Pomoc pri vybere Repro + Receiver

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jurajko123 13. 12. 2007 12:46

Zdar vsetci,

chcel by som Vas poprosit, ci by mi niekto, kto sa v tom vyzna mohol poradit pri vybere zostavy Repro + Receiver.
Chcel by som si kupit regalove repro a k tomu co najlepsie sa hodiaci receiver.
Zatial mam vyhliadnuty Receiver Yamaha RX-V461 a k tomu Heco Victa 300. Vie mi niekto poradit ci je to dobra volba alebo nie a ked nie tak odporucit aka je ta najlepsia ?
Chcel by som do toho investovat cca 15 - 18 000 SK !

Dakujem za vsetky rady !
jurajko123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 13. 12. 2007 17:44

myslím, že za ty peníze to jde. Konkrétni modely neznám, proto bych spíše volil něco jiného, ale podle toho, co se píše to bude docela dobrá volba
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jurajko123 14. 12. 2007 08:44

A vedel by si mi napisat aku volbu by si volil ty v takom cenovom rozmedzi ?
Ja prijmem vsetky tipy, lebo ja sa v tom moc nevyznam, len posledny tyzden surfujem po nete a hladam vsetko co sa da, takze velmi rad prijmem aj ine moznosti vyberu.

Dakujem dopredu za tipy. :)
jurajko123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.dodo 14. 12. 2007 09:23

Hello
Zalezi na velkosti fin. prostriedkov, ktore chces do toho dat.. ja som kupil rec. yamaha rxv659 a k nemu som hladal repro.. az potom som zistil, ze cena za kvalitne repro ma byt asi dvojnasobna oproti receiveru a poviem ti ze ma to zaskocilo, ale zial zistil som, ze to naozaj tak je,... presiel som vela znaciek a popocuval vsetko mozne, ale v tejto cenovej relacii nic nebolo dobre.. nakoniec som si vybral Heco victa 700, ale problem bol, ze v studiach ti to pustia na Harman kardon, pripadne onkyo... preto ti doporucim , ked uz mas vybrane doniest si tam svoj rec... ja som to spravil a bol som nemilo prekvapeny... heco + Yamaha= horor... aspon pre moje usi.. nakoniec som sa rozhodol poriadne si priplatit a nelutujem... takze poriadne pocuvaj predtym, nez nieco kupis..ja mam nakoniec JBL 880
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 14. 12. 2007 09:36

Inak..este jedna poznamka... 461 je dobry stroj a pred kupou si skus pozriet toto...
http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1374
Kolega ma tiez 569 a kupil tieto zeta 3...mozno by ti stacili aj zeta 2...tie trojky hraju fantasticky.. a dovolim si povedat, ze je len nepatrny rozdiel k tym mojim JBL..avsak za polovicnu cenu..odporucam si to ist pocuvnut.. neviem, adkial si a zial maju posluchovku iba u nich... Radosovce..na zahori..ale rozhodne sa oplati tam skocit pred kupou niecoho ineho... A co sa tyka kvality vyhotovenia..smelo sa mozu postavit k hocijakym znackovym bedniam..
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod jurajko123 14. 12. 2007 09:50

Hmmm, tak dik za rady.
Ako nasiel som Receiver Harman/Kardon 3380 http://www.sound4you.sk/hk-3380-detail-785.html za prijatelnu cenu pre mna, takze ak vravis, ze to je ovela lepsie ako Yamaha, tak by som sa priklonil k nemu. Ja som tu Yamahu preferoval kvoli HDMI inak nic ine.
K tym repro, verim ze tie repro co si mi poslal hraju dobre, ale problem je ze ja potrebujem regalove repro a tamtie su stlpove :cry: takze ak by niekto vedel o naozaj kvalitnych regalovych repro v cene od 6 - 10 tisic, dajte vediet.

DIk
jurajko123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.dodo 14. 12. 2007 10:10

hello
ja som nepovedal, ze harman je lepsi... ja ma yamahu a som plne spokojny.. a k regalovym repro... pocul som napr. BW a tie teda nemali chybu. zvuk bol lepsi ako prevazna cast stlpovych ..ale tie stali 20 tisic.. takze ako som uz pisal tak to zalezi od financnych prostriedkov
A co sa tyka toho harmanu.. nepoznam ho.. ale maju tam aj 132 za 9990 ten by som odporucil..v tejto cene je dobry
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 14. 12. 2007 10:16

a len na dovazok... chces domace kino, alebo iba stereo?? Lebo to dost miesas.. yyamaha co si vybral je Kino, harman zase stereo... ked chces stereo tak treba pozriet iny receiver od yamahy.. su lacnejsie..ale ako pises tak to chces kvoli hdmi.. takze asi kvoli kinu..
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 14. 12. 2007 10:19

Inak ak si z BA chod sa pozriet do centrum bottova..predajna Play... je tam chlapik co ti poradi a hlavne ho to bavi a ma cas..cize ti zapoji co chces a mozes pocuvat.. ma tam HK aj onkyo a repra jbl, heco, canton.... a vela dalsich
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod jurajko123 14. 12. 2007 11:12

OK, dik za tip - som z BA, takze tam urcite skocim.

Este k tomu ci to chcem stereo alebo kino .. ja sa v tom nevyznam, ako som pisal som v tomto zaciatocnik, chcel by som ale na tom pocuvat hudbu ale samozrejme by som to rad prepojil aj na TV a pozeral aj nejake DVD. Nechcem ale 5 repro, max. mam zaujem o 2x regalovy a neskor 1x stredovy, to je vsetko a chcem aby to malo vyvazeny zvuk aj ked budem cumet na DVD a aj ked si pustim nejaku dobru hudbu - vacsinou rock, pop.
DIk
jurajko123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.dodo 17. 12. 2007 10:17

tak v tom pripade doporucujem tu yamahu 461 + bs acoustics zeta2 alebo 3 a neskor center zeta2 a uvidis, ze budes vysmiaty...za malo penazi super hudba.. pocul som to a je to fakt dobre.. pri tej zeta 2 sa vmestis aj s recejverom do 20 tis. a to je slusne.. pocul som ovela drahsie repro a nebolo to take dobre
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 17. 12. 2007 10:20

Aha..zase som necital..ty chces regalovky... tak si pozri od nich tie.. maju aj canes aj zeta.. ale ak chces fakt zazitok..tak chod pocuvnut BW tusim 630.. regalovky cena 19990.. ale je to asi najlepsie co som doteraz z regaloviek pocul..ale ta cena...:-(((
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod andrew25 21. 2. 2008 21:34

pani mam otazku mam receiver YAMAHA HTR 5930 a Technics SL-PG380A rozmyslam nad kupou tych repro od BS Acoustic Zeta3?
co si o tom myslite?bolo by to ok?na tie ZETA3 som pocul len same chvali samozrejme za tu cenu...
a chystam sa ist k nim do Radošoviec vypocut si ich len to teraz prerabaju bude to trvat este asi mesiac....
co si teda o tom myslite?
andrew25
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 22. 2. 2008 15:12

Andrew...
Odpisal som ti na ten mail..ohladne bottovej..
Ako som pisal predtym, kamos ich ma..teda zeta2..3 si obrovske..bol som s nim u nich v studiu..zial je to troska odruky..ale je super, ze ti zapoja tusim 4 sady reprakov cez prepinac a ty si pocas pesnicky cez dialkove prepinas... super je to, lebo hned pocujes rozdiel... keby som uz predtym namal tie jbl tak asi tiez zoberiem tie zeta 2... a mal by som podobny zazitok za polovicu..ale nech len nevychvalujem.. tie jbl su super..
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod andrew25 26. 2. 2008 09:39

nebude problem ak je receiver YAMAHA HTR 3950 8ohm a ZETA3 su 4ohm..nebude to problem?
andrew25
Junior

Další stránka