stavba reproduktoru : okolo 1000-1200Sk za kus

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eraser_svk 5. 5. 2007 18:00

rozhodol som sa vyuzit drevenu ozvucnicu reprakov, ktore mam k dispozicii

ich vyska je 40cm, sirka 24cm, hlbka 16,5cm , objem 15,8 litra

diera pre stredobass je 15cm, tak som vybral :

http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=193

vyskovy :

http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=245

a vyhybku :

http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1018

co hovorite na tieto komponenty ? budu vhodne ? alebo odporucate nejake ine ?

podmienka je impendancia jednej reprodebedne 8 ohmov - planujem ju zapojit k subwooferu Creative I-Trigue 3220...

casom planujem dokupit zosilnovac a zapojit ich na neho /ked budu financie chcem dokupit, resp. postavit aj nejaky subwoofer / , takze chcem, aby mala nejaku kvalitativnu rezervu aj do buducnosti

dik za rady
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KillerZero 5. 5. 2007 18:14

jdi na forum.diyfans.org tam ti poradí určitě líp.
A ty repráky podle mě vypadají jako nějaká čína. Kup si radši TVM.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 5. 2007 20:00

Sice tvrdit o něčem, co nese značku firmy ZETAG, že vypadá jako nějaká čína, je poněkud troufalé, ale s tím výběrem firmy TVM je to pravda - jde o bývalou TESLU Valašské Meziříčí. Teslácké repráky byly navrhovány podle trochu jiných norem, než drtivá většina světové produkce. Tyto normy zaručovaly, že například sinusový trvalý výkon musel reproduktor vydržet ne jednu nebo deset minut, jak je běžné ve světě (McKenzie, Fane...), ale plnou HODINU. Jejich problémem byly spíš průběhy charakteristik a nižší citlivost způsobená magnetickými materiály s nižší intenzitou magnetického pole, než používaly a používají světové firmy (samarium-kobaltové nebo ještě modernější ferity...). U těch navržených typů se mi spíš nelíbí neuvedení charakteristické impedance u výškového kaloťáku a poměrně nízká strmost výhybky - je pouze 2. řádu, já bych šel do 18dB/oct neboli 3.řádu a navíc do 3-pásmového akustického systému. Ale Tvoje uši jsou Tvoje uši - poslouchat je budeš Ty a Tvoji blízcí, na to mysli především, no a taky je tady otázka Tvé peněženky - o prachy jde vždycky AŽ V TÉ PRVNÍ ŘADĚ,že...?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 8. 5. 2007 20:57

Naposledy upravil cache dne 8. 5. 2007 20:58, celkově upraveno 1
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 8. 5. 2007 20:57

dik za odpoved...

som ochotny do toho investovat viac, pokial by to prinieslo znacne zlepsenie :wink:

tym 80W RMS u toho Zetagu neverim, niekde som cital, ze udavany rms / 1.75 = skutocny RMS, na ktorom sa da dlhodobo bezat...
aj tych 45W by mi bohate stacilo na bytove podmienky...

o spodne pasmo az tak velmi nejde, na to mam subwoofer /neskor, ked dokupim zosilnovac, dokupim, alebo postavim aj subwoofer/ , takze staci, aby zahrali solidne a bez poklesu do tych 90-100Hz...
ozvucnica ktoru mam, ajtak nie je na Hi-Fi... /ked budem mat cim, tak odfotim/

nepoznas nejake dalsie obchody, kde by som mohol jednotlive komponenty zohnat ? /btw, 12dB/oct vyhybka bola ta najstrmsia, aku tam mali... :-/ :(
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KillerZero 8. 5. 2007 20:59

EKKAR: Už jen cena jasně mluví za to že to neni to za co je to vydáváno (hi-end)
Výkon se u lepších značek udává podle normy AES (dlouhodobě šum o daném výkonu se špičkami čtyřnásobné síly)
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yarda 9. 5. 2007 05:21

Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 5. 2007 17:08

To KillerZero: CO je v té normě AES to "dlouhodobě"? Minutu? Dvě? Deset? Jinak Je naprosto jedno, kolik za ta repra dáš, pokud Ti nebude vyhovovat jejich zvuk - a o ten jde nejvíc, já jsem se setkal s bednami, které i při osazení sebešpičkovějšími repry nehrály a nehrály ke spokojenosti tvůrce. Naproti tomu se postavil kluk, který rozpižlal (jinak to nazvat nejde) ruční pilkou dřevotřískovou tabuli na dílce, ohobloval je ručním hoblíkem a stloukl na kolíčky do kubusů. Slepil to ChS EPOXY 1200, díry na repráky odvrtal ruční vrtačkou kolem dokola a zbytek vypiloval půlkulatou rašplí. Repra měl nevím z čeho, basy cca 12" kruhové s impedancí 5ohmů, středovýšky eliptické TESLA 4 ohmy, výhybku ladil jen podle ucha - a hrálo mu to jak STENWAY. Už rozumíš - záleží víc na sluchu než na ceně...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KillerZero 9. 5. 2007 18:11

Nepamatuju se přesně ale určitě je v řádu hodin nebo snad i dní.

Edit. Tak minimum testu je prej dvě hodiny.

No tak samozřejmě že jen na ceně repro nezáleží, ale z hovna prostě bič neupleteš... Oni ti výrobci nejsou zas tak blbí aby nevěděli kolik si za reprák říct. Pokud je pod cenou, bude k tomu nějakej důvod.

STENWAY je co?

Ladit podle sluchu je jen nouzovka. Člověk co to nějakou dobu dělá, nebo má seřízený repro pro srovnání to možná podle sluchu tak nějak nahrubo odhadne, ale přístroj prostě nenahradí sebelepší ucho.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 9. 5. 2007 18:28

KillerZero píše:Ladit podle sluchu je jen nouzovka. Člověk co to nějakou dobu dělá, nebo má seřízený repro pro srovnání to možná podle sluchu tak nějak nahrubo odhadne, ale přístroj prostě nenahradí sebelepší ucho.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 5. 2007 18:57

KillerZero píše:.....

STENWAY je co?

Ladit podle sluchu je jen nouzovka. Člověk co to nějakou dobu dělá, nebo má seřízený repro pro srovnání to možná podle sluchu tak nějak nahrubo odhadne, ale přístroj prostě nenahradí sebelepší ucho.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stanop 9. 5. 2007 19:19

stanop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 9. 5. 2007 20:34

pekna diskusia :wink:

mne ten Zetag neda pokoja...

na tejto stranke
http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=193

je pod technickymi specifikaciami Galeria tam tento graf :

http://www.bsacoustic.sk/shop_data/gall ... 00509b.jpg

pokial tento graf skutocne patri k tomu Zetagu, tak by som bol spokojny... od tych 90-100Hz si drzia krivku takmer vzorovo... aj citlivost je za tu cenu velmi slusna..

ale potreboval by som link na nejake shopy, kde maju vacsiu ponuku - na vyssie linkovanom maju TVM len okolo 500Sk, co nebude asi menic lepsi ako ten Zetag...

dik

edit : vygooglil som o nich nieco - udajne nemaju zly zvuk... ale firma Zetag uz skrachovala... co by vysvetlovalo aj ich nizku cenu..

pre to vaham - zobrat ich, alebon nie ?
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KillerZero 9. 5. 2007 21:16

EKKAR: právě si timhle potvrdil že ladit repráky pdole sluchu je blbost, tak co se ti nelíbí?
A klavír s tim má společnýho co?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 9. 5. 2007 21:20

KillerZero
Tímhle potvrdil, že ladit zvuk sluchem není blbost :wink:.. Každý slyšíme jinak, máme jiné preference - hledáme ve zvuku něco malinko jiného. Nevidím jediný negativní důvod, proč je nenaladit sám, budu je přece poslouchat já. Na co použít techniku, když to ta to sice naladí "správně", ale poslouchat to stále budou mé uši, ne ona. Neboť na co si onen hluchý zvukař bude ladit zvuk podle techniky, když slyší jinak. Naladí si ho tak, aby se líbil jemu. Mluvím teď o domácím poslechu. Jinak je to samozřejmě problém pro jeho dobře slyšící okolí.

Značku klavírů Steinway použil jen jako přirovnání, to ty ses toho ihned chytil.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Další stránka