Basy k PC pod 25Hz

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martin_o5 30. 6. 2006 11:42

No něco pravdy na tom je. V zimě při jedné sněhové vánici kolem prosince jsem jel 3 hodiny autem 30-ti kilometrovou rychlostí a bratr na vedlejším sedadle zesílil u rádia basy na maximum... pro informaci mám nový automobil peugeot a montují se tam repra od JBL. Subwoofer stradovy i vyškáče. Po těch třech hodinách jsem přišel domů a bylo mi strašně hnusně. Náladou a taky mi hučelo v hlavě. Jsem si stoprocentně jist, že to bylo tím přebasováním hudby a ne dlouhou jízdou, protože jezdím strááášně rád :)
martin_o5
Junior

Odeslat příspěvekod sr2053 30. 6. 2006 17:53

Frekvence pod 7Hz je nebezpecna a poh 4Hz uz celkem kriticka, nastesti i nejlepsi reproduktory maji problem hrat pod 11Hz ( -+ 3db )
Pokud chces opravdu frekvence kolem 20Hz tak musi mit basak idealne bud 30 nebo nejlip 38 cm, ty to uz byvaji schone zahrat. Sám mám Magnat Betasub38 v mistnosti 60m2 a ma papirove 18Hz , hraje velmi pekne a jsem maximalne spokojen.
sr2053
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 6. 2006 18:02

Pokud chceš maximální basy, tak doporučuju hrubší bambusovou tyč a pořádně se s ní praštit do hlavy :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 2. 7. 2006 11:08

S-Tony píše:Pokud chceš maximální basy, tak doporučuju hrubší bambusovou tyč a pořádně se s ní praštit do hlavy :-)!/quote]

tak tak. :D :D :D :D :D
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dts2 3. 7. 2006 11:00

to s-tony: :-) paci sa mi ekonomicka stranka navrhnuteho riesenia
dts2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Libron De Aspen 3. 7. 2006 11:22

Chlape neblázni. Mám rád basy, miluju basy, ale rozehrát bedny aby ti hrály opravdu basově je fuška, záleží na mnoha okolnostech a z 90% na akustice prostoru, jeho velikosti a zatlumení. Navíc v těchle hloubkách toho v muzice opravdu moc neuslyšíš, v tomhle spektru nehraje skoro nic, snad jen spodní rejstříky varhan. jiný nástroj ti tam nezahraje. Ještě umělá elektronická hudba je schopná vyloudit tady nějaký ! zvuk. ALe to ti povím, jestli se ti jedná o basovost výbuchu na 20 Hz... nebo nebo 30 Hz...je to úplně jedno..je to prostě výbuch jako prase. Můžeš mít subwoofer za bratru 20.000 a kýžený bas neuslyšíš. Akustika místnosti dělá také mnoho, mohl by jsi litovat vyhozených peněz. 99% všech zvuků se odehrává od kmitočtů kolem 45 Hz do řekněme 15k. Tam hledej kvalitu. ...ale to je jen můj názor. Mít basy je skvělé, opravdu je mám rád, ale je problém je rozhehrát opravdu kvalitně a hluboko. :(
Libron De Aspen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Narcissus 3. 7. 2006 21:10

Jo jo, svatá pravda. Ani s nejlepším a největším basákem se v panelákové místnosti 20Hz nevyrobí.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior

Předchozí stránka