Co se může pokazit na reprobednách?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod medagore 12. 6. 2022 07:26

Dobrý den,
Vyplatí se koupit bazarové reprosoustavy? Už delší dobu přemýšlím o tom co se může pokazit na reprobednách i vzhledem k jejich stáří.
Úvaha je taková, že bazarové jsou levnější, a proto bych si s daným budgetem mohl logicky koupit lepší...
Ale není to past? Samozřejmě vycházím z toho že majitel nebyl prase a choval se k nim dobře. Co u nich může odejít po 5, 10, 20 letech?
A jsou na závady reprobeden servisy? Kdo je dokáže spravit?
Všem děkuji za názory a zkušenosti.
medagore
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod petison 12. 6. 2022 14:49

Mám dva páry 40 letých reproduktorů a hrají úžasně. Kupuju pouze ty co mají gumové závěsy. Ty vydrží. Ne polyuretanové. Ty se brzo rozpadnou. Koupil jsem za 5000 Kč pár a přehrají nové za 20 tisíc. Tož tak. :-)
Servisovat v případě problémů jdou.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 12. 6. 2022 20:28

U starých reprobeden se toho může "pokazit" hodně, lze narazit například na zničené, mechanicky poškozené, neoriginální nebo amatérsky opravované (čti zprasené) měniče, suboptimálně fungující výhybky, (polo)rozpadlé závěsy, materiál načichlý kouřem a další milá překvapení. Na druhou stranu skoro všechno lze opravit, otázkou pouze je, kolik času, umu, peněz a energie do toho jsi ochoten investovat. Vintage technika vyžaduje jiný přístup než zánovní reprobedny od prvního majitele. Na otázku, jestli se vyplatí bazarové reprosoustavy, tedy nelze dát jednoznačnou odpověď.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 6. 2022 06:27

Závěsy membrán, kondenzátory ve výhybkách a podobně. Pokazit se může spousta věcí. 5-10 let starých beden bych se nebál, dvacet a víc už asi jo. Samozřejmě většina věcí jde řešit. Ovšem často uživatel dospěje cestou pokus omyl k tomu, že je lepší koupit současné bedny. Přeci jen vývoj jde stále dopředu, vintage je krásná věc, ale....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 14. 6. 2022 07:39

Drahe TOP modely pri slusnem zachazeni vydrzi desitky let bez opravy.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gildintor 15. 6. 2022 14:15

Ahoj, kupoval jsem přibližně 6 let staré reproduktory. Na fotkách vypadaly výborně a inzerát byl na stránkách hifi studia, kde byly před lety pořízeny a původní majitel si chtěl koupit vyšší řadu. Povedla se mi tehdy skvělá koupě.
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkash 17. 6. 2022 21:10

petison píše:Mám dva páry 40 letých reproduktorů a hrají úžasně. Kupuju pouze ty co mají gumové závěsy. Ty vydrží. Ne polyuretanové. Ty se brzo rozpadnou. Koupil jsem za 5000 Kč pár a přehrají nové za 20 tisíc. Tož tak. :-)
Servisovat v případě problémů jdou.


Presne tak, mam tez bedny z roku 1988, gumove zavesy, vse puvodni a i dnes v roce 2022 prekvapi jakou cenovku dnes stale prehraji.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků