Kvalita/lepší volba repro u mikrosystému Philips

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod walter n. 11. 2. 2008 22:16

Zdravím,

mám malou prosbu... rozhoduji se mezi dvěma mikrosystémy a jedna z posledních věcí, která by mi pomohla je - porovnání v kvalitě/rozdílnosti/vhodnosti/lepší volby u repro...

1) Philips MCM700/12:

Dvoupásmové , 4" basový reproduktor , Reproduktorové soustavy s konstrukcí Bass Reflex , Odnímatelné mřížky reproduktorů , Piezoelektrický výškový reproduktor

http://www.audioexpert.cz/mikrosystemy- ... ips-mcm700

2) Philips MCD708/12:

Dvoupásmové, 5" basový reproduktor, Reproduktory Bass Reflex, Pásový výškový reproduktor, Skříň z pravého růžového dřeva, Pozlacené konektory reproduktoru, Odnímatelné mřížky reproduktorů.

http://www.audioexpert.cz/mikrosystemy- ... ips-mcd708

Využití hlavně na (základní, dostatečně "nějak" slušné) zvukové kvality při poslechu převážně klasické hudby na CD (v místnosti 4 x 4 m v rodinném domě).

Moc děkuji
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 12. 2. 2008 10:25

podle toho, co píšeš, by zvuk měl být lepší u druhé varianty, pokud tam nebude nějaký jiný konstrukční průser....
ideální opět obojí poslechnout.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod walter n. 12. 2. 2008 17:07

Zdravím,
nějak počítám, že druhá volba je lepší (netuším o kolik - kupuji "bohužel" přes net) - jde hlavně o to, zda-li typ repro - výškový, v tomto případě tzv. páskový u 708čky je mnohem lepší nebo jen méně často používaný než jak je v prvém případě u 700stovky.
Na 708 jsem teď četl recenzi ve Stereu, kde k mému překvapení v testu předčila ve zvuku i výtěznou Yamahu (tuším, že snad Yamahu E810 pokud se nepletu)...
Díky
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 12. 2. 2008 18:27

Vem si svoje oblíbené CD a zajdi si ty systémy poslechnout do Datartu a Electroworldu - mám pocit, že jsem tam ten model 708 viděl.
Naposledy upravil vanDave dne 12. 2. 2008 19:12, celkově upraveno 1
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod UniFly 12. 2. 2008 18:35

každopádně o piezo výškách je známo, že stojí za ...
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 12. 2. 2008 18:52

U té 708 neměli připojenou anténu, takže jsem neměl možnost posoudit, jak je na tom zvukově, ale měli tam ještě Philips MCD296 a s přihlédnutím k ceně byl zvuk o ničem - zastřené výšky s umělým nádechem.

Ještě bych dal do výběru Onkyo CS-315 a CS-515 a Yamahu E-300 případně JVC UX-G68, Panasonic SC-PMX2E a Panasonic SC-PM91DE.

Prodejci Onkyo
Prodejci Yamaha
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod walter n. 13. 2. 2008 00:23

Tak všem díky,

nakonec jsem před chvilkou objednal Philipse 708 za nějakých 7787.00 kč (jistý známý shop - kas...cz).

Doufám, že recenze v časopise STEREO & VIDEO 2/2008 ("Test DVD mikrosystémů od dvou do osmnácti tisíc korun") je alespoň trošku hodna/možna "brání v potaz" (?)...

Philips 708 získal v celkovém hodnocení 90% (vynikající) za vítěznou Yamahou E 810 PianoCraft s 91%. V kategorii "zvuk" ovšem Philips získal jako jediný plný počet 10ti bodů (Yamaha 9 bodů!?) a byl ve své třídě označen jako DVD mikrosystém s referenčním zvukem.

Pravda je, že v tomto testu zaměřeném na širší cenové pole od "pár kaček" až po 18 000 kč, stály za zvážení tak akorát tyto dva zmíněné kousky (a snad ještě levnější Panasonic SC-PM91D), které by splnily mé "tušené" požadavky (při koupi z e-shopu) na v základu dostatečně slušný/přijatelný poslech CD klasické hudby do malého prostoru (4 x 4 m) - Philips i v příjemné ceně...

Tak uvidíme co to přijde... pokud to bude alespoň trochu slušné - budu spokojen...

Ještě jednou všem díky

S pozdravem
...
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod Abulafia 21. 2. 2008 08:42

Ahoj, mohl bys mi, prosím, sdělit své zkušenosti s tímto kouskem Mám stejné dilema, jaké jsi řešil a nevím si rady, jestli vyšší kvalita repráků vyváží nižší výkon zesilovače. U mcd708 je to jen 2 x 50 W (2 x 100 W hudebních) a u mcm700 je to 2x 80 W (2 x 160 W hudebních). Jak je to s hlasitostí. Dá se pustit tak hlasitě, že to ani nebudeš využívat. Vím, že hlasitost neznamená dobrý zvuk, ale někdy má člověk chuť si to trochu "ohulit." Předem dík.
Abulafia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod walter n. 21. 2. 2008 20:52

Ahoj,

musím říci, že v místnosti kde ji (708) mám (cca +16m2) je zvuk (CD - zpěv/klasika) při nastavení "na plné pecky" k zničení uší - po malé chvíli (5-10 vteřin) je člověku docela zle od hlavy... nemyslitelné takto provozovat! :twisted: .

Rádio (stanice CR1) puštěné v noci stačí na stupeň "2" a je slyšet v celé místnosti zcela zřetelně - přes den tak cca "2-3", při "4" již docela pro mne hlučný poslech, při "6" místnost poněkud rezonuje :shock: .

Běžně stačí pouštět CD (záleží samozřejmě na kvalitě nahrávky/typu hudby/i denní době atd.) kolem hlasitosti "8-10-14" z "30". Kolem "20" již místnost/uši/hlava dostává poněkud zabrat (ale pravda - kdo chce mít sluch v 30 letech jako 65 letý zasložilý "zbíječ" - i takové znám...).

Nemám přístroj ještě dostatečně prozkoušen zvukově - kvalitativně pro "výsledný soud", protože jsem neměl moc času.

Snad viz výše vanDave má nějaké info pro porovnání 700 a 708.
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod Abulafia 22. 2. 2008 12:11

Ahoj, mockrát děkuji za zevrubný popis akustického tlaku. Nezkoušel jsi DivX film s titulky? Nevíš, jestli běží korektně diakritika? Jinak jsem se asi taky pomalu rozhodl pro tento typ. V Tebou zmíněném testu v Stereu a Videu zvuk dost chválili, což je to nejdůležitější. Jediný co mě mrzí je, že to nemá USB vstup.
Abulafia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod walter n. 23. 2. 2008 21:12

Tak DivX film jsem bohužel nezkoušel - ani si nejsem jist, zda-li nějaký mám a pokud ano - bude dabovaný a bez titulků (pokud to chápu... na TV a filmy se dívám velmi zřídka - nemám v současné době mnoho času).

Mám ji (708) hlavně pro poslech CD a rádia. Samozřejmě jsem ji pro jistotu vyzkoušel i v provozu DVD, ale pouštěl jsem jen (shodou okolností) originály jako "Eyes Wide Shut" (Kubrick/EN - ten se mi neskutečně sekal/takřka k nepoužití/nesledování v PC, přestože můj comp přejel vše vždy naprosto s nadhledem... ovšem až na 708čce tento titul velká pohoda) atd...

Teď ji mám již postavenou mimo LCD - jak jsem zmínil - mám ji hlavně na poslech CD...

Některá CD znějí skutečně výborně, některá zas poněkud zvukově (např. barva hlasu [mnou známé zpěvačky] "divně"...). Pravda také je, že jsem ovšem neměl dost času na onen "závěrečný soud zvukové kvality" - snad teď v neděli prozkouším více...

S pozdravem
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod BrooksHedlen 14. 1. 2011 01:00

Chcel by som sa opýtať vlastním Philips MCM 700 a som s ním spokojný, avšak napadlo ma vymeniť jeho reproduktory (dvojpasmové) za trojpásmové Sanyo z predchádzajúcej hifi. Napojil som ich do receivera Philipsu MCM 700 a hrali trochu skreslene, pri vyššej hlasitosti to už bol iný lepší zvuk a bol som s ním spokojný.Avšak potom mi začalo vŕtať v hlave slovo impedancia a otázka či som neurobil hlúposť, reproduktory z inej veže majú rozsah 6 ohmov, avšak receiver philips 4 ohmy, i ked v návode uvádzaju 32 ohm čo je podla mna chybny udaj, myslím, že má len 4 ohm. myslíte, že to nie je dobré riešenie, môže sa dajaký systém poškodiť, alebo sa to dá takto skombinovať? dakujem za radu
BrooksHedlen
Kolemjdoucí