Přenosný reprák

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Divočich 7. 4. 2023 20:01

Zdravím,
zkouším najít na síti nějaký přenosný reproduktor. Velikost na délku +-20cm(asi jako JBL flip). Chtěl bych ovšem hrát přímo z něho a proto by měl mít LCD se solidním ovládáním. A microSD/SD/USB s podporou nad 32GB.
Nechci nepouštět hudbu přes telefon. Pokud jde o cenu, to je těžko takto říct, jaký je strop. Zatím cenu moc neřeším.

Najít se mi nic nedaří. Máte někdo povědomí o něčem, co výše popisuji? Našel jsem pouze https://www.mall.cz/reproduktory-mobily ... -x29-cerna . Ten bych vzal, ale má podporu karet pouze do 32GB. Moje sbírka má přibližně 100GB otagované hudby.

Viděl jsem mp3 přehrávače s vestavěným reprákem. Ty mají ovšem zvuk na úrovni chytrouše. Přenosný reprák má zvuk o něco lepší.

děkuji za jakékoliv tipy
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Divočich 8. 4. 2023 14:16

ještě než mi někdo odpoví na původní otázku, napadlo mě, jestli existuje nějaký převodník z mikroSDXC na mikroSDHC do USB?

Reprák má taky usb slot, do kterého by se to dalo dát. Taková větší karta by se dala rozdělit na několik oddílů fat32. Reprák by to mohl vidět. Možná.
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 8. 4. 2023 15:09

jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Divočich 8. 4. 2023 20:25

možná něco takového. Samozřejmě, že čtečku karet takového typu znám. Nicméně jde mi o to převést nějak SDXC na SDHC. Přehrávače zvládají karty zpravidla do 32GB(tedy SDHC). Větší karty jsou už SDXC a přehrávače je nevidí. Proto nějaký převodník. A do toho slotu pro microSD nic asi takového není. Proto mě napadlo do toho usb
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2023 20:33

Tos asi trošku zaspal. Dnes přehrávače běžně zvládají 1TB SDXC karty i víc. Můj DAP třeba umí 2TB kartu.Jinak čtečce je to obvykle jedno. Prostě z ní leze USB audio, když se domluví s přehrávačem.
Nehledě na to, že dnes se už snad ani SDHC nevyrábí, i ty nízkokapacitní karty bývají SDXC.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Divočich 9. 4. 2023 08:23

asi jsem se špatně vyjádřil. Tím slovem přehrávač mám na mysli právě ten reprák s displejem. Jestliže to má displej, tak je to v podstatě přehrávač s reproduktory. A takové, co jsem našel, podporují jen mikroSDHC. Tedy do 32GB. Proto jsem se ptal na tu možnost přes USB, který reprák má taky.

Našel jsem ještě jeden v Číně. Ten má zřejmě taky jen podporu do 32GB. , https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... AwOsoWKerU

Včera jsem půl dne prolízal čínské ebchody a hledal ten reprák. V podstatě jsem našel jen ty dva, na které odkazuji. A protože je tak malá nabídka, asi není ani poptávka. Ale taky výrobci nemají proč tento segment vylepšovat. Rozvoj těchto repráku zamrzl na úrovni roku 2009. Dnes se repráky ovládají přes chytrouše. I u mě v bandě na akci je někdo, kdo pouští přes telefon do repráků. Toto se hodí, když je více lidí a hraje se(vybírá se) po jedné písničce ze spotyfy či YT. Ale pokud chci hrát třeba s babou a děckama u vody či u táboráku, tak zapnu album/playlist a nechám to tak. Nepotřebuju hrát přes telefon. Ten displej na repráku stačí. Nepotřebuju tak tahat ani telefon s sebou. Jsem se svými blízkými a nedochází tak k tomu, že by mě někdo vyrušoval ze společných chvil s rodinou. Do teď jsem to řešil tak, že jsem měl mp3 přehrávač+na kabelu reprák(bez displeje). Ale jsou to 2 zařízení a tak dvoje nabíjení.

Teoreticky by šlo udělat, že bych koupil reprák bez displeje. Tam je velký výběr. Mp3 přehrávač s podporou SDXC bych připolepil na ten reprák. USB kabelem bych propojil mp3 přehrávač a ten reprák. Reprák ho musí mít ale aktivní(napájecí). A musí mít ještě napájecí zdířku zvlášť. Pak by byl mp3 přehrávač napájen z repráku a když bych dobíjel doma reprák, tak by se dobíjel i ten přerhrávač(ale ten už by byl dobitý průběžně z toho repráku předtím). Reprák bude mít o něco nižší výdrž. Většinou je doba přehrávání uváděna na 8h. To mi na 90% případů stačí. U vody/ohně jsme 2-3h max. Na nějaký výlet bych si vzal powerbanku. A taky se dá v repráku vyměnit(dokoupit) akumulátor za s větší kapacitou. Kvůli ceně v něm nebývá od novoty ta nejvyšší kapacita.
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juro56 9. 4. 2023 11:11

Ideš na to nejako zložito. Najjednoduchšia cesta je pouziť starý mobil bez sim karty, len offline, aby sa ti zbytočne nevybíjal. Microsd kartu pouziješ, akú chceš. Má to výhodu vo veľkom displeji, a v prehrávači, napr. Vlc, alebo iné, na ktorom si ľahko urobíš playlist. Pripojíš cez BT a hráš.
Juro56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Divočich 9. 4. 2023 12:12

Nerozumím ti, jak to myslíš? Nechci nosit 2 zařízení, ale jen jedno. Tvé řešení, zdá se mi, nabízí nosit 2 zařízení.
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juro56 9. 4. 2023 12:44

Áno,sú to 2 zariadenia, ale v predchádzajúcom príspevku si teoreticky tiež chcel nalepiť na repro mp3 prehrávač.To isté môžeš urobiť s mobilom a nemusíš ho ani spájať s káblom s repro. Tebe ide, ak to chápem správne o to, aby si jednoducho prehrával svoj playlist. Nejaký starý mobil okolo 4-5" je zadarmo a ovládanie je bez problémov. Aj výdrž bude dobrá, ked bude len offline. Nemusíš to často nabíjať.
Väčšinou repro má malý displej a ovládanie je hrozné.
Juro56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 9. 4. 2023 15:54

ja som našiel ale nechcel by som ho ani za dvacku :)
https://www.ebay.co.uk/itm/134485491030
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Divočich 10. 4. 2023 06:48

Juro56, taky jsem psal, že ten přidělaný mp3 přehrávač bych měl propojený kablem s reprákem. Jak bych zapnul reprák, tak by se mi automaticky zapnul i přehrávač(a začal by rovnou hrát, kde posledně přestal) a mohl by se dobíjet rovnou z repráku. K vodě by kapacita stačila. A doma v dílně(asi 3x2m) bych to mohl mít na adapteru.
Mobil by asi taky mohl být připojen kablem k repráku, nicméně ten nemám a je mnohem větší. Mobil je lepší v situaci, kdy chci hodně měnit skladby/alba. Ale já spíše poslouchám stylem, že zapnu mp3 přehrávač abecedně podle alb a hraje to měsíce. Takže mi víceméně stačí i horší ovládání.

Andy Kraus - díky za tip. Má 2-3 nedostatky(pro mě). Je už trochu větší(na délku 27cm) a nemá microSD(USB se musí vytahovat a může se v tašce zalomit, pokud se nevytáhne a přenáší se). Obrazovka možná jde vypnout, ale pokud ne, tak zbytečně žere šťávu. Nicméně je zbytečná. Platil bych za ní velkou částku a nikdy bych obrazovku nevyužil. Nedívám se na filmy jak jsem venku.
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.ch 10. 4. 2023 14:18

j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juro56 11. 4. 2023 19:44

https://www.euronics.cz/prenosny-reprod ... 099/#popis

Veľkosť sd karty nemá písanú, ale snáď zoberie viac ako 32 Gb.
Juro56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chroust11 5. 6. 2023 09:11

Přesně tenhle jsme používali s SD kartou a fungovalo to dobře.
Chroust11
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků