Presonus Eris - bzukot a nafoukly kondenzator

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wiggle 7. 6. 2023 18:06

Mistri, poradte mi.
Mam u PC aktivni monitory Presonus Eris E3.5, kupovane cca pred 2 lety. Donedavna bylo vse v pohode, ale par tydnu zpatky jsem zaregistroval jemne bzuceni (sum) linouci se z obou reproduktoru. Neni to vylozene rusive, od cca 1 metru uz to ani neslysim, ale vecer, kdyz je klid a sedim u PC, tak to vnimam a leze mi to na nervy. Bzuceni vychazi z toho 1" tweeteru, u obou repro stejny "ton" a intenzita. Vyloucil jsem ruseni ze strany PC, nebot to bzuci i s odpojenym audio kabelem, tedy jen zapojene do zasuvky a zapnutym tlacitkem on/off. Nedalo mi to a podival jsem se dovnitr bedny, ve ktere je napajeci zdroj a nasel jeden nafoukly kondenzator, viz foto - https://imgur.com/a/Y4EbuI0 (konkretne to je 1000uF 25V).
Otazka tedy zni, nez se pustim do operace, jak velka je pravdepodobnost, ze zdrojem toho bzukotu je prave ten kondik? Nebo jsem mimo a kondik na to nemuze mit vliv?
Wiggle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 6. 2023 22:25

Ano, je to velmi vysoká pravděpodobnost.
https://youtu.be/Q6x_by2MY8E?t=46
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 6. 2023 22:34

Taky je možné, že sis toho před tím nevšiml. Takový šum bývá vlastností levných zesilovačů ve třídě D, kdy bez signálu šumí. Šum zmizí v okamžiku zatížení zesilovače.
Ale jako pravděpodobnější se mi jeví ten kondenzátor.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wiggle 8. 6. 2023 17:05

Ok, dik za potvrzeni, zkusim to opravit.
Kdyz si vzpomenu, tak pak dam vedet, jak to dopadlo :)
Wiggle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wiggle 13. 6. 2023 13:35

Zadarilo se. Kondenzator vymenen, bzukot odstranen.
Wiggle
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků