Soundbar nebo 5.1 repro s Dolby Atmos (15-20K)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 3. 6. 2022 13:26

aerinqq píše:No, mám to čerstvě po rekonstrukci a rozhodně nechci strukturálně místnost předělávat "jen" kvůli audiu. Chtěl jsem, aby vynikl design, nechtěl jsem ji zaplácat 10 kusy nábytku, který ani nepotřebuju (bydlím v bytě sám), abych se tam pak ani nemohl pohnout. Ta místnost není totiž největší, znovu jsem to přeměřoval a má v podstatě 4x4 metry. Každopádně není to ještě finální podoba obýváku, v dohledné době plánuju pořízení obrazu na zeď, mechového obrazu a japonské stěny kolem oken (nevím, či tohle nějakým způsobem změní akustiku).
Jen bych těl podotknout, že nejsem žádný audiofil. Jakože mám doma Sennheiser HD 599 na prácia a hry a taky IE 80ky na běžné nošení a do fitka, i když to není žádný high-end, poznám rozdíl mezi zvukem ze sluchátek za 300 a 5000. Každopádně doteď jsem poslouchal v obýváku jen zvuk z televize, takže myslím, že ať už tam koupím cokoliv, bude to jako noc a den :) Nebo to mám chápat tak, že ty Polky jsou pro moji místnost zcela nevhodné? I když možná nemá nejlepší akustiku, musím si prostě poradit s tím, co mám :)
Viděl bych to tak, že receiver přijde do stolku, televizi posunu nahoru a mezi ní a krb dám ten střeďák. Kabely budou trčet ze zadu a zamaskuju je pod ten okraj přední zdi nebo pod kobereček a kabely zadních repro schovám do lišty, jak psal Eviljack.

Jinak je velký rozdíl mezi E30 a T30 střeďákem? Ten cenový rozdíl je docela masivní...nechtěl bych, asi se to místo 25K vyšplhalo nakonec na 35 xD
Co se týče těch zadních, takže ty E15ky a kdybych v budoucnu přikupoval další efektové tak třeba XT90? Když už budu brát sloupy i střeďák Polk, nebylo by lepší zůstat u jedné značky i se zbytkem, nebo je to jedno?

leroj: v bílé by tam podle tebe sedly líp? už jsem byl skoro rozhodnutý pro černou :D

Ten receiver, co jsem postoval, je teda ok na takovou sestavu?


Obrazy na stenu, vacsi koberec, zavesy pred okna atd. rozhodne pomozu. Treba tam dostat "makke" materialy, ktore tu miestnost utlmia aby pohltili zvukove vlny. Ked ich pohltia, tak sa od nich neodrazia a nebudu robit "bordel" :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 3. 6. 2022 14:36

Nic proti 7 let staremu Onkyu. Ale. Kde to ma EARC a jak projde DV apod.? Radsi to jeste promysli, at nejsi zklamany. HDMI 2.1 by bylo velmi vhodne.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 3. 6. 2022 15:09

S4nt4: ještě jsem nic nekoupil, no v AVR se absolutně neorientuju, rád si nechám doporučit něco jiného...každopádně 20 k jen za AVR určitě dávat nebudu, to by mě vyšla celá ta sestava tak přes 40K a to už bych teda radši bral ten soundbar...
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod S4nt4 3. 6. 2022 15:36

Varoval jsem te hned na zacatku, ze se nedoplatis. Ono totiz pozadavky na filmovou podporu a zaroven i super hudebni prednes te okamzite katapultovaly do kategorie 50k jen za receiver (zmineny Arcam a Anthem). Soundbar je volba rozumu, pohodli a hlavne penezenky.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 6. 2022 15:54

Tak holt bude mít ze začátku "horší" poslech hudby přes AVR a Polky a časem si koupí druhé sloupy + stereo zesilovač :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 3. 6. 2022 16:11

A když vezmu to Onkyo nebo nějaký jiný levnější receiver bez HDMI 2.1 v čem bude teda problém? Nedokáže to využít potenciál těch Polků? Nebo přes tu sestavu nijak neprotlačím Dolby Atmos? V popisu je, že to Onkyo DA přece podporuje, takže když budu mít 5 repráků, AVR s podporou DA a přehrávadlo s podporou DA, tak by to prostorový zvuk mít mělo, i když nebudu mít tolik kanálů jako má ten soundbar (a v budoucnu budu moct dokoupit ty menší efektové bedýnky).
A na hudbu to bude tak či onak mnohonásobně lepší než ten soundbar ne?
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 6. 2022 16:30

eARC je zpětný kanál, kterým vedeš zvuk z televize do AVR (pokud bys to pouštěl z USB v telce), abys to dekódoval tam, Ty ale plánuješ používat na přehrávání jinou krabičku.

Na hudbu to bude podle mě rozhodně x-krát lepší, než soundbar, a kdyby Ti to časem přestalo stačit, tak holt pořídíš stereo zvlášť :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 3. 6. 2022 16:56

jojo, jak jsem psal, flashku mě TV vůbec nebere, momentálně přehrávám všechno přes telefon...takže kdybych koupil nějaké MMC nebo NVIDIA shield nebo něco takového, tak vlastně eARC nebudu potřebovat, jestli to chápu správně, zvuk přes TV vůbec nepůjde.
V podstatě to přehrávadlo bude propojené s AVR odkud půjde zvuk přímo do beden, AVR propojím s TV kvůli obrazu a hotovo.
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 6. 2022 17:06

Ano, přesně tak, bude to přehrávadlo s Audio passthrough -> AVR dekódování zvuku a jeho rozházení do beden -> video do TV.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod axton 3. 6. 2022 22:54

Tvou situaci ti vůbec nezávidím. Obývák máš rozhodně moc pěkný, to se musí uznat. Ještě bych hodně zvážil, zda je to kino nutností.
Už jen s tím komplikovaným umístěním centru a vedením kabelů.
Před několika lety jsem taky řešil prostorové ozvučení a vystřídal několik receiverů a několik reprosoustav a ve finále jsem zjistil, že stejně víc poslouchám hudbu a tak jsem to rozprodal a teď už bych víc, než stereo nechtěl.
Někteří místní s tím asi souhlasit nebudou, ale on se i ten film dá skvěle užít i ve stereu, pouze se dvěma reproduktory.
Samozřejmě ti nechci tvé rozhodnutí rozmlouvat, ale já bych vzal stereo zesilovač s optickým vstupem na připojení TV, nebo stereo receiver, dva sloupy a hotovo.
Některé strereo receivery mají i HDMI, tak už by šlo TV připojit i takto, ale optickým kabelem nic nepokazíš.
Když doladíš akustické vlastnosti obýváku, budeš se zvukem úplně jinde a věřím, že i ve stereu ti u filmu naskočí rohlík na tváři a při nějaké akční scéně i husí kůže.
Toť asi za mě návrh, jak bych to ve tvém případě řešil já.
Odpadnou ti starosti s centrem, efekty a kabeláží a zachováš si nenarušenou estetiku obýváku, po rekonstrukci. Plus budeš mít pěkný zvuk i ze sterea.
Soundbar bych vypustil úplně, když už je v plánu poslouchat i hudbu.
Není nad to, když se člověk pohodlně usadí pěkně na prostředek mezi dvě reprobedny a nechá se unášet tím pohodovým zvukem.
Určitě si zajdi někam do studia a nech si pustit sestavu na kino a zvlášť na stereo. Na obou jak film, tak hudbu, pokud bude ta možnost. Budeš mít lepší představu.
Tak pořádně popřemýšlej a hlavně dobře vyber, ať jsi spokojený.
Potom dej určitě vědět, jak to celé dopadlo.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 4. 6. 2022 00:45

axton: díky za kompliment i za názor, no je to rozhodně taky možnost jít jen do sterea, ale nejsem si jistý, jestli jsem připravený vzdát se prostorového zvuku...kdybych to měl jen na poslech hudby, tak samozřejmě neváhám a jdu do sterea, ale bude to hodně i na filmy, tak 50/50 a bojím se, že přece jen těch pět repráků bude na ty filmy někde jinde...receiver budu potřebovat tak jak tak (nevím teda, jaký je cenový rozdíl mezi AVR a stereo receieverem se vstupem pro TV). Ušetřil bych cca 8K za zadni bedýnky a střeďák, to je pravda a vyhnul bych se tomu martyriu zapojování 5.0 systému (ale to je třeba udělat jen jednou).
Co se týče zachování estetiky v obýváku, mám to už nějak vymyšlené, ale musím se o tom ještě pobavit s jedním kutilem, nebo já sám jsem technicky naprosto neschopný xD
Kabely od zadního repra bych schoval do podlahových lišt a střeďák bych vyřešil tak, že bych posunul TV kousek nahoru a umístil bych ho mezi TV a krb. Za něj vyvrtat díru pro kabel a vést ho až dolů, takže by nešel vidět.
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 4. 6. 2022 05:34

Za stejné peníze bude stereo receiver daleko kvalitnější než AVR.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 4. 6. 2022 06:26

Za sebe můžu říct, že jsem si na hlasy z centru tak zvyknul, že když koukám na něco na netu, typicky sportovní přenosy, co je v defaultu stereo, tak mi to chybí, není to prostě ono.

Kabely od zadního repra bych schoval do podlahových lišt a střeďák bych vyřešil tak, že bych posunul TV kousek nahoru a umístil bych ho mezi TV a krb. Za něj vyvrtat díru pro kabel a vést ho až dolů, takže by nešel vidět.


Tady ještě zvaž, o kolik bys tu televizi musel zvedat, abys pak nekoukal moc nahoru, jestli by nebylo lepší dát center až nad ni - měl jsem to tak x-let a bylo to taky ok, kalibrace si poradí.

Duddits_cz píše:Za stejné peníze bude stereo receiver daleko kvalitnější než AVR.


Jasně, že stereo na hudbu za ty prachy bude jinde, ale je to první krok :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 4. 6. 2022 07:56

Asi jste me nevnimali. Jak protahne HDR a DV? Bude mit akorat problemy a vyhozenych spoustu penez. Drztese zadani. Nachystej si 100k+ a mistni ti radi poradi.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 4. 6. 2022 17:31

Klasicke repro nicim nenahradis ale podla mna sa tam nehodia do toho obyvaku ja by som skor dal soundbar sonos efektove by som tiez nieco od sonosu oni sa spoja bezdrotovo so soundbarom a kludne by som to poriesiel trebars ikea sonos lampami budes mat stylovu nocnu lampu ale aj reprak a hrat to dobre a lampy vyuzijes aj na hudbu spotify atd a casom by som dokupil ten ich wofer sonos je drahy ale celkom dobre hra a je to pekny kus nabytku https://www.google.com/search?client=fi ... sonos+lamp
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků