Ozvučení PC a notebooku jedněmi repro a sluchátky

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 5. 2024 01:26

Přesně tak. Loxjie je o fous lepší než Topping, jen je to tu málo známá/dostupná značka. Bát se jí nemusíte a docela pohodlně ji lze koupit na Amazon.de
Pokud byste Loxjie přeci jen nevěřil, nebo nebylo snadné ji nakoupit, pak nejbližší alternativou je Topping MX3s.
Emil Pastelka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1894 13. 5. 2024 22:01

Směřovalo to k tomu, takže jsem definitivně odsoudil aktivní repro a pořídil ty Elac B6. Teď se ještě rozhodnout čím to nakrmím. Zavrhnul jsem DAC+zesilovač zvlášť.

Ať už to bude mix+zesilovač (2 krabičky), nebo DAC se zesilovačem (1 krabička) ještě se zeptám na kabely. Má smysl do nich investovat víc než nějakých 200-300 Kč? Nebo ani to ne? Ať už by se jednalo o RCA, SPDIF, event, u toho mixu náhrada USB za nějaký lepší?
Petr1894
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 5. 2024 00:04

Propojovací (signálové) kabely zdroj>zesilovač stačí rozumně drahé (tedy v řádech stokorun), kabely zesilovač>reprobedny (výkonové) můžete koupit dražší, ale opět rozumně, třeba tyto.

Jinak verzi s AVR a přepínáním HDMI jste zavrhl úplně?
Emil Pastelka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1894 14. 5. 2024 08:47

Kabely k repro mám nějaké co zbyly v bytě po předchozím majiteli z domácího kina, tak uvidím jestli budou za něco stát. Kdyžtak budu shánět jiné. Každopádně díky za info a doporučení.

AVR jsem nezavrhnul úplně, ale už jsem to tu někde psal. Denon, který jste posílal, je (dle období prodejů na Heurece) 12-15 let starý a to už mi elektroniku přijde dost, když chci aby to ještě hodně dalších let vydrželo. A popravdě něco jiného jsem zatím nehledal. Třeba ještě kouknu.
Petr1894
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 5. 2024 10:27

Aha. OK, chápu. Nemusel by to být zrovna ten konkrétní typ. Nicméně s tím stářím to není tak definitivní. Moderní výrobky s bezolovnatou směsí pájky vydrží mnohem méně.
Emil Pastelka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1894 14. 5. 2024 21:08

Jako ten nápad se mi líbí, je to elegantní řešení. Jedinou funkční nevýhodu vidím v tom, že ho musím mít zapnutý vždy, kvůli obrazu, kdežto ty čistě zvukové krabičky můžu vypnout když zvuk nepotřebuji. Chvíli jsem koukal a našel třeba toto. (stáří 5-7 let bych ještě zkousnul)

Dovolím si zeptat se tedy ještě k AVR.
1) Bude zvuk znatelně lepší v porovnání s Loxjie A30 nebo BEHRINGER 302USB+Topping PA3s (nebo obdobným)?
2) Jak moc to topí? Teď mám NTB položený na krabici aby byl ve výšce velkého monitoru, tak kdybych dal AVR místo krabice pod NTB jestli by ho moc neohříval, saje vzduch zespoda...
Petr1894
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 5. 2024 22:23

1a) pro tichý poslech to bude víceméně to stejné
1b) charakter zvuku analogového zesilovače bude jiný, více líbivý (méně přesný/ostrý) a s větším rozsahem nastavení
2a) maximální spotřeba udávaná 430 W sice nenastane, pro dva kanály je to max 160 W, ale i tak
2b) musí dýchat, jako podložka nevhodné

Nicméně dané zařízení jste našel a vybral dobře. Podporuje už HDMI 2.0 a hlavně umí HDMI PassThrough v režimu spánku. Nebude tedy hrát, ale obraz projde. Nicméně to platí jen pro HDMI vstup, který byl nastaven při posledním spuštění - logicky tedy nepřepnete na druhý vstup, pokud AVR spí.
Samozřejmě jsou tu nevýhody v podobě velikosti a potenciální spotřeby (i když to bych neřešil, udávaná maximální je na maximální výkon, tam se nikdy nedostanete, reálně se budete pohybovat kolem 60 W). Na druhou stranu tu je možnost časem využít vícekanálového zvuku. To nemusí být nutně jen 5.1/7.1, ale klidně i 3.0 nebo 3.1 a podobně.
A dalším aspektem k rozhodnutí může být i možnost (přeci jen, výkonu to má na rozdávání) umístit repro dále od posluchače a získat lepší podání prostoru.
Sám jsem podobné řešení provozoval dlouhá léta a pak jej poslal dál do rodiny. Aktuálně kvůli počtu monitorů a prostoru mám malou digitální krabičku, aktivní monitory (které v drtivé většině času spí) a sluchátka.
To je v zásadě jediná nevýhoda - nemožnost použití více monitorů.
Emil Pastelka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1894 16. 5. 2024 10:55

Tak ten Denon AVR-X1400H se prodal dřív, než jsem ho našel, jen inzerát není smazaný. Ještě nejsem 100% rozhodnutý, kterou z variant pořídím, jelikož každá má nějaké výhody a nějaké nevýhody, tak budu ještě chvíli hledat a zvažovat.

Každopádně velké díky všem zúčastněným za přínosnou diskuzi, rady, typy a zkušenosti. Na některé jsem třeba nereagoval, ale velmi dobře je vnímám. Pomohlo mi to posunout se v myšlenkách co vlastně existuje, co chci a co potřebuji. Dám vědět jak to nakonec dopadlo.
Petr1894
Kolemjdoucí

Předchozí stránka