Genius 5.1 5000 a zesilovač

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sauron.mat 15. 8. 2007 15:19

Mám jednoduchý dotaz, u těchto reproduktorů je uvedeno, že není potřeba zesilovač. Co se stane, když je přes ten zesilovač zapojím? Nemůžou se obě části zničit, když bude zapojen integrovaný zesilovač reproduktorů a jiný externí?
Díky
Sauron.mat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 8. 2007 18:23

Zničit by se to nemělo - protože když se o to pokusíš, ještě rád to URYCHLENĚ vypneš, ten vestavěný zesilovač se totiž silně přebudí a nebude se to dát poslouchat. Musel bys zapojit na výstup toho externího zesu napěťový dělič a jím zeslabený signál znovu zesilovat vestavěným zesíkem - což už v principu je pitomost, na repra bys dostal 2x zesílený signál s jedním (zbytečným) zeslabením, což zhorší odstup signál/šum. Buď si do Geniusek zapoj signál, který používá jako vstupní ten Tvůj "externí" zesilovač a zesiluj jen vestavěným v těch bedničkách, nebo si z Geniusů vytáhni jen svorky reproduktorů a se správným fázováním na ně připoj výstup toho externího zesu. Řadit 2 výkonové zesilovače za sebe je opravdu hloupost.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KillerZero 15. 8. 2007 23:46

Proč bys chtěl takovej nesmysl dělat???
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 8. 2007 18:28

Protože není bastlíř a někdo mu poradil, že to půjde - ale má tolik rozumu, aby se na to nejdřív zeptal ještě někoho jiného, jestli to je pravda.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sauron.mat 17. 8. 2007 05:45

Díky za odpověď, bohužel z toho stále nejsme moc moudrej :( ..Tj.klasickejma reprokabelama připojím satelity do zesilovače a jak zapojím ten subwoofer?
A jak vyřeším připojení k dvd rekordéru? Bude stačit jen optickej kabel a mělo by to vše fungovat?
Sauron.mat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sauron.mat 17. 8. 2007 06:10

Ještě bych měl jeden pordpůrnej dotaz. Mám rekordér Panasonic DMR EH55, je vůbec ten zesilovač potřeba, když z něj chci vytáhnout 5.1 zvuk do těch Geniusů? Měl jsem za to, že ano, ale jak to tu tak čtu, tak začínám pochybovat..Ten rekordér nemá totiž výstupy na tolik repro, všude píšou, že má jen dekodér 2.0...To byl ten důvod, proč jsem si kupoval ten zesilovač, jinak bych ho nepotřeboval..
Sauron.mat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 17. 8. 2007 09:25

resenim je koupit jen dekoder 5.1 bez zesilovace vyrabel ho creative, o jinych vyorbcich nevim zkus pohledat. Nebo coz je nejlevnejsi reseni je koupi obycejny DVD prehravac s podporou 5.1 vystupu(s dekoderem) za cca 1500 a pouzivat ho jen na prehravani. A rekorder budes pouzivat zas jen na nahravani kde 5.1 reproduktory nepotrebujes, vyhodou je ze budes setrit DVD rekorder(vydrzi ti dyl) ktery je drazsi, nevyhodou je ze budes met dve zarizeni.
---------------------------------------------------------------------------------
tak pripoj ty repro primo na zesilovac bez subwooferu , jen nevim jestli budou sedet impedance.... A sub casem koupis jiny. Nebo kup celou sestavupasivnich repro a geniusu se zbav.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sauron.mat 17. 8. 2007 10:50

Právě to chci ještě vyzkoušet propojit takhle, když už to mám doma a takhle hloupě jsem to koupil..Takže zesilovač použiju místo subwooferu, tj.reprokabelama připojím satelity, zesík optickým kabelem do rekordéru a mělo by to fungovat?
Sauron.mat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 17. 8. 2007 11:23

jj jen to budes met bez basaku...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sauron.mat 17. 8. 2007 11:46

OK, vyzkouším to, jsem zvědav.Díky.. A to jak jsi psal, že časem koupím jinej subwoofer znamená, že pokud tam bude subwoofer bez integrovanýho zesilovače, tak by to mělo šlapat vše i s basama?
Ještě se chci zeptat, v manuálu k tomu zesilovači jsou ukázaný možnosti připojení televize, satelitu apod. K čemu je to dobré? Pokud připojím audio i video, tak potom televize a satelit půjdou ve stereu přes repráky?
A ještě poslední dotaz, je to dost specifickej problém..Kabely na repro mám natažený pod sádrokartonovým podhledem, aby nebyly tažený venkem. Nelze nijak poznat, kterej je kterej. Pokud zapojím kabely špatně do zesilovače, tj. pravej přední dám doleva dozadu apod. co se stane? Nebude to vůbec hrát nebo jen bude zvuk špatně rozházenej a tedy se mi to může povést zapojit správně odposlechem?
Sauron.mat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 17. 8. 2007 11:53

Vezmi si plochou baterku a zarovku a zjistis, ktery je ktery :-)

A nebo pouzij nejaky ten testovaci signal, ktery bude hrat levy predni, centr, pravy predni atd..testovaci CD......
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sauron.mat 18. 8. 2007 10:28

Povedlo se mi to zapojit, vynechal jsem ten subwoofer a mám to píchlý do zesilovače, díky moc za rady. Ještě poslední na závěr. Je nějaká šance, že bych mohl ten subwoofer přeci jen nějak zapojit, abych mohl mít i ty basy, nebo je to zabitý..Jak jistě každý pochopil, jsem laik, takže myslím šanci pro laiky, nikoliv pro experty. :) Díky
Sauron.mat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KillerZero 18. 8. 2007 15:56

Sauron: jo, dalo. Pokud ten zes má výstup na pasivní sub, tak to můžeš rozmontovat, najít kabel k subu, odpojit ho od elektroniky co tam je a napojit ho k tomu zesilovači co máš.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sauron.mat 27. 8. 2007 07:16

Šla by ta odpověď zjednodušit trošku pro laika jako já?
http://www.agen.cz/produkt/23155/GENIUS ... -visen.htm
takhle vypadá subwoofer, zesilovač má výstup na pasivní sub, dle rady tedy rozeberu zesík, tam odpojím kabel, který vede do tohoto výstupu?(jak?)..A jakým kabelem potom spojím sub a zesilovač?
Sauron.mat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KillerZero 30. 8. 2007 17:16

Tak to se do toho sám nepouštěj. Myslel sem rozmontovat ten sub, ne zesík, samozřejmě.

Můžeš samozřejmě zapojit výstup na sub ze zesu kabelem do vstupu na sub na bednách, (ten v pravo nahoře) ale to potom nemá smysl mít samostatnej zesilovač, protože to bude hrát přes zes co je v tom subu.
KillerZero
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků