Soundbar nebo 5.1 repro s Dolby Atmos (15-20K)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod leroj 6. 6. 2022 08:47

aerinqq píše:No je mi jasné, že s pěti repráky to zážitek jako z kina nebude, ale měl jsem za to, že DA dokáže i s těmi pěti repráky zvukovými odrazy docílit jakéhosi 3D zvuku...pokud by to bylo na prd, v budoucnu bych dokoupil ty dva stropní repráky a pokud by bylo potřeba tak i ten SW.

neboj se toho, i 5 repro ti přinese slušný prostorový zvuk - ještě nedávno filmy s DA nebyly a DTS 5.1 nám stačilo - jesně že horní repro prostor zlepší, nicméně lepší film to neudělá: furt budeš koukat na stejnou blbost, jen budeš "okouzlen" audio a video efekty :)
to je ostatně cíl dnešních filmařů - když nezaujmou kvalitou obsahu, tak nás utlučou efekty, viz všechny ty dnes tak populární komiksovky (no a nebude trvat dlouho a objeví se nové "skvělé" audio/video formáty a všichni budeme zase v háji a budeme prodávat a kupovat novinky jak si výrobci přejí...

to rozdělení audio a video části přes HDMI splitter je možné, sám jsem takto chvíli fungoval, než mě to otrávilo (další kabely, zdroj) - už toho všeho bylo moc a tak jsem vzal nový AVR

u Denonu je systém Heos - do mobilu si z GP nainstaluješ appku a ovládáš ji z mobilu. nicméně je snad určena jen pro zvuk (rádia, stream, USB), pro video asi ne
YT můžeš pouštět buď z TV, MMC, BDP (kdysi jsem hledal a najít nějaké se dvěma HDMI výstupy se mi nepovedlo)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 6. 6. 2022 09:34

Žiadne nové audio formáty na domáce kino sa nechystajú. Dolby ATMOS, DTS:X a Auro-3D bohate stačia a vysoko prevyšujú počet reprosústav, ktoré si bežný človek môže v izbe umiestniť. A na rovinu, drvivá väčšina ľudí si nevie správne umiestniť ani len 5 reprákov, takže domáce kino je u nich viac imidžová záležitosť ako reálne domáce kino.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 6. 6. 2022 10:28

ale na tom vůbec nezáleží, že to stačí a je to až až...
je přece potřeba donutit lidi k nákupům, takže neboj, ono se něco objeví a marketing zapracuje. výrobci nepotřebují, abychom doma měli 10 let stejný vybavení a byli s ním dokonce spokojeni!

prostě jak píšeš: lidi nevědí co s tím, k čemu to je a ani jestli jim to k něčemu bude, ale vědí, že to potřebují :D
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 6. 6. 2022 10:57

Vyplatilo by se investovat do novějšího AVR? Mám možnost vzít Denon 2600 DAB za 13K (leč bez záruky). Umí DV i eARC a hlavně je mladší než to Onkyo, čehož se bojím nejvíc...7 let je na elektroniku už často dost vysoký věk, hlavně na tu moderní...nechtěl bych, aby to za 2 roky odešlo :(
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 6. 6. 2022 11:23

Měl jsem asi 12 let starý model AVR Denon vyšší třídy a šlapal jak hodinky - vyměnil jsem ho, protože neměl průchod 4K, což mě štvalo, bez podpory DV a DA bych se obešel.
Hrál parádně a stále mám dojem, že možná i lépe než nový stroj ve stejné ceně

za sebe doporučím raději ten Denon, Onkyo nemá moje sympatie :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 6. 6. 2022 11:26

Za 13k bych ho vzal, to je prima cena. Jinak bych řekl, že 7 let na AVR je naopak houby věk, když nebudeme brát v úvahu chybějící formáty audia. Yamahu mám někdy od roku 2008/9 a šlape naprosto bez problému.
Harman Kardon 6500 + WTX Microstreamer / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Yamaha RX-V765 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 6. 6. 2022 21:43

Ještě mám možnost vzít Denon AVR X1700 H DAB, taky podporuje všechny formáty jako ten 2600, nový s dvouroční zárukou za 15.5K. Vzhledem k té zaruce by se asi vyplatilo jít do toho X1700, předpokládám...nevím teda, nakolik jsou AVR poruchové.
X1400 ani X1500 bohužel u nás nenabízí jediný shop, X1600 nový je už 16K, stejně jako S750H...Ještě jsem našel Sony STR-DH790, který bych mohl mít za 11-12K a podporuje většinu formátů co Denon (DA, DV, eARC, 4K HDR)...byl by zvukově o hodně horši než ty Denony? Stojí za ten cenový rozdíl?
Boha, tak nakonec to bude přes 30K...jo, byl jsem varován, že to je strašný money sink xD
A nebo teda vzít to starší Onkyo bez DV a eARC a řešit to tím spliterem...dilema
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 7. 6. 2022 11:16

koukám, že už ses v tom úplně ztratil, to se dalo čekat :)

jestli vzít D 1700 nebo D 2600 ti neporadím, je to skoro stejný.
- ten 1700 má podporu 8K (komu to k něčemu bude dobrý?), je novější, ale zato je to ten nejnižší model řady...
Kdyby to byl Denon AVR-X3700H, tak tam by to smysl mělo (podporuje víc kanálů, což se ti pro DA může časem hodit), jenže u něj se ti asi nebude líbit cena

o Sony nic nevím
tak jsem kouk na https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x1700h-dab/uk/sony-str-dh790/usa,-canada-and-taiwan/ a moc slavně to tam s ním nevypadá
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 9. 6. 2022 01:09

Tímto byl chtěl strašně moc poděkovat všem, kteří do mého vlákna přispěli, moc jste mi pomohli :) Z původního rozpočtu 15-20K je sice nakonec skoro 40, ale pokud to bude stát za to, až to celé zapojím a rozchodím, určitě těch peněz litovat nebudu :)
Takže finální sestava je následující:
Sloupy Polk S55e
Zadní repro Polk S15e
Středové repro Polk S30e
SW: zatím nic, přikoupím později (nějaké tipy? Zůstat u Polk, nebo...?)
AVR: Denon X1700h DAB
později ještě přikoupím 2 stropní repra na 5.1.2

Vzhledem k tomu, že AVR má i eARC, neměl bych potřebovat žádné MMC, jakmile koupím novou TV (filmy půjdou flashkou do televize, takže DV a DA passthrough by neměl být problém, AVR podporuje oboje). Hudbu bych měl moct přehrávat přes HEOS a propojit to s telefonem a Youtube pojedu přes Android TV a telefon použiju jako remote controller, takže vše by mělo být vyřešeno.

Ještě se zeptám na pár věcí, které se tak trochu ztratily v překladu...
-Kabely k repro teda 2.5mm na sloupy, 1.5mm na zadní a na středový taky stačí 1.5mm?
-Je potřeba k těm kabelům nějaké koncovky, které jdou do těch repro? Či to stačí uřezat a zapojit to nějak napřímo?
-Poradí někdo, jakým způsobem upevnit ten střeďák na zeď? (bude to do sádrokartonu).
-Zadní repro tipuju, že by bylo lepší umístit do určité výšky, aspoň tak metr od zemi? Doporučil by někdo nějaké držáčky?

Ještě jednou moc díky :)
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 6. 2022 01:44

Proč jsi nevzal ten 2600? Myslím, že litovat rozhodně nebudeš, soundbary vem čert :P Kabely bych zachoval 2.5 všude, ale nedokážu říct, jaký je to rozdíl (teď jsem vyměnil obyčejný 2*5mm za hotový kabel u sterea a rozdíl je to teda kurevský), s koncovkami bych si u metrážového kabelu za pár (deseti)korun hlavu nelámal.

Zadní repro bych dal minimálně 150cm od podlahy v místnosti, případně relativně podle sedaček/křesel, a případně nasměrovat do prostoru. Kalibrace si s tím případně poradí :)
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 9. 6. 2022 02:29

eviljack: ten 2600 jsem nakonec nevzal z toho důvodu, že je kompletně po záruce...ten 1700 stál už jen o 2.5K víc a má plnou 2 roční záruku (fungl nový, nevybalený), což už není tak velký cenový rozdíl...či vzal bys radši ten 2600? bylo mi řečeno, že zvukově je to v podstatě na stejno, funkce jsou v podstatě totožné, jen ten 1700 je o trochu novější...jakože takhle, ještě jsem ho nekoupil, ale jsem přeběžně domluvený s pánem, že mi ho doveze nejspíš v pátek...ještě jsem mohl vzít 696 Onkyo za cca 12K, ale opět bez jakékoliv záruky a navíc nemá eARC, takže bych musel dokupovat MMC ještě...nic jiného, co by splňovalo moje požadavky (eARC, DV, DA podpora) jsem bohužel za rozumnou cenu nikde nenašel :( nové na krámě 18K minimum a na bazarech není vůbec nic, díval jsem se snad všude...aj ebay a amazon všude všechno předražené

Ještě k těm kabelům, takže tohle je v pohodě? https://www.czc.cz/kabel-premiumcord-na ... 51/produkt
S těmi koncovkami mi to nejde do hlavy...ten kabel prostě ufiknu a narvu ho do toho repraku? :D Sorry za stupidní dotaz, jsem v tomhle prostě amatér xD
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 6. 2022 08:12

Jo, to ufikneš a našroubuješ to do terminálů na AVR i repro. Aha, takže to máš od toho maníka z Brna, koukal jsem u něj na ten 3700H :D
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 9. 6. 2022 08:49

raději bych vzal vyšší než novější model, ale radit ti to nebudu, nějaké riziko tady samozřejmě je a z toho co píšeš je jasný, že preferuješ záruku
kabel OK a znovu napíšu, že ti k zadním a středu stačí 1,5mm (je to lepší i na maskování)

MMC má svoje výhody a ne vždy ti TV dovolí to co MMC, ale to je na další debatu, navíc to má čas a koupit ho můžeš až (jestli) bude potřeba

taky to mám propojené napřímo - banánky mají smysl, pokud to budeš často přenášet, porovnávat, odpojovat, stěhovat...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 9. 6. 2022 12:29

K predným reprosústavám ale aj k centru, by som určite nedával kábel v cene šnúry na prádlo. Ak si už toľko do toho vrazil, tak by to chcelo niečo lepšie. Aspoň nejaký Supra alebo Audioquest. https://www.techhouse.cz/Repro-kabely-c10_877_2.htm#min_price_filter=0&max_price_filter=0&show_centerpage_params_filter=0&selected_centerpage_param_filter=0&rolled_down=0&filter_values%5B131419%5D%5B315162902%5D=1&filter_values%5B131419%5D%5B606898354%5D=1&variant-selected=&screen_width=1703&sort=3

A s priestorovo zlým umiestnením reproduktrov si kalibrácia určite neporadí. Preto je dobré si v nejakom CAD programe urobiť nákres s ich rozmiestením a natočením, aby smerovali na miesto posluchu a potom vyskúšať, ako sa prejavia nejaké zmeny, ak sa posunú bližšie, ďalej alebo inak natočia. Správne umiestnenie je veľmi dôležité, ak chceš z tej zostavy dostať maximum, čo sa týka priestorového zvuku a nie je to robota na 5 minút. Ak ti stačí "domáce kino" s len tak niekde položenými reprákmi, tak je to samozrejme jedno. Hlavne, ak si doteraz žiadne nepočul a nemáš to prakticky s čím porovnať, určite to bude lepšie, než zvuk z TV.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 9. 6. 2022 12:50

No vzhledem k velikosti místnosti a celkovému rozložení těch možností, kam a jak je umístit, není zrovna moc xD Sloupy půjdou k přední zdi po stranách, zadní do rohů na nějaký držáček nebo polici a střeďák na přední zeď, tam není co řešit. Úhel předpokládám klasicky cca 45 stupňů tak, aby vše směřovalo do středu místnosti?

Reálně s těmi Supra/Audioquest kabely budu mít lepší zvuk než s těmi, co jsem posílal? Je to vůbec rozpoznatelné pro někoho, kdo není audiofil? xD A který bys konkrétně vzal?
Off topic: https://www.techhouse.cz/Audioquest-FIR ... d10498.htm
kabel za půl míče, tak teď už jsem viděl všechno :shock:

eviljack: jj, je to ten stejný borec, přezdívka Zolo na bazoši :)
aerinqq
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka