Jaké aktivní repro na domácí poslech?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nitram3 19. 7. 2022 18:32

Začínám uvažovat nad tím typem zesilovače, co navrhnul scoopik. Vypadá to jako rozumný kompromis, pokud je kvalita zvuku opravdu tak dobrá. Stávající repro zatím slouží, tak bych si ho nechal. Dá se něco takového sehnat i tady? Případně z toho webu audiophonics.fr byste doporučili který? Existuje třeba i verze, která by podporovala WiFi a stream z internetových služeb?
Děkuji
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 20. 7. 2022 10:07

dá,napr. tento set:
https://www.bsacoustic.sk/stereo-zosiln ... -acoustic/
s Aliexpress sú teraz nejaké problémy s dopravou,neprišla mi polovica vecí čo som si objednal,stojí to kdesi v triediacom stredisku v číne
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nitram3 20. 7. 2022 11:17

Díky. Takže např. tento byste doporučili? https://www.bsacoustic.cz/stereo-zesilovace/wa250/ Jak je na tom zvukově ve srovnání s tím z Aliexpresu? Taky se mi nepodařilo najít verzi Bluetooth, ale hádám, že nějaké pokročilé kodeky to asi umět nebude...?
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 20. 7. 2022 12:48

to neviem, väčšinou to budú preznačené čínske zosíky ktoré sa možno dajú zohnať lacnejšie,opýtaj sa v BS Acoustic na to bluetooth
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nitram3 20. 7. 2022 14:11

Tak jsem se ptal a má to jen Bluetooth 4.2/aptX. Moc se mi do toho nechce, když ty další mají Bluetooth 5...
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 7. 2022 17:24

Pokud uvažujete o solidním BT přijímači/zesilovači, pak doporučuji Loxjie A30 (k nákupu v EU třeba zde).
Jedna se o jedno z nejlepší zařízení v dané kombinaci. Má kvalitní DAC, dostatečné množství vstupů a relativně dobrý výstup na sluchátka.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 7. 2022 18:51

Martine, nevím kam se to celé vyvine, protože od začátku vlákna se to dost posunulo.

Ale pokud dobře chápu myšlenku, přijít domů a přes telefon ovládat streamer, který pošle signál do pravých aktivů, tak doporučuji Dayton Audio WBA31 a M Audio BX8 D3.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nitram3 20. 7. 2022 19:13

Emil Pastelka: Děkuji za tip, určitě se na to podívám.

Kuba4: Přikláním se spíše k tomu, že si nechám své pasivní repro, takže toto asi nevyužiju. Ale díky moc za návrh.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 7. 2022 19:18

M Audio BX8 D3 max na elektronickou hudbu. Nejsou vyloženě do "V", ale spodní pásmo mají hodně akcentované. Nehledě na nemožnost ovládání zvuku DO. WBA31 neznám, ale pokud funguje i jako předzesilovač, řešilo by to tu hlasitost.

Na druhou stranu je tu dobrá připomínka - je potřeba něco, co bude přenášet zvuk přes BT, nebo by bylo vhodnější zařízení ve formě streameru? Na hudební online služby by byl vhodnější ten streamer a komunikace by probíhala pouze přes WiFI - jak ovládání, tak data.
Je to ideál, pokud ovšem tazatel nemá hudební knihovnu narvanou v telefonu...
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nitram3 20. 7. 2022 19:36

Přehrávám hudbu v 90% z YouTube Music, případně z webu. Plánuji také propojení s Google Home mini a ovládání hlasem. V takovém případě to také umí fungovat v podstatě jako Chromecast. Z telefonu pustím casting a Home to pošle přes Bluetooth do repro. Alespoň teoreticky... :) Ještě jsem to nezkoušel. Na podpoře WiFi a streamovacích služeb netrvám. Na NASu mám uložených jen pár skladeb, které běžně neposlouchám.

Ještě se chci zeptat, ten zesilovač, co tu byl doporučený jako první (z Aliexpresu) je výrazně levnější než ten LOXJIE. Je v nich nějaký podstatný rozdíl?
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod scoopik 20. 7. 2022 22:01

Mozno by som to zlozil z dvoch dielov…ak chces dobry dac a zosilnovac odporucam Alientek D8, za mna super masina v tej cene…nema sice bluetooth ale to vies dokupit za 70€ cca ako dalsiu krabicku. Streamer vies riesit formou pripojenia na pc ako dac a cez stream apku to ovladat…mne z ali chodi vsetko v pohode… naposledy som objednaval linearny zdroj za 200€ a v do tyzdna doma bez poplatkov…
Alientek d8 vies kupit aj cez audiophonics.fr, do tyzdna to mas doma…
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 7. 2022 23:01

Čím méně krabiček, tím lépe. Prošel jsem si tím a zpátky bych se nevracel. A estetika je tím nejmenším důvodem. V daném kontextu je to sice jedno, ale obecně platí, že čím více aktivních prvků v cestě, tím větší šance na degradaci signálu.
Na Alientek D8 jsem nenašel nějakou rozumnou recenzi, jen obrázek měření. Výstup vykazoval vyšší harmonické zkreslení a o 20 dB horší odstup od šumu, než uvádí výrobce.
Pokud bych to srovnal čistě jen papírově, pak DAC PCM5122 (Alientek ) je nepatrně horší ve spodním pásmu, než ES9023. Ale ten rozdíl by (pokud) byl poznat spíš při sluchátkovém poslechu.
Rovněž docela podobnou charakteristiku mají i zesilovače ovšem Infineon MA12070 (Loxjie) je lépe navržený s prakticky nulovým zkreslením.
Pak už zůstávají zjevné výhody typu BT a hlavně možnost zapojení 2.1, tedy aktivního SW. Přidání 0.1 je docela dobrou cestou, jak časem posunout reprodukci dále.

Jak plánujete propojení s Home Mini? Koblížek nemá výstup, jedině jej dopájet (návody jsou na YT). Každopádně, pokud by se zesilovač a bedny točili někde kolem TV, doporučím nějakou jednoduchou krabičku s Google TV a propojení přes optiku.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nitram3 21. 7. 2022 06:25

Home mini má Bluetooth a umí svůj výstup poslat přes Bluetooth do bezdrátových reproduktorů. Nastaví se to přes aplikaci Home. Předpokládám, že by to tak mělo fungovat i s Bluetooth zesilovačem.

Edit: Tak jsem se rozhodl pro ten LOXJIE. Našel jsem jeden bazarový ze Slovenska, tak uvidíme.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Nitram3 29. 7. 2022 18:26

Tak mi přišel ten LOXJIE a vypadá to, že budu spokojený. Funguje to jak jsem čekal. Jediná nevýhoda je, že se sám nedá ovládat přes aplikaci, jedině dálkovým ovladačem. Ale vstup tak často měnit nebudu a hlasitost se dá přizpůsobit na zařízení, ze kterého streamuju, takže to až takový problém není.
Děkuji tímto všem za pomoc.
Nitram3
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků