Výběr audia k tv do cca 10 000 v panelovém bytě.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marion666 21. 11. 2022 10:11

Dobrý den,

byla bych ráda, kdyby se tu našel někdo kdo by mi pomohl najít nějakou cestu k audiu do panelého bytu k tv LG 50UM7450PLA. Ložnice je malého čtvercového tvaru ( postel, 2 skříně konfereční stolek a stolek na tv) tv stojí na menší stolku proti posteli, kde se vejdou dva repráky spíš užší + subwoofer, někam bokem nebo soundbar či aktivní repráky.

Upřímně je mi jedno, co to bude zda soundbar, aktivní repráky, a nebo nějaké stero 2+1, ale co mi bylo tvrzeno, že jsem blázen, že chci repráky do 10 000,- . Původně jsem chtěla jen něco do 5000,-. Mám k pc repráky za 1500,- genius asi 12 let staré a není to žádný horor. Hledat a zkoumat po bazarech nějaké stereo a doufat, že dotyčný nelže apd se mi taky moc nechce. Sleduji hifibazar, ale zatím z nabídky mě nic nezaujalo. Chci to nejlépe do Vánoc. Byli jsme i v obchodech i v hudebninách, ale tam by prodali i vlastní babičku a ta neochota byla hrozná po telefonu nunu, ale v realu na mě koukali, jak, kdybych chtěla zázrak, nebo co.

Bydlíme v panelovém bytě, kde slyšíte i splachování, děti apd takže nějaké "ohulení" nepřipadá v úvahu max přes den do nějaké míry.
Mohu koupit i z Amazonu nemám s tím problém často je to tam o 30% levnější.
Je mi jedno zda to bude na wifi, blutooth, nebo kabelem. Tv podporuje vše.

Zaujalo mě tohle z diskuzí Klipsch Cinema 400.
ELAC Regálový reproduktor DEBUT B5.2
Značka Klipsch R-41M
AQ Soundtable - active speaker 2 tam jsem volal prý česká značka a tvrdil, že je to hodně kvalitní oproti jiným soundbarům..
AQ M 25 multimedia údajně taky dobrý výběr ohledně této značky, ale někdo zas tvrdí v diskuzích, že za tu cenu jsou lepší věci.
Potom značka Elec.
Denon DHT-S316
KEF Q150
Jamo S 803 jeden reprák 6000,- to už je ale přes limit a muselo by to být z nich nejlepší.
Edifier R1280T dost levné, ale to se mi jen líbí vzhlědově k tv asi nebude ideál :)
Klipsch ProMedia Heritage 2.1 BT

PS: Prosím držte se tématu a jen k tématu. Ten zvuk z tv není nejhorší, ale určitě se najde něco lepšího do 10 000,-
Nevadí mi stereo repráky ani kabely, ale zase laborovat nad převodníkama, zesilovačem apd se mi úplně nechce. Muselo by to být opravdu něco do 10 000 +- nějaká ta stovka. A ano je toho mraky stačí si vybrat koupit poslechnout a pak zase vrátit, ale třeba se podaří na první pokus.

Všem, co se budou držet diskuze velmi děkuji.
marion666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 11. 2022 12:31

Pokud chceš vyřešit pouze zvuk TV, tak se podívej třeba na LG S75Q (podpra DTS-X stejně jako TV), Denon DHT-S216 (bez sub) nebo třeba JBL Bar 2.1 Deep Bass či Denon DHT-S517. V ceně cca 10 000 asi jedny z nejlepších soundbarů. Aktivní bedny bez subwooferu se hodí spíše na poslech hudby, který však nezmiňuješ. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 21. 11. 2022 12:44

Problem je ten, ze vacsina reproduktorov, ktore si dal do zoznamu je pasivnych. To znamena ze potrebuju zosik k tomu aby hrali. Musis hladat len aktivne repro ak nechces riesit dodatocny zosik. Nieco ako ten Edifier alebo AQ M25. Ak sa ti paci Edifier a 1280-ky sa ti zdaju byt lacne, tak pozri S2000-ky ;-)

https://www.alza.cz/edifier-s2000-mk-iii-d6436638.htm?utm_source=heureka_cz&utm_medium=product&utm_campaign=heureka_cz_audio-video_reproduktory_pro-pocitace_edfg09
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 21. 11. 2022 12:53

já bych se přimlouval za AQ Soundtable active speaker 2 - není plastový a nemá tak titěrné reproduktory jako většina SB. Samozřejmě nebude tak basovat jako SB + SW, ale sub v tvých podmínkách stejně nebude moc využíván
Případně ještě zmíněný Edifier S2000, pokud na ně máš místo (a peníze) :)

ty ELAC DEBUT B5.2 a Klipsch R-41M potřebují externí zesilovač

ještě doplním, že ty Edifier R1280T mám u PC a hrají slušně - sedím od nic tak do metru, jak by to bylo k TV (na větší vzdálenost) netuším. Mají i DO, ale je na něm jen hlasitost
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marion666 22. 11. 2022 10:54

Tapir1 píše:Pokud chceš vyřešit pouze zvuk TV, tak se podívej třeba na LG S75Q (podpra DTS-X stejně jako TV), Denon DHT-S216 (bez sub) nebo třeba JBL Bar 2.1 Deep Bass či Denon DHT-S517. V ceně cca 10 000 asi jedny z nejlepších soundbarů. Aktivní bedny bez subwooferu se hodí spíše na poslech hudby, který však nezmiňuješ. 8-)

Děkuji, takže tahle volba JBL Bar 2.1 Deep Bass či Denon DHT-S517 by měla být mnohem lepší, co jsem odkazovala ?
Tak hudbu si poslechnu také ráda metal/rock/indie rock/ Orchestr. Upřímně, ale pokud jsem spokojená s repráky Genius, kdy to pustím nahlas, tak přeci všechno ostatní bude lepší ne ? :) Tak ten rozdíl tam musí být znát 1500 vs cca 10 000 v kvalitě zvuku jestli ne, tak je to pak smutné.
Jo máš pravdu ten subwoofer tam udělá asi dost.

Vyložene koukáme na filmy válečné akční fantasy.

-- 22. 11. 2022 11:56 --

viking81 píše:Problem je ten, ze vacsina reproduktorov, ktore si dal do zoznamu je pasivnych. To znamena ze potrebuju zosik k tomu aby hrali. Musis hladat len aktivne repro ak nechces riesit dodatocny zosik. Nieco ako ten Edifier alebo AQ M25. Ak sa ti paci Edifier a 1280-ky sa ti zdaju byt lacne, tak pozri S2000-ky ;-)

https://www.alza.cz/edifier-s2000-mk-iii-d6436638.htm?utm_source=heureka_cz&utm_medium=product&utm_campaign=heureka_cz_audio-video_reproduktory_pro-pocitace_edfg09

Mám pocit, že to tam ani nepíšou o tom zesilovači, nebo jsem to přehlédla. Každopádně děkuji mrknu na to a z toho, co jsem posílala je něco dobrého, co jsem našla v diskuzích ? Jako asi bude všechno lepší, jak soundbar, který je v tv, ale myslím to tak, že už to bude opravdu znát.

-- 22. 11. 2022 11:59 --

leroj píše:já bych se přimlouval za AQ Soundtable active speaker 2 - není plastový a nemá tak titěrné reproduktory jako většina SB. Samozřejmě nebude tak basovat jako SB + SW, ale sub v tvých podmínkách stejně nebude moc využíván
Případně ještě zmíněný Edifier S2000, pokud na ně máš místo (a peníze) :)

ty ELAC DEBUT B5.2 a Klipsch R-41M potřebují externí zesilovač

ještě doplním, že ty Edifier R1280T mám u PC a hrají slušně - sedím od nic tak do metru, jak by to bylo k TV (na větší vzdálenost) netuším. Mají i DO, ale je na něm jen hlasitost

Díky moc a tedy pokud bych chtěla soundbar, tak ta značka AQ je tedy z nich nejvhodnější ?
A pokud se bdueme bavit o těch reprácích, co si psal "Edifier S2000" mělo by to z toho všeho být nejlepší ? Jako pokud tam je nějaký už větší rozdíl, tak si připlatím.

Děkuji
marion666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 22. 11. 2022 12:33

V akcích BF je teď hodně povedený Sonos Beam 2.gen.
https://www.alza.cz/sonos-beam-cerny-d6745659.htm
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marion666 22. 11. 2022 15:59

Koukala jsem, ale nejsem si jistá zda tady člověk už neplatí spíš za značku. A otázka zda dokážou více, jak ty, co jsem zminovala kromě těch, co ptořebují zesilovač.
marion666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 22. 11. 2022 16:32

Každá značka má svůj charakter a bez poslechu, zda to vyhovuje právě tobě, si těžko vybereš. My můžeme dát jen tip na zařízení, které si pak můžeš vyzkoušet v prodejně, případně doma. Jestli je jedno lepší než druhé se bez srovnávacích testů neobejde a ty asi nikdo z nás není schopen doma udělat. Něco najdeš na internetu, ale vlastní poslech to nenahradí.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marion666 24. 11. 2022 17:23

Díky mrkla jsem na to. Upřímně nevím no. Bude to risk: Pří nejhorším to vrátím.
marion666
Kolemjdoucí