Jak udělat z pasivních reproduktorů aktivní

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mama1 6. 4. 2007 10:55

Potřeboval bych k PC repráky. Mám doma několik starších repráků (ale pasivních), tak byh z nich pokud možno snadno a levně potřeboval udělat aktivní. Za rady díky.
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod V.I.P-er 6. 4. 2007 10:59

Jestlipak chápeš pojem aktivní a pasivní?

Aktivní=se zesilovačem
Pasivní=bez zesilovače

Takže ti stačí jen dokoupit nebo dodělat zesilovač a máš to vyřešené!
Bůh stvořil muže a ženu, ale zapoměl si to dát patentovat, pročež toto může dělat každý hlupák...:)
V.I.P-er
Junior

Odeslat příspěvekod Wirtual 6. 4. 2007 11:02

se zesakem ti ty repro mozna budou hrat kvalitneji pri vyssi hlasitosti...
jinak pred nakupem zesaku si zjisti, jake maji repro impedanci...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 6. 4. 2007 11:09

Jasně že chápu rozdíl :roll: .Jen jsem ale neslyšel, že by to někdo dělal. A tak nevím kde ten zesilovač zehnat , kolik asi stojí (doufám že nemáš na mysli nějaký stolní zesilovač za několik táců). Vzhledem k tomu že aktivní repráky k PC stojí od 100Kč (ale s hrozným zvukem ) by ten zesilovač nemusel stát tolik? Zkus mi poradit víc V.I.P.-ere.
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 6. 4. 2007 11:10

jo a ten zesilovač by se mněl vejít do toho repráku.
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 6. 4. 2007 11:17

tak to si ho asi budes muset udelat....prodava se spousta stavebnic....ale mnohem vhodnejsi by bylo koupit si to cele nove, usetri ti to cas a nerv....
DFI Infinity nF Ultra II - M2/G, AMD Athlon 64 X2 4000+ (2048 L2 :-)), 2x512MB DDRII 800MHz GEIL Ultra (4-4-4-12), VGA GigaByte 7900GT 256MB DDR3 (NX79T256DP-RH), Zvuk X-Fi Xtreme, TV Leadtek TV2000 XP Expert, Zdroj ENERMAX LIBERTY 400 W
cabaczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 6. 4. 2007 11:19

Pokud chceš utratit opravdu co nejméně a za předpokladu, že nejsi příliš náročný posluchač, mám pro Tebe dle mého názoru skvělý tip.. Emgeton iXSound7 jsou jakási sada pro přenosné účely například k MP3 přehrávači, pomiňme, že obsahuje papírové skládací reproduktory, ale zaměřme se na onen T-Amp, který obsahuje digitální tripath. Za cenu asi 1300Kč! dostaneš opravdu slušný zesilovač, pokud jsou bedny citlivé a ty nečekáš žádné HiFi, je to skvělá koupě. K počítači poměrně ideální! Lze napájet bateriemi, ale také adaptérem ze sítě, což považuji za lepší řešení. Mám ho teď doma a celkem jsem "čuměl", co tato malinká věcička dokáže.. Odkaz například tady: http://www.123mp3.cz/d/emgeton-ixsound-7/
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod V.I.P-er 6. 4. 2007 11:21

Dneska už se ti to nevyplatí dělat, vyjde to na dost peněz a ještě k takovému účelu k PC se to fakt nevyplatí, levněji tě v tady tom případě vyjdou dřevěné repráky k PC tak okolo 1000Kč, k počítači už je to dostačující! Nebo jinak si kup stavebnici zesilovače+předzesilovače+napájecí zdroj s trafem a vyjde tě to víc než hotové repro...
Bůh stvořil muže a ženu, ale zapoměl si to dát patentovat, pročež toto může dělat každý hlupák...:)
V.I.P-er
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 6. 4. 2007 11:33

CO se nevyplatí? Normální zesilovač stojí minimálně několik tisíc kč a on si to může se stavebnicí zabudovat do repráků za pár stovek.

http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?odd ... db0ae57c67
Naposledy upravil S-Tony dne 6. 4. 2007 11:37, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod V.I.P-er 6. 4. 2007 11:37

No v dnešní době se to fakt moc nevyplatí, lepší ať se podívá někde v bazaru nebo zástavárně po nějakém zesíku Tesla za pár stovek a má vystaráno...
V.I.P-er
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 6. 4. 2007 11:39

No asi je to fakt. Mně se taky nevyplatilo stavět si své repráky podle jedněch za 20 tisíc s celkovými náklady jen 4 tisíce kč. kvůli ušetřeným šestnátci tisícům se to fakt nevyplatilo. Přístě se na to asi vykašlu.....

A už vůbec se mi nevyplatilo si sám malovat byt, když firma chtěla skoro pět tisíc a já to měl udělané za 1000 kč.

Dneska se fakt vůbec nic nevyplatí si dělat sám. Je fakt lepší cpát peníze cizím lidem jen tak pro nic za nic a sám si radši ležet na pupku a hnít u televize.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod V.I.P-er 6. 4. 2007 11:42

Jo zas ale záleží jakýtyp repro stavíš, jestli nějaký High end nebo obyč repro ke kompu...Repro postavíš levně, ale zesilovačem už bych se tak nezabýval, raděj koupit hotovej...
V.I.P-er
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 6. 4. 2007 11:51

S-Tony. vyplati se to ale pro toho kdo ma nejake zkusenosti. Vzivote sem nevidel cpat zes do repraku, ale do reprobedny, kdyz uz tak. Dale nevite vubec co tazatel mya esi reproduktory ci reprobedny. Muj nazor je zahod ty za 100,- a kup lepsi a bysmol se na zesak. z EZK ze to vyjde na 300,- nejlacnejsi smejd, pak treba kupit trafo na napajeni a usmernovac. OPokud zes sezenes se symetrickym napajenim tak treba pouzit trafo se dvema sec. vinutim. Je to alchymie a stejne se ti to nepovede. Pak zalezi ci tve repraky sou blastne bedny a jake maji osazeni vysky stredy bassaky, nakonec zistiz proc ja vůůůl. Kup za 500,- nejake genius drevene a budes spokojen.

//a jeste tazatel ma v tom gulas a otazka jak udelat z pasivni aktivni myslite ze to zvladne?

S-tony ja si taky stavim bedny osazene beymou a vyhybky primo pro ne stelovane a vyjde me to na 4tis misto abych kupoval nejake za 10 to jo, ale k PC a cloveku co tomu nerozumi, mej rozum.. Apropo ja jdu o veekendu malovat fasadu na chalupe, a taky sam, preci nedam firme zbytecne prachy. :-B
Naposledy upravil Mike.M dne 6. 4. 2007 11:54, celkově upraveno 1
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Junior

Odeslat příspěvekod V.I.P-er 6. 4. 2007 11:52

A mimochodem, nějaké ty repráky a zesilovač už jsem si sám postavil... A jestli pán nerozumí elektronice, tak si těžko asi zesilovač sám postaví....
V.I.P-er
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 6. 4. 2007 12:02

O HiFi mi opravdu nejde. Čekal jsem spíš radu typu : kup trafo za 50Kč a nějakou součástku (zesilovač) v rozměrech 5x5cm tak za 100Kč, pak to spoj s reprákem a jeto. Nic víc v těch aktivních reprobenách za pár stovek není. Šlo mi o využití pasivních reprobeden (když potřebuju aktivní) a ne o zestavení HiFi aparatury. Zřejmě jsem se špatně vyjádřil o co mi jde. Něco jak mi radí S-Tony (dík za link).
mama1
Junior

Další stránka