pouze jeden HDMI vystup. Jedine k nemu poridit nejaky HDMI splitter.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 6. 2022 15:30

PCDaemon: Při takovémto řešení bych potřeboval receiver s eARC, jinak bych DA vůbec neprotlačil, protože zvuk by še zpětně z televize do receiveru. Takže bych sice ušetŕil za MMC, nicméně bych vyplázl dalších 10K navíc za receiver s eARC...
ilja2001: to by asi šlo, nebo to připojit přes USB místo HDMI? Myslím, že to má dva USB vstupy...nebo použít redukci HDMI na USB?
Když si budu chtít pustit na té sestavě hudbu dejme tomu z Youtube (třeba videoklipy), jak to vlastně udělat? Propojit telefon s receiverem přes BT asi není nejlepší řešení předpokládám, nízká kvalita + žádné video...když budu mít telefon nebo PC na stejné WIFI s AVR, dá se to pouštět přes nějakou appku? Když bych frčel přes to MMC nebo napřímo na android TV a musel bych to obsluhovat ovladačem, asi by mě z toho brzo odvezli xD dá se to nějak ovládat přes telefon nebo PC?
edit: Šlo by to jak předtím, dát cast z telefonu do MMC, ale takovéto řešení by asi dost zhoršilo výslednou kvalitu zvuku/obrazu?
sakryš, začínám se v tom zamotávat :oops:
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 5. 6. 2022 16:12

To nie je pravda, Dolby Atmos zakódované v rámci Dolby Digital Plus ide aj cez obyčajné ARC, to mám odskúšané. tak prakticky funguje aj Dolby Atmos z Netflix aj HBOMAX.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 6. 2022 16:16

To záleží na AVR, který nakonec budeš mít, Yamaha má Music Cast, Denon Heos, Onkyo nevím, ale něco snad taky.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 5. 6. 2022 16:40

Atmos ide aj arc ale nie v plnej kvalite ale komprinovany uroven netflix atd pochybujem ze streamingova sluzba pusta DA v plnej datovej kapacite taky datovy prenos neviem ci by zvladli ich servery ked si to pusti xy ludi kazdopadne ak nieco kupit tak s earc. Nema vyznam kupovat nieco co za rok vymenis lebo ta to bude stvat pokial to chces na vela rokov kup reciver predne s centrom zadne dokupis neskor tv je na teba to sa da vyriesit nvidiou

-- 5. 6. 2022 16:42 --

A inac ked si pustim film dd alebo dts a potom atmos ale bez atmos reprakov tak to zas nie je rozdiel ze by som spadol na zadok 5.1 v byte staci
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 6. 2022 17:26

Takže jestli to chápu správně, tak ARC mi bude úplně stačit, protože losless Dolby Atmos stejně naprosto drtivá většina filmů nemá, kor když stahuju blue ray ripy a komprimovaný Atmos půjde i přes ARC?
eviljack: takže ten Heos/MusicCast atd. jsou appky, se kterými jsou ty AVR kompatibilní...ale jak přesně to můžu propojit s mobilem nebo PC? Stačí, když na PC/mobil stáhnu tu appku, PC/mobil pak připojím na WIFI a pak jen hodim cast na AVR a pofrci to, včetně obrazu? Se zachováním kvality? Když si chci prostě pustit videoklip z youtube, jaká je nejjednodušší cesta to udělat? Omlouvám se, strašně se v tom ztrácím, nebo je tam hromada komponentů a já nevím, jak a čím je ideálně propojit :(
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 5. 6. 2022 19:24

Treba ťahať ripy, kde sú stratové formáty, DTS, DD, alebo DD+ s Dolby Atmos. Ale aj tie ripy s bezstratovými formátmi majú väčšinou v sebe aj nejaký stratový formát, takže film nepôjde cez ARC vo formáte Dolby TrueHD s Dolby Atmos, ale len v tom stratovom, napr. Dolby Digital. Rip v bezstratovom formáte zvuku má o dosť väčšiu veľkosť a väčšinou sú len s rozlišením 2160, vtedy môže mať súbor kľudne aj 50-70 GB.
Mimochodm, Dolby Atmos len s dvomi reprákmi vyžarujúcimi do stropu nestojí za veľa, to si ani človek nevšimne.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 5. 6. 2022 20:05

Mozna by stalo za to si nejdriv ujasnit, co od Dolby Atmos ocekavas. Nabyl jsem dojmu, ze plne prostorovy (3D) zvuk. Na druhe strane mluvis o sestave 5.0 ci 5.1. To jaksi nejde dohromady. Pro plnohodnotny Dolby Atmos zvuk potrebujes MINIMALNE dalsi dva reproduktory, tedy sestavu 5.1.2.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 6. 2022 20:21

No je mi jasné, že s pěti repráky to zážitek jako z kina nebude, ale měl jsem za to, že DA dokáže i s těmi pěti repráky zvukovými odrazy docílit jakéhosi 3D zvuku...pokud by to bylo na prd, v budoucnu bych dokoupil ty dva stropní repráky a pokud by bylo potřeba tak i ten SW.
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 5. 6. 2022 21:49

Ne, ze standardni sestavy 5.1 ani Dolby Atmos neumi odrazy nic navic vykouzlit.
Katikakus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka