hrajou jenom 3 repraky(5.1sestava)-help

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod CujoO 5. 4. 2007 14:15

Zdravim, mam 5.1 sestavu a hrajou mi jenom 3 repraky (predni pravy, predni levy a subwoofer), zbytek by se mel zapnout nejakou "bass redirection" ale vubec nikde to v ovladacich na svou integrovaou grafiku (DFI LP nF4) nemuzu najit, pokud by nekdo vedel jak na to, kde je to nastaveni, byl bych mu neskonale vdecny
CujoO
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 4. 2007 14:18

,,ale vubec nikde to v ovladacich na svou integrovaou grafiku (DFI LP nF4) nemuzu najit,,

zkusil bych hledat u zvukovky a popr vyzkousej ruzen poprohazovat kabely :)

PS: typ beden a jejich zapojeni by se taky siklo :) i kdyz predpokladejme ze je pripojujes pres 3xjack...cili stred a basy, predni a zadni
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Junior

Odeslat příspěvekod CujoO 5. 4. 2007 14:21

no kdyz mam zeleny kabel v zelene zdirce, cerny v cerne a bezovy v bezove tak to asi chyba nebude ne?:D
zapojeni beden je presne jak napsals,3x jack, stred + basy, predek a zadek
CujoO
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 4. 2007 14:26

no tak pak uz se jen pohraj s nastavenim zvukovky v ovladacich :) to by nemel byt problem :) a jinak pochopitelne taky potrebujes nejakou vicekanalovou hudbu :)

PS: jeste ze uz dneska delaji barevne dirky ze clovek vi kam to strcit :D to za me nebylo :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Junior

Odeslat příspěvekod CujoO 5. 4. 2007 14:30

hlavne ze nepisu ze mam integrovanou grafiku a hral sem si s nastavenim asi 2hodiny, proste to tam nemuzu najit!
CujoO
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 5. 4. 2007 14:32

Co máš furt s tou grafikou?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod CujoO 5. 4. 2007 14:37

zvukovku :D sorry :D
CujoO
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 5. 4. 2007 14:43

Prvni zjisti jestli ti jde vubec z te cerne zastrcky zvuk. Muzes to zkusi napr sluchatky.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 5. 4. 2007 17:40

A máš vůbec ve Windows nastavený typ reproduktorů na 5.1 a přehráváš šestikanálový zvuk (třeba 5.1 AC3 z DVD)?
jech
Junior

Odeslat příspěvekod Astfgl 15. 5. 2007 15:38

Zdravim, mam podobny problem.
Koupil jsem Genius 5.1 5000 a mam je pripojene na integrovanou zvukovku Creative SB Live (deska MSI K8N Platinum) kablem 9-tikolik - trojice jacku.
Potiz je v tom, ze mi nehraji vzdy vsechny bedny.
Nastaveni ve Woknech(zvukova zarizeni) i v softu, co byl ke zvukovce, mam spravne.
5.1 zvuk mi jde v poradku jen pri pousteni DVD v Power DVD
Ve Winampu i BSplayeru mi hraji jen dva repro jako stereo.
A treba Heroes 5 taky jen stereo a u Oblivionu mi jdou ze zadnich satelitu a stredaku jen zvuky (kroky, zpev ptaku, mavani mecem), ale muzika hraje zas jen stereo.
Neporadite nekdo, co s tim? Nepomohlo by pripojeni pres vystu S/PDIF koax? Nebo je to v nejakem ovladaci
Astfgl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 15. 5. 2007 15:43

Problem mas v nastaveni zvukovky zkus si ho poradne projit, pripadne zkus novejsi ovladace. SPDIF je digitalni vystup a bez dekoderu respektive receiveru k nemu zadny repro nepripojis.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 15. 5. 2007 15:50

Muzika je prostě stereo a tak bude taky hrát stereo. Jak chceš aby ti to hrálo z 6 repráků, když je to nahraný ve stereu?

Jedině by to musel umět rozdělit nějakej přehrávač a nebo zesilovač.
jech
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 16. 5. 2007 20:52

A to winamp umi (alespon me to jde). Dale jsem to zkousel v WMP, WMP Clasic a v QuickTimu a vsude to slo.
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Junior

Odeslat příspěvekod jech 16. 5. 2007 21:57

Například ffdshow, foobar2000 nebo MPC umí upmix do 5.1 kanálů. Ale to je funkce těch programů/filtrů. Musí se to brát jako něco extra, ne že je to tak normální.
jech
Junior