Soundbar Bose Smart Soundbar 900 NEBO Samsung hw-q990b

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jerry.s 2. 12. 2022 17:34

Zdravím Vás, mohu poprosit o radu?

Vážně uvažuji o soundbaru s funkcí Dolby Atmos a vybýrám mezi Bose Smart Soundbar 900 + zadní repro Bose Surround Speakers 700, (bez Subwooferu) a mezi Samsung hw-q990b (včetně sub. a zadních repro)

U Samsungu se mi líbí, že za cenu 25 000kč mám komplet sestavu včetně subwooferu. Čtu ale rozporuplné recenze kdy na jedné straně píšou, že soundbar je perfektní na filmy a Dolby Atmos je vcelku věrohodný.
Potom je na něj zase kritika, že Atmos je nic moc a Soundbar ještě ktomu nestíhá v přehrávání hudby.

Další adept je soundbar Bose Smart Soundbar 900 včetně zadních repro Bose Surround Speakers 700. Na tento Soundbar čtu zatím docela chválu, ale nevím jestli tato sestava za cenu 33 000kč stojí za ten rozdíl mezi Samsungem? (Subwoofer který bych zatím nekupoval stojí dalších neuvěřitelných 18 000kč)

Nemá někdo z Vás zkušenosti s některým ze Soundbarů a který raději zvolit?
Byl by využit převážně na filmy a občas na hudbu.
Děkuji
Jerry.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S4nt4 2. 12. 2022 18:28

Chces utracet nebo chces pouzitelny zvuk k TV? Samsung je dobra a jednoducha volba za jeste prijatelny peniz. Jestli chces utracet (Bose 33+18) rovnou chystej 30k na AVR a dalsich treba 50k na repro, vysledek ale bude stat za to.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 2. 12. 2022 19:11

Samsung je na filmy Atmos, DTS fajn.
Bose je slabší a nemá DTS, nemá HDMI vstup, zase líp hraje hudbu.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 2. 12. 2022 20:19

Sobwoofer Bose 500 by ti nestacil? Ja ho koupil za 8500Kc a jsem s nim spokojen
Kdybych koupil ten vetsi (700) tak by se mnou soused asi uz nemluvil
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerry.s 3. 12. 2022 09:01

Asi by stačil i ten model 500, ale pořád už jsme na ceně pře 40 000kč a netuším, jestli by ten cenový rozdíl stál za ten rozdíl v kvalitě zvuku mezi Samsungem a Bose, na živo jsem bohužel neslyšel ani jeden.
Samsung nemá na Alze nejlepší hodnocení, to ale nevím jestli můžu brát uplně vážně protože jinde ho zase chváli
https://www.alza.cz/samsung-hw-q990b-d7 ... tm#recenze

-- 3. 12. 2022 09:11 --

Ještě jedna věc..
mám TV panasonic tx58ex700b která má pouze ARC hdmi. tak, že předpokládám, že Dolby atmos to nebude umět. Dočetl jsem se, že se to dá vyřešit eARC extraktorem např.

https://www.hifimedia.cz/hdfury-arcana/ ... fiEALw_wcB

Nedá se sehnat něco levnějšího a při tom použitelného pro tento účel?
Jerry.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 3. 12. 2022 09:12

Ty zadni repracky jdou drahe jak prase mozna soundbar a jen ten mensi subwoofer. Bude to hrat krasne. Ale jestli chces aby ti helikoptera letala za zadama tak asi ten Samsung
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 3. 12. 2022 17:59

eARC budes potrebovat na TrueHD Atmos a Dts HD-MA a vyssi (hi-res). Na ztratove formaty staci ARC. Vyresis externim prehravacem a jako bonus dostanes Android, nejvetsi brzda Panasonicu je system.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meliš 10. 12. 2022 11:06

Mám prosím dotaz z DTS zvuku. Pokud do Bose přijde zvuk DTS, bude ticho nebo si ho převede na Dolby nebo něco svého?
meliš
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků