Magnat Monitor Supreme 252

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazito 26. 9. 2022 15:48

Zdravím o víkendu mi začal Magnat Monitor Supreme 252 vydávat úplně zkreslené zvuky.
Rozdelal jsem ho a zjistil že jsou špatné dva kondenzátory. Bohužel jsem desku při pájení zničil.
Dá se někde koupit nová?

Obrázek

Děkuji za rady
Bazito
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 27. 9. 2022 09:19

Co myslíš tím "zničil"? Jako mechanicky polámal, nebo propálil plošné spoje nebo co?
Pokud jsi přerušil nějaký plošňák, tak se to dá normálně prodrátovat.
Jinak si můžeš koupit hotovou univerzální výhybku a tu překopat.
https://reproobchod.cz/hotove-reprodukt ... hybky-a775
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazito 27. 9. 2022 09:27

Na desce jsou odtrzene oba dva plošné spoje kde byl poškozený kondenzátor
Bazito
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 27. 9. 2022 10:58

Tak buď to půjde proletovat nebo to propoj drátkem napřímo, abys ten plošný spoj přemostil.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazito 28. 9. 2022 20:06

Ahoj, našel jsem tuto výhybku.
https://www.hadex.cz/q619-reprovyhybka- ... HoQAvD_BwE

Bude to fungovat?
Bazito
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 9. 2022 07:07

Výhybky jsou navrhovány přesně pro dané konkrétní reprosoustavy a tomu odpovídají jejich parametry - impedance, velikost cívek, dělící kmitočet...
Bez toho, aniž bys znal přesné parametry stávající výhybky novou nekoupíš. Navíc bys musel vyměnit výhybky v obou reprosoustavách, jinak bude hrát každá jinak (za předpokladu, že to vůbec bude hrát a rovnou některý reproduktor neodpálíš).
Tyhle univerzální výhybky se používají většinou při stavbě vlastních boxů, kdy si ve speciálním programu navrhneš celou reprosoustavu a sladíš jednotlivé komponenty podle předem daných parametrů.

Raději moc nevymýšlej a pokud tomu vůbec nerozumíš, nechej si někde opravit tu stávající výhybku a nejlépe celou reprosoustavu a už se v tom nevrtej.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků