Pure Acoustics - za málo peněz hodně muziky ?!? :)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 8. 2013 14:41

peta89 píše:Raději už končím.

Tak tohle bude to nejlepší, co můžeš udělat...fakt !

:hmm:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozanozdra 30. 8. 2013 15:09

proč? však má pravdu. akorát nezná ty tvoje odborné termíny :-)
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 4. 9. 2013 10:48

No podle mě se v tom peta89 trošku motá a kdyby nematlal výrazy typu 1000W digitální ap. tak by to mělo i váhu, nic proti Tobě peto ;-) . Já si na svém AVR Denonu dám režim stereo pomocí´pure direct´ bez nežádoucích ´*****ítek´ a nemám s digitálníma wattama problém, navíc koho zajímají čísla typu špičkový výkon ap., když vím, že můžu svůj AVR ´osolit´ tak, že daleko dřív bude něco v místnosti drnčet vlivem hlasité reprodukce nebo mě sousedi budou chtít vystěhovat, tudíž mi je jedno jestli je to 10W nebo 100W. O kvalitě Tvojí sestavy nemá cenu se dohadovat, někdo má rád holky někdo má rád vdolky .... jestli ti to ´hraje´podle Tvých představ není co řešit, jen to asi ne každý pobere, když hodíš takový příspěvek u repra za pár korun a jiní mají doma výbavičku třeba v řádech desítek tisíc a víc.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozanozdra 4. 9. 2013 23:23

ty na tvém denonu nemáš zesilovač třídy D, který se někdy označuje jako digitální zesilovač. :-)
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 5. 9. 2013 08:16

Jen jsem reagoval na ty hodnoty wattů, které se udávají u ruzných typů zesilovačů viz. jaké jsou třídy, výsledek je stejný HRAJE TO ^^ . Tohle už mám dávno za sebou a zapomenuto, kdy jsme počítali laboratorní práce kolem zesilovačů snad všech tříd, mám toho plnou komoru :-), na druhou stranu jsem zpětně hleděl co vše do nás bývalý třídní natlačil (R.I.P. Ing. Dlouhý), ale nikdy jsem neměl k tomuhle vztah po stránce bastlení :potichu
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 9. 2013 13:20

kozanozdra píše:proč? však má pravdu. akorát nezná ty tvoje odborné termíny

On nezná nejenom odborný termíny, on plete waty a akustickej tlak, plácá pátý přez devátý a motá do sebe pojmy jako digitální, špičkovej výkon, hudební waty, medovej zvuk.

Myslím, že vůbec netuší, na jakym principu funguje pulzně šířková modulace a z čeho se odvozuje ten hudební/špičkovej výkon.

Takže za mě...pravdu nemá, protože netuší o čem mluví, nemluvě o příšerný gramatice !
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr_Perwerz 25. 10. 2017 12:02

Dobrý den,

velmi mě překvapily zdejší názory na PA. Doma mám 5.0 řada Proxima 60 s receiverem Pioneer VSX 520. Koupil jsem si je na základě poslechu a mám je už 6 let, za tu dobu zažily 3x stěhování a jediné co nepřežilo je plastový držák pro montáž na zeď na zadním reproduktoru. Co se týče zvuku, považuji se za trochu více než průměrného posluchače a se zvukem jsem spokojený v této cenové kategorii. BTW. přední sloup PA Proxima 60F váží 17 kg. Vím, že vzhledem k velikosti je to méně než konkurence, ale 7 kg je naprosto absurdní :roll: . Nechci tvrdit, že je to ultra tuhá konstrukce, pouze uvádím data na správnou míru.

Tolik má zkušenost s PA. Myslím, že v mé tehdejší finanční situaci to byla super volba.
Mr_Perwerz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maathes 28. 10. 2017 16:46

Já PA xti 100 mám a nemůžu si stěžovat,je pravda že jsem je upravoval,a to tak že všechny repra jsem rozebral a vytlumil pořádně a u sloupy vyměnil kable k bassovým reproduktorum a od té doby to hraje fakt parádně,hrajou mi na pioneer sc-lx501 a od doby co jsem si sněma pohral tak to hraje líp jak sestava od otce který má yamaha+DALI a to uznal on sám... sloupy maji vahu 12kg,stačí si sněma pohrát a dokážou pořádně zazpívat...
Maathes
Junior

Předchozí stránka