Soundbar LG GX/ LG SP8YA

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kaja8615 25. 6. 2022 09:19

Zdravím, potřebuju poradit, který z těchto soundbarů je lepší. LG GX nebo LG S8YA. S tím že k nim budu přikupovat zadní Reproduktory LG SKP8. Je to k TV LG Oled65c11. Což si myslím že kvůli rozměrům a vzhledu nahrává pro soundbar GX. Ale zaráží mě malá hloubka pro reproduktory. Co by jste tedy doporučili?
kaja8615
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 25. 6. 2022 10:35

neporadím, ale když kouknu na popis u toho GX, tak mě tam zaráží snad všechno :)
https://soundbary.heureka.cz/lg-gx/#specifikace/

je důležité, co od toho očekáváš a možná budeš i spokojen - rozhodně to je nejlevnější cesta k jakémusi (byť s přimhouřením uší) prostorovému zvuku a i k lepšímu zvuku než leze z TV

pokud ovšem máš malinko vyšší nároky, nebo bys na tom rád poslouchal i hudbu, tak si to raději někde poslechni (ne v obchodě - raději u někoho doma), abys nebyl zklamán
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kaja8615 25. 6. 2022 17:38

Co je v popisu neobvyklé, nebo špatné. Nevyznám se v tom. Určeno je to převážně na filmy a pořady v tv. A ten druhý soundbar je lepší?
kaja8615
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 26. 6. 2022 06:25

Na tom popisu mě štve, jak přehání a mystifikuje...
např. /cituji z popisu/:
"opravdové domácí kino bez kompromisů.
Poslech ve studiové kvalitě.
Zvuková kvalita LG GX bez jakýchkoliv ztrát vás zcela pohltí.
Takové parametry, s nimiž běžně pracují zvukoví inženýři v profesionálních studiích, učiní z poslechu filmů, koncertů nebo sportovních přenosů exkluzivní zážitek."

Ale není to jen problém LG, je to běžné i u dalších výrobců. Prostě se začalo přehánět, vymýšlet nic neříkající fráze (tzv. reklamština) no a dnes už by bez těch keců nic neprodali.

Který je lepší netuším, prostě si ho kup na netu, vyzkoušej a pokud ti nebude vyhovovat, tak vrať.
Bez poslechu (ideálně v domácích podmínkách), nemáš šanci poznat jak to hraje a jestli ti to bude vyhovovat
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pafes 26. 6. 2022 10:47

Na rtings.com jsou recenze obou soundbarů a lépe je hodnocen SP8YA, který má malinko lepší bodové hodnocení i než třeba Sonos Arc. Ještě lepší je SP9YA, který má lepší prostorovou scénu, protože SP8YA musí prostorový zvuk downmixovat do sterea. Sonos Arc má lepší prostorovou scénu než SP9YA. Samsung HW-Q900A je lepší než SP9YA (střed i prostor). Já osobně jsem chtěl do malé místnosti co nejlevnější Atmos, tenkrát ještě nebyl Sonos Arc na skladě, takže jsem zvolil nejlevnější receiver od Sony, lacinou sestavu pro DK 5.1 od Polku, kterou jsem doplnil dvojicí malých předních repro Polk na sestavu 5.1.2, Atmos repro mám na stropě. Se zvukem jsem spokojen kromě bzučícího subwooferu, který často ani nezapínám. I tak to cenově vyšlo kolem 25t. Sonos Arc se zadními repro by vyšel ještě o 10t dráž, srovnání by mě docela zajímalo.
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod kaja8615 26. 6. 2022 20:50

Tak nakonec jsem se rozhodl podle těch stránek rtings.com a vzal SP8YA. Tak uvidím. No spíš uslyším.
kaja8615
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků