Reproduktory k PC (near field)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnnyBen 5. 2. 2023 21:10

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem reproduktorů na blízký poslech k počítači.
Pasivní repro + zesilovač neznám žádné kombinace takže tady bych potřeboval když tak poradit co vybrat. Může být i bazar pokud se to vyplatí.
Z aktivních repro se mě zalíbily Adam Audio T5V a k tomu D/A převodník Topping DX3 Pro+ který je i použitelný jako sluchátkový zesilovač což se taktéž hodí. Obojí má docela dobré hodnocení ale potřeboval bych vědět jestli se jedná o dobrou kombinaci. Pokud ne, byl bych rád kdyby jste navrhli jiné řešení.
Jsem otevřený jakýmkoliv návrhům protože v tomto odvětví jsem trochu mimo.
Moje cenové maximum je 15k.
Díky za pomoc
JohnnyBen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 2. 2023 02:38

T5V jsou stále bezva volba. Jako DAC bych k nim ale raději vybral něco se symetrickým výstupem (balanced) - třeba Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 8. 2. 2023 05:59

Adam audio určitě dobrá volba, jen pozor na bassreflex vzadu, pokud by byly bedny u zdi... Sám jsem kvůli tomu přecházel z Tapco S8 na KRK V8S4...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnnyBen 8. 2. 2023 06:57

Zdravím, díky oběma za reakci.

Emil Pastelka: Díky za výběr, jak je na tom výstup na sluchátka? Když tak jsem ochoten koupit poté zesilovač pro sluchátka protože váš zmíněný DAC je o cca. půlku levnější než Topping ale radši bych byl pro "all-in-one" řešení pokud teda existuje.

muchacho: Nebudou přímo u zdi. Je tam asi 15-20cm místo mezi zdí a samotným repro.
JohnnyBen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2023 08:24

15 - 20 cm je pro reprosoustavy přímo u zdi.
anonymni

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 2. 2023 08:47

JohnnyBen píše:Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem reproduktorů na blízký poslech k počítači.


Co se týká jen repro, zkuste se podívat na Moondrop. Teď mají nově v nabídce i near-field monitory a myslím, že nyní v předprodeji na ně dokonce nabízejí slevu. Navíc se dají otočit buď horizontálně, nebo vertikálně podle toho, kde budou reproduktory umístěny a kolik tam na ně bude místa. Lze k nim dokoupit i mřížky v různých barevných provedeních.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 2. 2023 13:05

JohnnyBen píše:... jak je na tom výstup na sluchátka? ...je o cca. půlku levnější než

Jedná se primárně o pracovní nástroj, tedy stejně tak, jako T5V. Můžete samozřejmě jít s cenou výše, ale pokud máte omezený rozpočet, raději ušetřete na DAC/AMP a vložte to do sluchátek. Rozdíl v reprodukci poznáte mnohem více, než mezi "dobrým DAC s digitálním zesilovačem" a "výborným DAC s digitálním zesilovačem".
S ohledem na sluchátka je zásadní, že Focusrite Scarlett Solo zvládne na výstupu 200 Ω a nemá rád sluchátka s nízkou impedancí. Ideální je něco kolem 100 Ω a výše. To je dané cílením na studiovou techniku.

Pokud se rozhodnete jít cestou studiových monitorů, berte v potaz zařízení, které bude fungovat jako předzesilovač a umožní Vám pohodlně regulovat hlasitost. V ideálním případě by mělo mít vlastní napájení a možnost přepínání výstupu (sluchátka / bedny). Takovým zařízením je například Topping DX5 se symetrickým výstupem.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnnyBen 9. 2. 2023 20:39

Ok, díky za informaci. Z mého hlediska to není až tak nutné protože mám sluchátka Audio Technica ATH-MSR7bBK které mají impedanci 32Ω a používám už delší dobu Dragonfly Red který jsem doteď buď připojoval k mobilu nebo právě k PC přes USB. Jde mi hlavně o vylepšení reproduktorů u počítače abych právě nemusel používat moc sluchátka :)
Původně jsem myslel že řešení pasivní repro + zesilovač bude dobrý ale vůbec neznám žádné kombinace. Nejsem náročný, nebudu tento systém používat na tvoření hudby či něco podobného. Mám to určené hlavně na běžný poslech.
JohnnyBen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 2. 2023 20:59

Dragonfly Red je solidní DAC/amp, tedy by šlo vybírat i ze zařízení, které sluchátka neřeší, nebo pro ně mají horší výstup. Případně zvolit rovnou bedny s integrovaným USB/DAC - takové jsou například EDIFIER S3000 Pro (ještě těsně v limitu).

Kombinace zesilovače a pasivních beden také není od věci. Jen to tedy už není vyloženě "near field". Regálové bedny mívají ladění pro umístění dále od posluchače. Některé hrají pěkně namířeny přímo na hlavu, jiné spíše podélně rovnoběžně.
Na trhu jsou docela solidní DAC/zesilovače, například Topping MX5 nebo Loxjie A30 případně SMSL A100. Variantou by pak mohl být i nějaký stereo zesilovač z druhé ruky, kdyby Váš PC měl možnost digitálního výstupu zvuku (optika, cinch), ovšem tomu bych se raději vyhnul.
Následně pak regálové repro (Magnat Signature 503), kterému sedne párování se zesilovačem třídy D (digitální). Samozřejmě, pokud máte místo, sloupové reproduktory dále od posluchače vykouzlí nejlepší možný stereo obraz a univerzálně pokryjí pásmo. U sloupů již nemusí konstrukce řešit kompromis malého těla.
To je už ale běh na delší trať a umožní se více spálit, než u aktivního řešení vše v jednom.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnnyBen 24. 3. 2023 17:19

Zdravím, trochu opráším toto téma které jsem tady před nějakou dobou založil.
Situace se změnila takže jsem během února nic nakonec nekoupil ale nyní situace zlepšila.
Koukal jsem se na Topping MX5 + Magnat Signature 503. Sice trochu přes limit ale tato kombinace vypadá dobře co navrhl Emil Pastelka. Jedná se teda o dobrou kombinaci na blízký poslech u pc? Koukal jsem se i na ty bazary ale jak jsem řekl výše, neznám přesně co je dobré a špatné. Rád si nechám dobře poradit v tomto segmentu.
Emil Pastelka: Místo na sloupové repro bohužel nemám.

Díky
JohnnyBen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 3. 2023 18:02

Tiez som posledne tyzdne stravil touto temou. Uz som zopar kuskov pocul a spravil si nazor, tento vikend to hadam rozlusknem. Preco premyslas pri nearfield rieseni o pasivoch? Zosilovac zabera miesto na stole a neviem, ci prave pasivy su stavane na to, aby si ich pocuval par cm od usi. Ja urcite pojdem cestou aktivnych monitorov alebo skor lepsich PC resp. HiFi repro. A to je vec, ktoru si clovek musi vyriesit ako prvu. Monitory su urcene sice na blizky posluch, ale skor do studia a pre tvorbu hudby a kontrolu vysledku. Vela monitorov hra sucho (cim plochejsi a neutralnejsi zvuk, tym lepsie) a nemusi vyhovovat na pocuvanie hudby. Vynimkou by mohli byt napr. tie Adam T5V, Mackie MR524/624, nevyhodou je nutnost napajania dvoch repro. Aj medzi Hifi a PC reprakmi sa najde par nadpriemerne hrajucich kuskov.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 3. 2023 00:57

Existují regálové pasivní reprosoustavy, kterým nevadí poslech na blízko, tzn. jejich konstrukce vyloženě nepočítá s akustikou prostoru/místnosti. Většinou jsou "laděny" tak, aby hrály dobře mezi sebou, natočeny ne do trojúhelníku na posluchače, ale rovně.
A máte pravdu, že studiové monitory mají (měly by mít) nezabarvený zvuk. To samo o sobě nemusí být na škodu, ale mívá to vedlejší efekt - únavu z poslechu. Proto, než vyloženě monitory, raději doporučuji aktivní reprosoustavy typu T5V.
Pokud bych vybíral do daného limitu (15K), koukal bych i na 2.1 - například kombinaci Presonus Eris E3.5 + ERIS SUB 8.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 25. 3. 2023 09:58

Doporučuji zkusit i Audioengine A5+
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 3. 2023 11:31

Emil: Tie Adam T5V sú tiež aktívne monitory, akurát kvôli lepšiemu basu a tweeteru je počúvanie muziky o niečo zábavnejšie. Za mňa, keby neboli také hlboké (rozmerovo), už dávno ukončím hľadanie a mám ich doma.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 3. 2023 23:13

Aktivní jsou, vždyť o tom není řeč, jen bych T neřadil mezi monitory (pracovní repro do studia), tam patří řady S a A. Řada T má lehce zábavnější zvuk, proto se hodí na klasický poslech vic, než do studia. Byť sám výrobce je mezi monitory řadí, ale to asi proto, aby náhodou nespadly do kategorie "aktivní a PC repro" :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků