Soundbar k PC?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _Teddy_ 26. 11. 2022 00:22

Chcel by som sa spytat, nakolko je (ne)vhodne pouzivat soundbar ako doplnok k PC?

Nemam na stole vela miesta, ale pod monitorom by sa miesto na maly soundbar naslo (nieco ako Smart Soundbar 300). Co sa tyka vyuzitia, taky bezny mix (hudba, film, obcas daka hra)...
_Teddy_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2022 10:15

Nevidím v tom problém, jen nevím, jestli to chceš propojit přes HDMI nebo jak? BT bude kvalitu zvuku dost degradovat.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _Teddy_ 26. 11. 2022 22:54

Premyslal som ze cez optiku. Zvukovy cip na zakladnej doske ma opticky "s/pdif out" vystup, a soundbar ma opticky vstup. Vizualne su tie konektory rovnake, predpokladam ze ide o to iste. Cez hdmi neviem ako by to malo fungovat. Sice mam volny hdmi-port na grafike, ale netusim ako donutit zvuk aby tadial isiel do soundbaru.

Ono aj tak budem musiet asi trochu spekulovat, ze ako to spravit (presmerovat vystup zvuku na optiku alebo hdmi, a tadial na soundbar). Momentalne mam pripojeny monitor cez display port, a tadial ide obraz aj zvuk. Ale monitor ma vstavane namiesto reproduktorov len akesi podradne "chrchlatka", ten zvuk je tak otrasny ze ho nemozem pocuvat...
_Teddy_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 11. 2022 01:10

Fungovat to bude. HDMI po detekci připojeného zařízení nabídne zvukový výstup tam. Grafické karty dnes z valné většiny obsahují i zvukový čip/výstup.
Ovšem ještě jsem neviděl sounbar, který by hrál lépe či alespoň stejně, jak samostatné repro ve stejné cenové kategorii. Důvodem volby je omezení prostorem, designová čistota nebo využití již stávajícího staršího zařízení?
Emil Pastelka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 27. 11. 2022 10:41

Uvidíš to potom jako další zvukovou kartu. Já mám takhle připojený AVR už léta a funguje to v pohodě.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý