Aune X1s + SC-N10

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Šulin Hrozný 9. 6. 2023 10:16

Předběžně se omlouvám za noob dotaz, tak prosím neukamenovat. Dnes jsem si vyzvednul SC-N10 a po otevření krabice a vybalení kabelu se divím. Kabely RCA podle internetu bych měl znát třeba z playstation 1 a X1s je v sobě má taky. Vybafnou na mě kabílečky co jsem zarážel jako kluk do svorek v domácím 5.1 kině. Popisek však uvádí jasně RCA.
https://www.alza.cz/denon-sc-n10-white- ... tm#recenze

to mám tedy koupit tyto standardní RCA a šoupnout to tam? Druhá věc je že každý reproduktor má +/- výstup ale X1s má jen Audio in R/L.

Babo raď co s tím teď? :D
Šulin Hrozný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 9. 6. 2023 10:28

Dělá to dojem, že to není RCA, ale standardní repro terminál na banánky, což je nakonec u pasivních reprobeden obvyklé. Čili popis na Alza chybný. Jedná se o pasivní reprobedny bez zesilovače, takže přímé připojení z Aune X1S není možné. Teda technicky by šlo udělat kabel, který by propojil sluchátkový výstup z Aune s reprobednami, ale obávám se, že by výkon nebyl dostatečný. Čili potřebuješ mezi Aune a bedny zapojit ještě stereo zesilovač nebo si koupit jiné bedničky - aktivní.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 9. 6. 2023 10:43

SC-N10 jsou pasivní repro, které potřebují stereo zesilovač. Aune je DAC + sluchátkový zesilovač/předzesilovač a ten připojíš (kromě sluchátek) pouze k aktivním repro (tzn. mají vlastní zesík a odpovídající vstupy). Takže repro vrátit a podívat se po jiných - třeba https://www.electroworld.cz/edifier-r1280t-hnede. Záleží jaký maš rozpočet, co posloucháš, umístění ...atd. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šulin Hrozný 9. 6. 2023 11:11

To je přesně scénář "katastrofa". Děkuji za odpovědi. Chtěl bych něco max 3000. V současnosti mám 7 let Creative T20 a v DACu píchnuty DT770 PRO tak jsem si říkal co si nakonec nekoupit něco s čím by mohl cvičit i ten DAC. :) Jsem hluchý jak poleno takže toto je spíš takový blbůstka ...
Šulin Hrozný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 9. 6. 2023 14:57

Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šulin Hrozný 9. 6. 2023 20:30

musím se vejít kvůli stolu a monitoru do 10cm na šířku a do 15 na hloubku ... pardon :D
Šulin Hrozný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamasu 9. 6. 2023 20:52

A proto sis koupil repro Denon SC-N10, který i jen podle popisků na tej alze mají 15,3 cm na šířku a 20 cm na hloubku?

Mimochodem i v těch popiskách na tej alze maj napsáno, že jsou to pasivní repro (a to dokonce hned třikrát), nehledě na ten nesmysl s tím RCA připojením.
Kamasu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Šulin Hrozný 10. 6. 2023 06:41

proto jsem se hned na začátku omluvil a myslím že i můj nick mluví za vše :D

Hlavní problém byl vyřešen, děkuji za pomoc
Šulin Hrozný
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků