Reproduktory-porovnání

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KuciX 6. 3. 2006 11:15

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, které reproduktory si myslíte, že jsou "lepší" k DVD/DivX přehrávači SiGMATek XM-600 Pro!

LOGITECH Z-2300 THX
nebo
Creative MegaWorks 2.1 THX 250D

??

Dík za rady :wink:
KuciX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 6. 3. 2006 12:38

většinou testech chvály repro od logitechu :) ale za tydle peníze asi vyloženě blbý nebude ani jedno :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KuciX 6. 3. 2006 12:41

nj, ale chtělo by to test, ktery porovnava tyhle dvoje..
tak jak chvali logitech proti jinym, tak by chvalili megaworks, kdyby tam byl misto logitechu...
KuciX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KuciX 6. 3. 2006 16:37

To uz nikdo nic nenapise?? treba zkusenosti s reproduktory??
Ja jsem nakloneny spis k tem megaworksum a tatka spis k logitechum..
Nema nekdo treba nejakou recenzi, kde je porovnavaji.. sice pochybuju, ze ten test nekdo delal... ale haluz se muze stat :D
pls pls
Ktere byste doporucovali...
KuciX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mole 6. 3. 2006 18:09

KuciX: Já vlastním Creativy a můžu jen doporučit. Opravdu ti zacvičí z celým tělem. Spousta lidí si ztěžuje na šum, ale toho se bát nemusíš, přehluší ho zvuk PC. Ale pokud jsi měl doposud sousedské problémy, tak tě můžu ubezpečit, že už se nezlepší a jejich návštěvy budou častější než obvyklé. :D
mole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KuciX 6. 3. 2006 18:34

2mole: To má být k DVD/DivX přehrávači...
O tom šumění jsem ještě od nikoho neslyšel...
A taky se ke mně dostalo, že prý nejdou nastavovat výšky.. Co je na tom, prosím, pravdy...
(případně, jestli se dají nastavovat u logitechů..)
KuciX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mole 6. 3. 2006 18:59

KuciX: Já je používám k PC na přehrávání hudby a občas nějaký film. (můj DVD film s těmito repro byl fakt zážitek a po čase si na tu kvalitu zvykneš :-B ).
O tom šumu se lidi dost hádali v diskuzi na czechcomputer.cz ale byli to zfanatizovaní logitecháci. Já osobně jsem logitechy slyšel ale připadal mi ten zvuk dost nepřirozený.
K tomuto repro se dodává kabelový ovladač, kde se dá nastavovat celková hlasitost, hloubka basů, a "výška" výšek. Jediná nevýhoda tohoto ovladače je dost nepřesná signalizace právě nastavené hlasitosti ( 5 diod).
Taky bych bral v potaz velikost subwoferu u logitech. 280 x 280 x 380 mm je poměrně dost oproti 30.5 x 29.0 x 32.5cm u creativu.

Mrkni na recenze:
Creative:
http://mag.repro.cz/view.php?cisloclanku=2005011201
Logitech: http://www.czechcomputer.cz/art_doc-F8D ... 6EDA9.html
mole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KuciX 6. 3. 2006 19:36

2mole:
To šumění mě znepokojuje....
Jak moc je to silné? Kolik tak decibelů?
A ještě.. Když je teda máš... nikdo mi není schopen říct, jaké koncovky má analogový kabel na propojení zdroje zvuku (DVD) a repráků.. Jestli 2x CINCH , nebo jack 3,5 nebo ...... (analogový chci kvůli možnosti zeslabování přes DVDcko..)

Jinak... díky za rady ;)
KuciX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mole 6. 3. 2006 19:55

KuciX: Součástí balení je redukce jack-cinch
Ten šum je docela nepatrný, jak jsem psal pokud bys o něm nevěděl, tak si ho nevšimneš. Z dvou metrové vzdálenosti neslyšitelný. A jelikož je budeš používat k přehrávači, tak budou umístěny určitě dál než dva metry. Decibely přesně nevím... ale když vezmu v úvahu, že průměrný ventilátor PC má 22db, tak bych tipoval 10-13db... je to opravdu odhad, ber ho jen jako orientační...
mole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malkovich 6. 3. 2006 19:59

Asi před rokem jsem si koupil Logitech Z-2300 2.1 200W RMS.Používám je společně s Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS.
Původně jsem je používal s DVD rekorderem k ozvučení kina ke kterému jsem potom dokoupil AV+sloupové repro a Logitechy dal k počítači.Neměl jsem s nimi jediný problém,kromě již zmíněnené hlasitosti.Ono 200 W je docela dobrý výkon.V recenzích co jsem četl proti nim nikdo neměl připomínky,snad jen slabší středy.v akčních hrách perfektní ozvučení ať již prostoru (byť 2+1) a střelba,výbuchy
různé efekty=špica.Nemůžu posuzovat s Creative,ale za sebe můžu Logitechy doporučit.Žádný šum i při zvýšené hlasitosti.Myslím,že tyhle bedny jen tak do úzkých nepřivedeš.To spíš přivedou do úzkých sousedi tebe. :wink:
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Junior

Odeslat příspěvekod KuciX 6. 3. 2006 20:43

mole píše:KuciX: Součástí balení je redukce jack-cinch ... /quote]

Jeden cinch, nebo více? (btw.. sry, že furt otravuju :D )
Tady jsou vstupy... XM-400 Pro! a XM-600 Pro! by měli mít stejné..
Kód: Vybrat vše
http://www.sigmatek.cz/sigmatek/cz/xm400pro/photos/photo4.jpg

Zapojim tam vubec analog :?: když to je dělaný na 5.1
KuciX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mole 6. 3. 2006 21:31

KuciX: Satelity jsou zapojeny do subwooferu, který má dva analogové vstupy a jeden digitální (SPDIF). Tzn. Do Soubwooferu jde signál po jednom kabelu v celém zvukovém spektru a on už přidělí wooferu a satelitům, co mají hrát.
Pro připojení ti stačí pouze jeden kabel (buď jack nebo chinch - pomocí redukce).
Z toho obrázku to není dost dobře vidět. Ale asi příjde do vstupu "coaxial"
mole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mole 6. 3. 2006 21:38

Myslím, že to bude stejný princip jako zapojení do diskmena (vím, že to je blbý přiklad...) ale tam jsem to zapojil do výstupu na sluchátka... takže na svém přehrávači hledej podobný výstup.
mole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KuciX 6. 3. 2006 22:13

2mole: Prave ze ten "coaxial" je digitalni... a ja potrebuju zapojit do analogoveho kvuli zeslabovani dalkovym ovladacem na DVDcko...
Ty analogova jsou nalevo...
Rekl bych, ze to bude chtit zapojit do toho "FRONT" levy a pravy kanal zvlast...
Na to potrebuju, aby mel kabel 2x cinch...
btw.. jeste jsem nevidel, aby analogovy stereo signal byl vedeny jednim cinchem.... na stereo jsou potreba minimalne tri draty a cinch ma jen dva .. vem si, ze stereo jack 3,5 ja rozdeleny na tri casti... pises dva analogove vstupy... tim myslis jeden vstup pro levy kana a druhy pro levy?? kdyby byly dva kable, tak by to bylo asi vyresene, pac by kazdy nesl jeden kanal..
proto chci vedet, jestli je to zakoncene dvema cinchama...
btw... obrazek kabliku by bodl ;)
klidne jestli mas fotak, tak mi ten analogovy vyfot (hlavne ty koncovky na obou stranach) a posli treba na mejla kucix@seznam.cz (kucixx@gmail.com ...)
KuciX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mole 6. 3. 2006 22:46

Tak jsem ti to nafotil...

Pohled na všechny dirky :)
http://resize.like.cz/images/1141680661P3060024.JPG

Ten zelený kabel má obě koncovky stejné, vede z PC do subwoferu (pro názornost jsem ho nechal povystrčený...)
http://resize.like.cz/images/1141681463P3060025.JPG

Tady máš tu redukci
http://resize.like.cz/images/1141681054P3060026.JPG
mole
Kolemjdoucí

Další stránka