Soundbar do 30tis.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod StandaPANDA 21. 9. 2022 14:29

Ahoj, chtěl bych poradit s výběrem soundbaru k TV. Rozpočet cca do 30tis.

Koupil jsme si Bose Soundbar 700 a vrátil jsem ho, jelikož jsem nebyl spokojen - nemá dolby atmos, provedení basů je dost žalostné, a kupovat k tomu subwoofer za stejnou cenu jakou soundbar se mi nechtěli a už by to přešvihlo rozpočet. A vybírám teď náhradu za něj, měl jsem možnost slyšet Bang & Olufsen Beosound Stage, jeho projev byl daleko lepší, ale cenovka je cca 37tis. už + u toho není dalkové ovládání pro pohodlné přepínání zdrojů a jeho dokup vyjde na dalších pár tisíc, takže to jsem taky zvrhnul.

Četl jsem spoustu recenzí a testů, ale nedokázal jsem si z toho udělat pořádný obrázek. Moje nároky na soundbar:
- aby to byl jen soundbar + max. subwoofer k tomu (zadní reproduktory už nemám kam dát...)
- přehrávat budu hudbu a sledovat filmy (tak 50/50)
- podpora streamování ze spotify
- možnost připojení dalšího kabelového vstupu a přepínání mezi vstupy
- dolby atmos
- aby hrál výborně i při nízké hlasitosti (zde byl obrovský rozdíl mezi tím bose a bangem, ve prospěch bangu)

Co jsem zvažoval:
Sonos ARC - nevím jeslti má smysl ale bez toho subwooferu (a komplet je to už moc drahé)
Samsung HW-Q990B - zde jsou ty zadní surroundové repro - nevím jeslti to má smysl, když je nebudu mít připojené nebo nebudou umístěné vzadu
JBL Bar 9.1 - taky zda má smysl, když surroundové repro nemohu umístit dozadu
Samsung HW-S800B - podezřele levný, ale četl jsem dobré recenze

Máte někdo s nimi osobní zkušenosti? Je případně ještě nějaký, který v této cenové relaci má smysl zvažovat?
StandaPANDA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 21. 9. 2022 20:03

Ad arc - nesplnuje tvoji podminku na pripojeni dalsiho vstupu… jinac ake od rijna bude mozne koupit mensi sub za cca polovicnu cenu toho dosavadniho sub… a jako zadne by slo snad pouzit symfonisk od ikea

Ad jbl - nemas ani misto nekde na kraj gauce je polozit?

Ad q990b - pokud mam spravne info, kdyz nezapojis zadne repro, tak soundbar pocita ze je nemas v configu a hraje jak kdyby neexistovali, cili porad to je pouzitelne
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 22. 9. 2022 06:53

Já jen přemýšlím, jestli soundbar v základní konfiguraci za 30 tis. Kč bude mít tak výrazně lepší zvuk, než např. soundbar za poloviční cenu, aby ta investice byla ospraveditelná a neplatila se jen značka.
Napadá mě např.
https://www.mall.cz/domaci-kino-soundba ... rm=3816580
s funkcí kalibrace dle prostoru a možností bezdrátového připojení zadních repro.

Ale tak je to jen úvaha, nic konkrétního.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 22. 9. 2022 07:27

Tezko rict…

Jeste k jbl, do konce roku jdou doprodeje nove rady, aktualny bych jiz ted nekupoval… bud zlevni nebo budou ty nove o neco lepsi:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2022 19:20

StandaPANDA je škoda, že sis Bose Soundbar 700 neodzkoušel s Bass Module 700. Ano, je to dražší, ale ten zvuk za ochutnání stojí. Ale ano, Dolby Atmos tu prostě chybí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 23. 9. 2022 09:08

tombas píše:Já jen přemýšlím, jestli soundbar v základní konfiguraci za 30 tis. Kč bude mít tak výrazně lepší zvuk, než např. soundbar za poloviční cenu, aby ta investice byla ospraveditelná a neplatila se jen značka.
Napadá mě např.
https://www.mall.cz/domaci-kino-soundba ... rm=3816580
s funkcí kalibrace dle prostoru a možností bezdrátového připojení zadních repro.

Ale tak je to jen úvaha, nic konkrétního.


V této cenové relaci ber Samsung Q950A nebo 990B.
Zadní repro dáš na sedačku, nebude to 100 % bublina, ale kdyžtak si sedačku posuneš :-)
Skajvolkr
Junior


Odeslat příspěvekod majkom 23. 9. 2022 14:23

nebo sonos arc a symfonisk dozadu.. a pak mensi sub kdyz bude v prodeji, to budes sice na 40k, ale budes mit sonos:) jen nema ten vstup dalsi..takze ten vlastne ne:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2022 11:22

Kasprik píše:https://avmania.zive.cz/recenze-soundbaru-philips-fidelio-b97/10-elita-s-dolby-atmos-a-zadnimi-reproduktory#part=1

To je mimořádně zajímavá volba vzhledem k možnosti sundat zadní repro, anebo naopak je dát zpět k hlavní stanici.

Někomu to sice vonět nemusí, ale za vyzkoušení stojí i TCL.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StandaPANDA 26. 9. 2022 09:17

Tak jsem zkusil objednat následující, a co nebude vyhovovat, tak vracím do 14dnů:

Bass modul k Bose 700 - basy přidány, ale jinak je zvukový projev hodně plochý, chybí hodně dolby atmos. Za mě je to celkově nejhroší varianta a ještě k tomu cena cca 40tis. i s tím bass modulem je vzhledem ke zvuku úlet. Jediné plus, že obě zařízení jsou designově fakt nádherné.

Sonos ARC - zvukový projev lepší než Bose 700, ale nebyl jsem z toho nijak nadšený. Jediné plus je zajímavý způsob orig. balení.

Samsung S800B - tak tohle jsem nečekal, opravdu tenký soundbar a extra levný (standardní cena 15tis, ale nechá se sehnat i za 10tis.), a úplně strčil do kapsy jak Bose 700, tak Sonos Arc. Byl jsem z toho hodně našený. Zvuku ale trochu chybí výšky, uvidíme možná pomocí EQ půjde doladit. Jinak aplikace, DO, všechno hodně intuitivní a nastaveno na první dobrou.

Samsung Q990B - tak z tohoto jsem si sednul na zadek, ten zvuk má opravdu všechno co bych očekával a chtěl. Zvuk není vůbec plochý, slyšíte jednotlivé nástroje samostatně jako kdyby jste byli na koncertě. Problém je relativně vysoká cena, obří subwoofer (soundbar je taky obří, ale to nevadí) a ty zadní surrondouvé repro, které nemám kam dát. Překvapilo mě trochu hůře dílensky zpracované DO než u modelu S800B, ale žádná tragédie to není. Přemýšlím jeslti tento model nebo ten Samsung S800B, zvažuji zda to stojí za trojnásobek ceny, když to má pro mě i nějaké negativa...

Ještě budu zítra testovat SoundBar JBL Bar 9.1 a Philips Fidelio B95, tak dám pak vědět. Ale zatím favoriti jsou ty od Samsungu, a ten S800B za 10tis. je to fakt hodně zajímavé - za tuhle cenu jde koupit na elektronika.cz, sice píšou že nemají skladem a naskladní až za 7 dní, ale zkusil jsem ho tam objednat a objednávku mi dnes tel. potvrdili.
StandaPANDA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sova.m 26. 9. 2022 20:59

Ad Samsung S800B. Ja mel tenhle soundbar take v merku k LG TV, ktera neni na zdi a ani nemam podstavec, prave kvuli te vysce. Nebude pripadne chybet eARC? K jake znacce TV byl soundbar pripojen? Za 15k mi prisel jako drahy, ale za 10k je to uz celkem fajn. Diky za tip a sdileni dojmu
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod StandaPANDA 27. 9. 2022 06:34

Mám to připojený k TCL TV a vše OK. Ještě přemýšlím, že vyzkouším LG SP9YA, ten je za podobnou cenu, a má už i eARC a možnost připojení zadních repro do budoucna. Dle testů na https://www.rtings.com (asi nejlepší a nejobjektivnější server na testy a recenze soundabarů co jsem našel) je zvukově o něco lepší než ten Samsung S800B.

Každopádně, abych doplnil mé testování, včera jsem vyzkoušel další 2 soundbary:

Philips Fidelie B95 - zvuk nijak zajímavý, dost plochý, jako hraje, ale prostě nic co by mě zaujalo

JBL Bar 9.1 - tak tohle mi opět nasadilo brouka do hlavy :D Hraje fakt dobře, skoro jako Samsung Q990B a ještě k tomu mi přišlo, že má lepší surround pocit, dobré možnosti nastavení přes DO.
StandaPANDA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sova.m 27. 9. 2022 08:21

LG SP9YA vypadá také slušně za ty peníze. Jsem zvědavý na dojmy, jestli budeš testovat.
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod fideee 27. 9. 2022 10:36

A co takhle Denon DHT-S716H?

Na Amazonu jsem jej koupil za slušnou cenu. Ještě tedy nedošel. Výhodou je mnoho vstupů.
fideee
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2022 17:53

Bose 700 s basovým modulem znám a rozhodně tam není zvuk plochý. Chybí tam Dolby Atmos, to jednoznačně a chybí velmi, zvláště pak vzhledem k ceně. Jinak na vylepšení zvuku televizoru a poslech hudby se jedná o velmi zajímavé řešení... byť cenově náročné.

Philips Fidelio chce trochu nastavit a umístit. Hraje jinak než Bose, ale rozhodně ne špatně.

LG hraje slušně, jen se mně občas zdálo, že mírně ztrácí kvalitu/srozumitelnost mluvené slovo.

JBL Bar 9.1 neznám, ale co jsem slyšel, nemělo by to být šlápnutí vedle.

Ono jde o to, jakou akustiku má místnost osazení a samozřejmě, kdo má jaké preference. Někdo potřebuje mít prostor, jiný preferuje hutnost projevu, další zřetelné mluvené slovo. Část lze zařídit v nastavení, občas i změnou umístění... posunutím/předsunutím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků