Pure Acoustics - za málo peněz hodně muziky ?!? :)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 12. 2007 17:12

Při pročítání komentářů k různým značkám repro jsem narazil na zkušenosti s repro značky Pure Acoustics, které mě dostaly - posuďte sami :D :
Z komentářů k MAGNAT Monitor set 880:
V obchodě mi tlačili Pure Acustic pro mě neznáme bedny jsou sice levnější, dobře vypadají, ale naštěstí jsem u sebe neměl peníze. Na druhý den si pro ně šel a byl jsem svědkem reklamace kdy tam nějaký pán reklamoval přední bedny že se mu rozklížily byla tam díra tak půl centimetru v délce 20cm no hrůza. To mě trochu zvyklalo tak jsem si pořádně prohlédl ty bedny co jsem chtěl. První šok je jejich váha ty bedny jsou snad s "papíru" přední bedna 85cm vysoká váží max. 4-5kg, při pečlivější kontrole povrchu jsem si všimnul že ty bedny jsou dělané snad na koleně nebo horkou jehlou.
...
Musím reagovat na pure acoustics.Ta váha fakt není tak malá,jak se zde někde píše,ale to je vše!!!Design,provedení,jedním slovem KATASTROFA!!!Nechal jsem si to poslat,to jsem netušil,jakou dělám chybu.Subwoofer mně přišel poškozený.Následovala jízda pro něj osobně.Doma jsem ho zapojil,linkem a ouha,nešel.To už jsem se naštval a rozebral ho,mno,upadlej drát z repro.Co tím chci říct?Možná v místě výroby mají kvalitu dobrou,ale sem se dováží pěknej šmejd!!!A nedoufejte,že si sestavu rozšíříte ve stejné barvě,to je hotová utopie.
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod UniFly 8. 12. 2007 22:21

prodávám kopie (z hlediska designu) Pure Acoustic za asi polovinu ceny a musím přiznat, že jsou minimálně třikrát tak kvalitní.
Že se jedná o kopii a co je vzorem jsem věděl už dávno, ale originál jsem znal jen z obrázků. Teprve nedávno jsem však narazil na PA v obchodě. Při prvním bližším pohledu to ve mně důvěru úplně zabilo - divný lak, odřená šedá barva z černého plastového lemu kolem repráků... no ve srovnání s tou kopii fakt hrůza. Pak jsem na to poklepal. Skoro metrová bedna se málem převrátila a ozval se zvuk, jakobych klepal na papírovou krabici.
Původní záměr si PA poslechnout jsem v obavě o své zdraví radši úplně zrušil.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondratr 12. 12. 2007 08:42

Chci jen reagovat na tuto diskuzy. Sám mám doma zatím jen stereo zesilovač který jsem pořídil cca před 15 lety a k němu jsem si sám udělal Reprobedny 100W. Se zvukem jsem plně spokojen i když vzhled beden žádná sláva. Teď se budu stěhovat a řeším nové audio do nového bytu. Staré bydny my u přítelkyně kvůli vzhledu neprojdou, fakt je že zvuk dobrej, vzhled nic moc. A jelikož chci mimo sterea i 5.1 pro domácí kino a nechci mít v bytě několik reprosoustav tak koukám na to abych měl jen jedny bedny a jeden receiver. Pokuď peníze po rekonstrukci bytu dovolí tak mám naposlouchaný receiver Pioneer 417 a knim bedny Heco Vista set 500. dohromady cca 21 000Kč. Jelikoz nevým jek peníz dovolí tak hledám i další varianty. Našel jsem na netu set ten samý Pioneer + repro Pure Acoustics QX cca 12500Kč a ohlasy jsou 50:50 půlka tyto repro haní a druhá půlka je chválí, sám sem je ještě neslyšel. Z pure Acoustics jsem měl možnost slyšet set Dream 77 a ten se my zvukově velmi zamlouval a provedení bylo taky dost slušné, byli napojeny na receiver Onkyo. Dále jsem slyšel sloupy ADmiral v Brně na jakubským náměstí což by měla bejt kopie těch pure Acoustics QX a ty hráli taky dost slušně i když na ty Dream 77 neměli. Vcelku bych uvítal kdyby sem hodili názor nějací lidi co ty Pure mají doma, ne jen že někdo viděl že je někde reklamovat, nebo že je někdo měl rozklížené, kdoví kolikrát mu spadli. Dále sy myslím že ať mají zvuk jaký koliv tak nemohou být horší než lepné aktivní repra jako je XORO, GEnius home teather, Gembird a ty co se zvuku na 5.1 nehrajou v poměru k ceně slušně, stereno nic moc. Jo k těm Admiralum narozdil od Pure jsou jen 4Ohm a nenašel jsem žádnej receiver kterej by se k nim dal použít - myslím kvalitní značku, ale jinak ten admiral nehral špatně. Budu rád za názory lidí kteří mají Pure doopravdy doma a ne jen že někde něco slyšel nebo je to audiofil se supr sluchem a sestavou doma za 80 000 což se samozřejmě nedá srovnávat.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 12. 12. 2007 09:28

myslím, že koupit Heco není chyba. koupit Pure asi chyba je... (asi su zaujatý, ale je fakt, že pozitivních ohlasů jsem moc neslyšel)
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mersa 12. 12. 2007 16:43

Mám repro PA QX900 (jen přední sloupy) asi 2 měsíce a rozhodně si nemůžu stěžovat.Pevná konstrukce(přední sloupy mají po 12kg) a ne 4kg jak se píše výše,slušný design a hlavně reprodukce,která mi vyhovuje.Dlouho jsem vybíral,jaké repro v této cenové hladině vybrat a vyhrály to PA.Poslouchám na nich stereo(hudbu na CD) a DVD filmy-tady mi již mírně chybí subwoofer,který chci přikoupit.Doporučuji řídit se vlastním názorem a ne lidí,kteří je mnohdy ani neslyšeli hrát a nemají s nimi žádné praktické zkušenosti.Pokud ti vyhovuje jejich reprodukce hudby,tak si je kup.Rozhodně nemají horší zvuk než aktivní repro za 2000,-!!! A psát,že nějaké repro za polovinu ceny jsou minimálně 3x kvalitnější je přinejmenším zvláštní.Rozhodně se značky PA nezastávám,ale má zkušenost je zatím dobrá.Minirecenze je tady : http://live.atlas.cz/technika/121175-be ... qx900.aspx .Hodně štěstí při výběru.Pokud máš nějaké dotazy k těmto repro,tak mi napiš na mail.
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 12. 12. 2007 16:53

Na tej stranke co si dal nanu odkaz je, ze maju 7.8 Kg co je sakramentsky malo... To MDF ani drevotrieska nebude.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mersa 12. 12. 2007 16:58

OK,nevážil jsem je-na krabici je uvedeno 12kg.Možná je to i s kartonem,já nevím.Že by měl karton 5 kg se mi teda nezdá.Hrají dle mého gusta,tak jestli mají 7 nebo 12kg neřeším.
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 12. 12. 2007 18:13

mersa - Admirály jsou skutečně lepší a levnější než jejich vzor od PA. není to jen můj názor, ale shodlo se na tom více lidí. Vyzkoušeno v praxi.
Zvláštní to opravdu je, ale jen do doby, než si uvědomíš rozdíly v politice distributorů a počet prostředníků.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mersa 12. 12. 2007 18:19

OK,Admirály osobně neznám,jen mi připadlo divné,jak může být něco o polovinu levnějšího 3x kvalitnější.Do obchodní politiky distributorů nevidím.Pokud to tak je,tak je to pro značku Admirál jistě potěšující.Můj názor na PA je nutno brát jako čistě subjektivní-mám jen dva sloupy,mám tedy zkušenosti jen s těmito dvěma kusy.Pokud řekne nějaký prodejce PA že jsou to šmejdy,tak bude jeho názor mít určitě větší váhu.
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod pluto 14. 12. 2007 00:11

Taky jsem si koupil celý set PA QX900 a jsem spokojen. Puvodně jsem na doporučení sháněl Jama 606, ale když jsem je měl možnost přímo porovnat v audiostudiu na Sokolovské ulici v Praze bylo rozhodnuto, protože jsme se i s prodejcem shodli, že ty šmejdy PA( jak tady neustále čtu) hráli lepe než doporučovaná Jama. A protože v prodejně nikdo nebyl, tak byl čas na poslech ruzných žánru hudby. A to nemluvím o cenovém rozdílu, přestože nebyl rozhodující. Byl jsem ochoten dát za JAMA 12000.O kvalitě zpracování se vubec nezmiňuji, protože je v pohodě. Výběr si musí každý rozhodnout sám, ale já jsem spokojen a vubec nelituji. Jediné co musím jěstě vyřešit je subwofer, který schází při filmu. Samozřejmě pro opravdové fajnšmekry budou asi šmejdy, ale to já nejsem. Jen jsem scháněl trochu cenově dostupný set dom. kina a na poslech hudby.Toť vše. :lol:
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 14. 12. 2007 07:00

No já mám tochu času než půjdu koupit a až po vlastním poslechu se rozhodnu do čeho jít.
Co se týče receiveru je rozhodnuto pro Pioneer, slyšel jsem na něm několik beden a zvuk se my líbil, ale neslašel jsem žádné o kterých uvažuji.
Podle ohlasu by asi nejlepší měla být kombinace s Heco Victa set 500 cena i s receiverem cca 19700Kč, dále uvažuji o kombibaci s JAmo S606 HCS3 cena i s receiverem cca 18300Kč a nakonec Pure Acoustics Qx900 cena i s receiverem cca 12500Kč, tak až podle poslechu se rozhodnu, ale řešit to budu až někdy v průběhu února
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 14. 12. 2007 08:05

z vyjmenovaných bych bral snat akorát to Heco.

a co říkáš na AQ?
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondratr 14. 12. 2007 08:51

Tak AQ zdám jen tak, že znám název, nikdy jsem je ani neslyšel a nemam ani z mého okolí žádné ohlasy na ně, koukal jsem na stránky výrobce a nejlevnější sestava bez subwoferu vychází na 11 500Kč 2x Toba 347 + Toba 112 + 2x Toba 223 a to jsem na stejne ceně jako Jamo, akorát ty AQ nemám žádný ohlas z okolí zatím co Jama i dyž jynou sestavu už jsem slyšel a Heca taky, ale přiřadím si je do seznamu beden které bych poslechl.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 14. 12. 2007 10:50

poslechnout doporučuji
u Jama si dej pozor, jestli basy náhodou nehučí - mívají k tomu sklony
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondratr 14. 12. 2007 11:56

A naschvál co by jsi my jako prodejce poradill za sestavu 5.0 repro bez subwoferu (zatím ho nechci, když tak se dokoupí později), předky sloupy + receiver. Místnost cca 20m, poslech 50:50 domácí kini: stereo muziha, hlavně rock a metal ale sem tam i pop a vážná muzika. A výše investice do řekněme 15 000 za vše, na receiver chci ještě připojit CD přehrávač, kaz.deck, gramo a vstup pro TV a případně přenosný mp3 disk, jsem zvědav co bys doporučil, Výše investice možná bude nakonec víc než 15000, ale počítej zatís s max.15000, nejsem žádný audiofil.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 14. 12. 2007 12:14

samozrejme myslím pet beden akorat že předky levej a pravej mají bejt sloupy, ostatní můžou bejt regály
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 14. 12. 2007 13:14

tak to bude do 15k trochu problém, pokud chceš vše hned. je taky možnost se spokojit s nižší kvalitou, ale předtím každopádně doporučuji si set pořádně poslechnout, než si něco koupíš.

komplet do 10k by šlo poskládat např. ze zesu AV-810 a repráků admiral (mám to takhle doma, ale je to opravdu jen provizorka) - za tu cenu to je docela dobrý set, ale pokud chceš aby se na tom dala obstojně poslouchat muzika, doporučil bych jinou cestu.

především nekupovat vše hned. Kup si nejdřív receiver a přední repro a šetři dál. Takhle se to bude dát nějakou dobu
Můžeš začít třeba s receiverem MARANTZ SR3001 a k tomu regálovky AQ Kentaur 276 - to je set za 16k.
Později si koupíš zbytek, dopředu dáš sloupy AQ Kentaur 653 a regály necháš dozadu.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod UniFly 14. 12. 2007 13:24

samozřejmě možností jsou kvanta. zajdi do několika specxializovaných obchodů (studii) a poslechni si repro cenové kategorie, která tě zajímá. Pak si poslechni repro o něco dražší. Díky tomu si uděláš základní představu, co vlastně chceš.

zjistíš, jestli jsi průměrně náročný anebo jen málo. pokud málo, koupíš set a máš pokoj. Pokud průměr - koupíš část a šetříš na zbytek. Pokud jsi náročný hodně - kup si levný set jako provizorku a našetři na něco, co fakt hraje.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mersa 14. 12. 2007 20:26

PLUTO: Vidím,že jsme rozhodovali stejně.Taky jsem dlouho vybíral mezi Jamo S606 a PA QX900.Jama nehrály špatně,ale na můj vkus už mírně přebasovaně a tak jsem nakonec vzal PA a jsem spokojen.Jinak vše,co jsi napsal by jsem podepsal.Naprostej souhlas. :wink: Ještě dotaz:jaký receiver k nim používáš?Já mám zatím starší málo výkonný SONY a chci si koupit nový,tak mě zajímá tvá zkušenost těchto repro s konkrétním modelem receiveru.
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod pluto 15. 12. 2007 21:06

Mám k tomu novou Yamahu 461 protože mě stačí výstup 5.1 a i výkon. A je to v pohodě.Ale měl jsem s ní sice problémy, protože z ničeho nic zamrzl a musel jsem ho odpojit od sítě. Tak jsem ho reklamoval a v servisu mi nahráli nový firmwer a od tý doby je klid. :wink:
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod mersa 16. 12. 2007 13:32

PLUTO: No tak přestě tento receiver(Yamaha 461) mám předběžně vybraný.Líbí se mi na něm HDMI a USB.Dá se k tomu USB připojit flash paměť s MP3? Přehraje to Yamaha,nebo se musí připojit MP3 přehrávač?O tom zamrzání jsem na netu četl,tak jsem si říkal,že s koupí ještě chvíli počkám až změní firmware.Jak hraje Yamaha s PA?
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod pluto 16. 12. 2007 20:30

Zdravím, se zamrzáním je klid. Já jsem si ho vybral taky kvuli HDMI, protože mám do tv. pouze jeden vstup. Do USB jde připojit přímo MP3 a je nutno aktivovat USB vstup. Samo to nejde. Jinak jsem s ním i s bednama spokojen. I když to mám komplet doma tak zajdu do krámu a ještě porovnávám s těmi JAMO, ale myslím, že jsem udělal dobře i s tou Yamahou. taky záleží hodně na kvalitě nahrávky.
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 18. 12. 2007 11:12

Tak jsem si byl poslechnout Ty repro Admiral - muj dojem nehrály špatně, mírně přebasované a měl sem dojem že jsou stažené výšky, ale pocit je takový že na domácí kino dobrá volba, co se týče poslechu sterea audia tak myslím že by vyhovovali těm kteří mají rádi hodně basů, ale nevým jak to bylo nastaveno, byly napojeny na nějaký zesilovař AV-810 nebo tak nějak, pak sem poslechl hned na to samé medium repro AQ-Toba, co se týče domácího kina tak by k nim na rozdíl od Admiralu byl potřeba subwofer, ale čisté stereo bylo po poslechu Admirálů super,
Ještě někam zaběhnu naschvál pro srovnání poslechnout Pure acoustics Qx, ale zatím co jsem slyšel repro takje můj verdikt: pro kino Admiral, pro audio AQ, pro poslech obojího pure Acoustics Dream 77, ty jsem slyčel v OK a zvuk nebyl vůbec špatnej, ale je to jen o ceně, jelikož mám vydání za byt tak koukám na levnější ceny, budu rád za další názory na 5.0 repro v levnějších cenových relacích.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 18. 12. 2007 14:12

A co vám říká značka Eltax? měly by to být produkty z dánska, má někdo zkušenost?
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod lamel 21. 12. 2007 16:14

Kamarád si koupil před nedávnem sloupy Eltax Monitor a nemůže si je vynachválit. Má je zapojené s receiverem Onkyo 505. O víkendu jsem si je byl poslechnout a musím uznat, že za tu cenu hrají hodně dobře. Překvapila mě i kvalita zpracování a masivní štelovatelné hroty. Na Pure Acoustics jsem se díval v Datartu a hodně mě zklamaly. Při poklepu jsem měl pocit, jako kdyby byly z lisovaného papíru nebo tenké překližky.
lamel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pluto 21. 12. 2007 18:13

Přední sloupy váží u PA 17 kg. A je taky dobrý si je poslechnout a nejen klepat. :lol:
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod mersa 21. 12. 2007 18:53

Tys sis je ani neposlechl a už tě zklamaly?Co tě tedy zklamalo?Jejich barva,nebo snad výška?A já jsem si myslel,že repro se kupují podle kvality reprodukce... :shock:Někomu prostě kvalita jejich reprodukce sedí,někomu ne-tak už to chodí. Milý Lamel(y) příště poslouchat a až pak soudit :idea:
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 23. 12. 2007 23:20

Pdf katalog Pure Acoustics (10-2006), jsou tam i hmotnosti většiny repro.
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ondratr 14. 1. 2008 13:33

Tak sem měl možnost konečně srovnat repo Pure Acoustik s něčím jiným. Předně musím říci že jsem nedávno srovnával zvukově Heco victa set 500 s Jamo S606 HCS 3 na receiveru denon a pro mé uši jednoznačně vyhráli ty Jama. Ted se my v Brně ve vaňkovce podařilo uspět a mohl jsem na receiveru Onkyo srovnat zrovna zrovna tyhle jama s PA XTi100 a s PA QX. Tak prvně provedení, jednoznačně vyhráli Jama, obě PA byli lehčí a když se do nich strčilo tak se kymáceli, jinak bych zádný jiný nedostatek nenašel, dokonce i provedení bylo slušné a ne jak to tady někdo kritizoval, že je to děs. A teď poslech, prvně řeknu že jsem neměl možnost ovládat receiver jen jsem poslouchal, zdroj zvuku my dali satelit, nic jiného nešlo. Jama byli ve výškách čistší než oboje PA, středy se my zdáli že hrajou stejně a co se týče basů tak u Jam bych osobně basy ubral a PA bych naopak na basech přidal, ale to by nejspíš šlo doladit na zesilovači. Jamy byli zvukově lepší, ale co se týče mě když kupuji a zařizuji novej byt a peníze delší čas nebudou, tak hodně přemýšlím jestli se my ten podle mě malý rozdíl ve zvuku vyplatí za cenový rozdíl 5 000Kč. jestli budou penízky tak koupím jama a jestli penízky nebudou tak i PA splní svůj účel. Ale tohle je jen a jen můj vlastní názor, nejsem žádnej audiofil a hudebním sluchem profesionála taky neoplývám.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod joo11 24. 5. 2008 19:56

mám PAproxima a môj názor je že dielenské sprracovanie je na pomerne slušnej urovni ,i keď nejaké detajli sa dajú vytknúť... pokial ide o farebné zladenie tam je to už horšie. Najskôr som kupoval AV zostavu tam to bolo v poriadku ,neskôr som kúpil sub a rozdiel je evidentný ,pritom to má byť všetko čerešna... Tak ak kupovať tak všetko naraz. Pokial ide o zvuk na akčné filmy a rock pop v pohode, na klasiku asi moc nie lebo hrajú dosť basovo aj pri neutrálnom nastavení.. K dokonalosti tam určite chýba trochu viac ,ale za tie peniaze momentálne beriem...
joo11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kupca85 29. 11. 2008 23:15

Prominte, ze otviram tento starsi thread, ale pro ostatni co si budou kupovat proximy, tak 80% kde se pise, ze barva je tresna je to mahagon!!! Takze az bude te dokupovat sub teto znacky tak radsi si ho porovnejte.
kupca85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabit 22. 1. 2011 23:57

Byl jsem u známého,
který si koupil od kolegy z práce za 6000 Kč komplet http://www.i-vyprodej.cz/pure-acoustics ... vcetne-phe ale v černé barvě + receiver Yamaha HTR - 6130. Samozřejmě jsem byl zvědav jak to hraje. Nechtěl bych to doma ani zadarmo! Ozvučnice jsou fakt z lisovaného papíru :) Chtěl jsem se podívat na zadní stranu reprobedny a zůstal mi v ruce bassreflexový nátrubek ...
Receiver nebudu ani komentovat.
Dabit
Junior

Odeslat příspěvekod theduck154 23. 1. 2011 14:46

A co mas proti AVR? Sam ho mam a jsem snim zaty penize za ktery jsem ho kupoval nadmiru spokojenej i po zvukovy strance.
theduck154
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabit 25. 1. 2011 23:39

Vždyť to nehraje. Je to slabé jak čaj, žádná dynamika, hraje to jak z hrnce. Pokud Ti to vyhovuje, nehledej problém ;-)
Dabit
Junior

Odeslat příspěvekod theduck154 26. 1. 2011 10:31

No ona je pravda ze pokud nemam zaplej music enhancer tak to hraje jak s hrnce :) ... ale brzo bude vymena snad :)
theduck154
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabit 27. 1. 2011 09:17

Co budeš kupovat? Jaké máš repro?
Dabit
Junior

Odeslat příspěvekod theduck154 27. 1. 2011 09:42

No mam, Jamo c 405.... Zvuk se mi liby, ale když je vyplel ten music. enhc.. tak je to " bez te dynamiky!".. JInak v lete chci kupit stereo reciever a nebo lepší AV rec.jelikož mam i centr a surroundy.
theduck154
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armin85 23. 3. 2011 01:29

vy tady Mluvite ze chcete mnet kvalitni hudbu za malo penez ale to nejde bud budu mit levnejsi s podstatne horsim zvukem anebo kvalitu za vic penez a pri tom stereo poslechu se to da este vyresit eqalizerem ja to tak mam a vse je ok ale budu si delat sestavu slozenou z Hifi Stereo zesilovaca YAMAHA A-S 700 BLACK CD prehravace z usb Yamaha CD-S 700 B repro regalove ponevac mala mistnost MAGNAT - Quantum 703 (černý klavírní lak) a samozřejmne equalizer od Behringer FBQ 3102 a samozrejmosti kvalitni propojeni jak boxe tak komponenty a ten kdo by chtel sloupy bych doporucil CANTON - Chrono SL 580 DC tak takato sestava vam podle mne vydrzi hrat skvele dost dlouho cena asy tak toho vseho je 44 500 to je podla mna na dnasne pomnery normalni cena a pak dokoupit nejaky levnejsi reciever len na filmy protoze kdyz chce mnet clovek kvalitni hudbu nebude prece kupovat na filmy na to su jine pristroje
armin85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta89 29. 8. 2013 20:32

Ahoj lidi, doma mám Pure Acoustics Juniore. Mám je zapojené na Grundig Receiveru H i-Fi 20 rok 1972. Ten kdo říkal, že nemají pěkný medový zvuk, tak nevím hraje mi to doma moc pěkně, někdy při filmu nebo kvalitní nahrávce mají až moc basů, musím často ještě ubírat. zapojené mám sloupy a na nich mám ze setu Junior ty zadní menší, skvěle se doplňují.Koupil jsem je sice jako set 5.1 , ale mám jen ty 4 zapojené.

Nerozlepují se, nepraskají a ani nejsou lehké jak se tady mnohdy píše. Jejich zvuk je za tu cenu až moc skvělý ve výprodeji mě vyšli na cca 3000,- 3 roky zpět. kamarád si pořídil Repro bedny Sony za 20 000,- měl na něm nový receiver onkyo. Bohužel je digitální a zvuk byl nic moc. Měli nevýrazný a plochý zvuk. Dali jsme na ně můj Grundig a měli trochu lepší zvuk, ale vše se zesilovačem doladit nedá.

Závěrem bych chtěl říct jen to, že kdo neslyšel nevyzkoušel nemůže tvrdit, že nehrají a že nemají plné basy. Záleží na použitém zesilovači. málo kdo ví, že ty nové Digitální zesilovače se tváří, že jsou dobré, ale je tam to ALE!
Digitálně upravený zvuk se nemůže rovnat Analogovému a to je s Watt. Digitalně vyhoněné Watty jsou mnohdy tak slabé že i pitomé Tesly 10 W hrají mnohdy lépe než obyčejné domácí kino za pár kaček. stručně bedny , které mají napsané 175 Watt mají ve zkutečnosti poloviční výkon. Tyvýkony jsou udávány jako špičkový. Schválně nechte hrát basy středy a výšky v normě a nechte si to zeslabené měli by jste slyšet plný medový zvuk a to samé i při zesílení pokud musíte ubírat jedno nebo druhé bohužel stanovený výkon pokulhává.A upřímně zkuste si doma v pokoji o 25 metrech čtverečných pustit blbých 100 W poctivých...
To je má zkušenost s Pure. Nemůžu pro Ti nim nic vytknout.
peta89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 8. 2013 21:16

Co to zas je za recenzu, po tom víně, co jsem vylemptal, to nějak nepobírám :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 30. 8. 2013 07:44

peta89: nenech se vysmát....raději ten příspěvek smaž, na jeho základě by tě mohl někdo považovat za hluchého
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozanozdra 30. 8. 2013 12:11

není Watt jako Watt, není Pat jako Mat

btw: krmelec máš pěknýho avatara
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod peta89 30. 8. 2013 13:27

Kdo si myslí, že digitální Zesilovače a receivery jsou dobré tak ať vyzkouší kdy si osvědčenou analogovou techniku. Budete všichni koukat, tedy slyšet :-)

A s tím souhlasím, nejsou Watty jako Watty. Ty digitální , jsou bez těch všech podpůrných pomocných programech k ničemu a když je přes ty programy nepustíte a pustí te je jen čistě tak jsou ploché a bez basů. Čím to asi je..? Analogový zesilovače jsou lepší. A nejlepší je když máte měkký zesilovač + by měl být o něco slabší než repro tak je to výborná kombinace. Ne jak někdo si myslí hodně digi Watt (1000) a ve skutečností to je vyhoněné uměle tudiž kvalita jde stranou. Příklad mám Zesilovač Tesla AZS 330 2 x 25W Hi fi a k tomu repro tesla 10W . Kdo neslyšel neví. Další , Pure Acoustics Junior sloupy ( 175W) a zadní bedýnky(140) pochopitelně je to špičkový výkon takže poctivých 175W nemájí, že..,mám je zapojené na grundig Receiveru Hi Fi 20 výkon má 4x 100w rok výroby 1972 (v životě si nekoupím dnešní Zesilovače), ten zvuk je super lec jakého frajera ze super bednama a super digi zesilovačem dám do kapsy laicky řečeno...

Raději už končím. :-)
peta89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 30. 8. 2013 13:59

Ja myslím že ty Pure by nezachránil ani McIntosh :D
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozanozdra 30. 8. 2013 14:00

:shock: :D 8-D :mrgreen: 8-P
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 8. 2013 14:41

peta89 píše:Raději už končím.

Tak tohle bude to nejlepší, co můžeš udělat...fakt !

:hmm:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozanozdra 30. 8. 2013 15:09

proč? však má pravdu. akorát nezná ty tvoje odborné termíny :-)
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 4. 9. 2013 10:48

No podle mě se v tom peta89 trošku motá a kdyby nematlal výrazy typu 1000W digitální ap. tak by to mělo i váhu, nic proti Tobě peto ;-) . Já si na svém AVR Denonu dám režim stereo pomocí´pure direct´ bez nežádoucích ´*****ítek´ a nemám s digitálníma wattama problém, navíc koho zajímají čísla typu špičkový výkon ap., když vím, že můžu svůj AVR ´osolit´ tak, že daleko dřív bude něco v místnosti drnčet vlivem hlasité reprodukce nebo mě sousedi budou chtít vystěhovat, tudíž mi je jedno jestli je to 10W nebo 100W. O kvalitě Tvojí sestavy nemá cenu se dohadovat, někdo má rád holky někdo má rád vdolky .... jestli ti to ´hraje´podle Tvých představ není co řešit, jen to asi ne každý pobere, když hodíš takový příspěvek u repra za pár korun a jiní mají doma výbavičku třeba v řádech desítek tisíc a víc.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozanozdra 4. 9. 2013 23:23

ty na tvém denonu nemáš zesilovač třídy D, který se někdy označuje jako digitální zesilovač. :-)
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 5. 9. 2013 08:16

Jen jsem reagoval na ty hodnoty wattů, které se udávají u ruzných typů zesilovačů viz. jaké jsou třídy, výsledek je stejný HRAJE TO ^^ . Tohle už mám dávno za sebou a zapomenuto, kdy jsme počítali laboratorní práce kolem zesilovačů snad všech tříd, mám toho plnou komoru :-), na druhou stranu jsem zpětně hleděl co vše do nás bývalý třídní natlačil (R.I.P. Ing. Dlouhý), ale nikdy jsem neměl k tomuhle vztah po stránce bastlení :potichu
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 9. 2013 13:20

kozanozdra píše:proč? však má pravdu. akorát nezná ty tvoje odborné termíny

On nezná nejenom odborný termíny, on plete waty a akustickej tlak, plácá pátý přez devátý a motá do sebe pojmy jako digitální, špičkovej výkon, hudební waty, medovej zvuk.

Myslím, že vůbec netuší, na jakym principu funguje pulzně šířková modulace a z čeho se odvozuje ten hudební/špičkovej výkon.

Takže za mě...pravdu nemá, protože netuší o čem mluví, nemluvě o příšerný gramatice !
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr_Perwerz 25. 10. 2017 12:02

Dobrý den,

velmi mě překvapily zdejší názory na PA. Doma mám 5.0 řada Proxima 60 s receiverem Pioneer VSX 520. Koupil jsem si je na základě poslechu a mám je už 6 let, za tu dobu zažily 3x stěhování a jediné co nepřežilo je plastový držák pro montáž na zeď na zadním reproduktoru. Co se týče zvuku, považuji se za trochu více než průměrného posluchače a se zvukem jsem spokojený v této cenové kategorii. BTW. přední sloup PA Proxima 60F váží 17 kg. Vím, že vzhledem k velikosti je to méně než konkurence, ale 7 kg je naprosto absurdní :roll: . Nechci tvrdit, že je to ultra tuhá konstrukce, pouze uvádím data na správnou míru.

Tolik má zkušenost s PA. Myslím, že v mé tehdejší finanční situaci to byla super volba.
Mr_Perwerz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maathes 28. 10. 2017 16:46

Já PA xti 100 mám a nemůžu si stěžovat,je pravda že jsem je upravoval,a to tak že všechny repra jsem rozebral a vytlumil pořádně a u sloupy vyměnil kable k bassovým reproduktorum a od té doby to hraje fakt parádně,hrajou mi na pioneer sc-lx501 a od doby co jsem si sněma pohral tak to hraje líp jak sestava od otce který má yamaha+DALI a to uznal on sám... sloupy maji vahu 12kg,stačí si sněma pohrát a dokážou pořádně zazpívat...
Maathes
Junior