Pure Acoustics - za málo peněz hodně muziky ?!? :)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondratr 14. 12. 2007 12:14

samozrejme myslím pet beden akorat že předky levej a pravej mají bejt sloupy, ostatní můžou bejt regály
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 14. 12. 2007 13:14

tak to bude do 15k trochu problém, pokud chceš vše hned. je taky možnost se spokojit s nižší kvalitou, ale předtím každopádně doporučuji si set pořádně poslechnout, než si něco koupíš.

komplet do 10k by šlo poskládat např. ze zesu AV-810 a repráků admiral (mám to takhle doma, ale je to opravdu jen provizorka) - za tu cenu to je docela dobrý set, ale pokud chceš aby se na tom dala obstojně poslouchat muzika, doporučil bych jinou cestu.

především nekupovat vše hned. Kup si nejdřív receiver a přední repro a šetři dál. Takhle se to bude dát nějakou dobu
Můžeš začít třeba s receiverem MARANTZ SR3001 a k tomu regálovky AQ Kentaur 276 - to je set za 16k.
Později si koupíš zbytek, dopředu dáš sloupy AQ Kentaur 653 a regály necháš dozadu.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod UniFly 14. 12. 2007 13:24

samozřejmě možností jsou kvanta. zajdi do několika specxializovaných obchodů (studii) a poslechni si repro cenové kategorie, která tě zajímá. Pak si poslechni repro o něco dražší. Díky tomu si uděláš základní představu, co vlastně chceš.

zjistíš, jestli jsi průměrně náročný anebo jen málo. pokud málo, koupíš set a máš pokoj. Pokud průměr - koupíš část a šetříš na zbytek. Pokud jsi náročný hodně - kup si levný set jako provizorku a našetři na něco, co fakt hraje.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mersa 14. 12. 2007 20:26

PLUTO: Vidím,že jsme rozhodovali stejně.Taky jsem dlouho vybíral mezi Jamo S606 a PA QX900.Jama nehrály špatně,ale na můj vkus už mírně přebasovaně a tak jsem nakonec vzal PA a jsem spokojen.Jinak vše,co jsi napsal by jsem podepsal.Naprostej souhlas. :wink: Ještě dotaz:jaký receiver k nim používáš?Já mám zatím starší málo výkonný SONY a chci si koupit nový,tak mě zajímá tvá zkušenost těchto repro s konkrétním modelem receiveru.
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod pluto 15. 12. 2007 21:06

Mám k tomu novou Yamahu 461 protože mě stačí výstup 5.1 a i výkon. A je to v pohodě.Ale měl jsem s ní sice problémy, protože z ničeho nic zamrzl a musel jsem ho odpojit od sítě. Tak jsem ho reklamoval a v servisu mi nahráli nový firmwer a od tý doby je klid. :wink:
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod mersa 16. 12. 2007 13:32

PLUTO: No tak přestě tento receiver(Yamaha 461) mám předběžně vybraný.Líbí se mi na něm HDMI a USB.Dá se k tomu USB připojit flash paměť s MP3? Přehraje to Yamaha,nebo se musí připojit MP3 přehrávač?O tom zamrzání jsem na netu četl,tak jsem si říkal,že s koupí ještě chvíli počkám až změní firmware.Jak hraje Yamaha s PA?
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod pluto 16. 12. 2007 20:30

Zdravím, se zamrzáním je klid. Já jsem si ho vybral taky kvuli HDMI, protože mám do tv. pouze jeden vstup. Do USB jde připojit přímo MP3 a je nutno aktivovat USB vstup. Samo to nejde. Jinak jsem s ním i s bednama spokojen. I když to mám komplet doma tak zajdu do krámu a ještě porovnávám s těmi JAMO, ale myslím, že jsem udělal dobře i s tou Yamahou. taky záleží hodně na kvalitě nahrávky.
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 18. 12. 2007 11:12

Tak jsem si byl poslechnout Ty repro Admiral - muj dojem nehrály špatně, mírně přebasované a měl sem dojem že jsou stažené výšky, ale pocit je takový že na domácí kino dobrá volba, co se týče poslechu sterea audia tak myslím že by vyhovovali těm kteří mají rádi hodně basů, ale nevým jak to bylo nastaveno, byly napojeny na nějaký zesilovař AV-810 nebo tak nějak, pak sem poslechl hned na to samé medium repro AQ-Toba, co se týče domácího kina tak by k nim na rozdíl od Admiralu byl potřeba subwofer, ale čisté stereo bylo po poslechu Admirálů super,
Ještě někam zaběhnu naschvál pro srovnání poslechnout Pure acoustics Qx, ale zatím co jsem slyšel repro takje můj verdikt: pro kino Admiral, pro audio AQ, pro poslech obojího pure Acoustics Dream 77, ty jsem slyčel v OK a zvuk nebyl vůbec špatnej, ale je to jen o ceně, jelikož mám vydání za byt tak koukám na levnější ceny, budu rád za další názory na 5.0 repro v levnějších cenových relacích.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 18. 12. 2007 14:12

A co vám říká značka Eltax? měly by to být produkty z dánska, má někdo zkušenost?
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod lamel 21. 12. 2007 16:14

Kamarád si koupil před nedávnem sloupy Eltax Monitor a nemůže si je vynachválit. Má je zapojené s receiverem Onkyo 505. O víkendu jsem si je byl poslechnout a musím uznat, že za tu cenu hrají hodně dobře. Překvapila mě i kvalita zpracování a masivní štelovatelné hroty. Na Pure Acoustics jsem se díval v Datartu a hodně mě zklamaly. Při poklepu jsem měl pocit, jako kdyby byly z lisovaného papíru nebo tenké překližky.
lamel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pluto 21. 12. 2007 18:13

Přední sloupy váží u PA 17 kg. A je taky dobrý si je poslechnout a nejen klepat. :lol:
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod mersa 21. 12. 2007 18:53

Tys sis je ani neposlechl a už tě zklamaly?Co tě tedy zklamalo?Jejich barva,nebo snad výška?A já jsem si myslel,že repro se kupují podle kvality reprodukce... :shock:Někomu prostě kvalita jejich reprodukce sedí,někomu ne-tak už to chodí. Milý Lamel(y) příště poslouchat a až pak soudit :idea:
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 23. 12. 2007 23:20

Pdf katalog Pure Acoustics (10-2006), jsou tam i hmotnosti většiny repro.
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ondratr 14. 1. 2008 13:33

Tak sem měl možnost konečně srovnat repo Pure Acoustik s něčím jiným. Předně musím říci že jsem nedávno srovnával zvukově Heco victa set 500 s Jamo S606 HCS 3 na receiveru denon a pro mé uši jednoznačně vyhráli ty Jama. Ted se my v Brně ve vaňkovce podařilo uspět a mohl jsem na receiveru Onkyo srovnat zrovna zrovna tyhle jama s PA XTi100 a s PA QX. Tak prvně provedení, jednoznačně vyhráli Jama, obě PA byli lehčí a když se do nich strčilo tak se kymáceli, jinak bych zádný jiný nedostatek nenašel, dokonce i provedení bylo slušné a ne jak to tady někdo kritizoval, že je to děs. A teď poslech, prvně řeknu že jsem neměl možnost ovládat receiver jen jsem poslouchal, zdroj zvuku my dali satelit, nic jiného nešlo. Jama byli ve výškách čistší než oboje PA, středy se my zdáli že hrajou stejně a co se týče basů tak u Jam bych osobně basy ubral a PA bych naopak na basech přidal, ale to by nejspíš šlo doladit na zesilovači. Jamy byli zvukově lepší, ale co se týče mě když kupuji a zařizuji novej byt a peníze delší čas nebudou, tak hodně přemýšlím jestli se my ten podle mě malý rozdíl ve zvuku vyplatí za cenový rozdíl 5 000Kč. jestli budou penízky tak koupím jama a jestli penízky nebudou tak i PA splní svůj účel. Ale tohle je jen a jen můj vlastní názor, nejsem žádnej audiofil a hudebním sluchem profesionála taky neoplývám.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod joo11 24. 5. 2008 19:56

mám PAproxima a môj názor je že dielenské sprracovanie je na pomerne slušnej urovni ,i keď nejaké detajli sa dajú vytknúť... pokial ide o farebné zladenie tam je to už horšie. Najskôr som kupoval AV zostavu tam to bolo v poriadku ,neskôr som kúpil sub a rozdiel je evidentný ,pritom to má byť všetko čerešna... Tak ak kupovať tak všetko naraz. Pokial ide o zvuk na akčné filmy a rock pop v pohode, na klasiku asi moc nie lebo hrajú dosť basovo aj pri neutrálnom nastavení.. K dokonalosti tam určite chýba trochu viac ,ale za tie peniaze momentálne beriem...
joo11
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka