Aktivni monitory

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ricardek 3. 3. 2008 21:58

O par threadu nize mi par chytrych hlav pomohlo rozlousknout problem jak nejlepe vyresit propojeni hudby a filmu z PC a take z TV. Aktivni monitory (napr. Tapco nebo Prodipe) jsou pry resenim. Jelikoz sem laik, zeptam se na par upresnujich otazek >

1) Je to opravdu nejlepsi reseni do panelakoveho bytu o velikosti 20 m2? s tim ze pomer mezi hudbou potazmo filmem z PC a koukani na TV je 60/40? s tim ze investovat se mi vice nez 10 TCZK nyni nechce?

2) Je mozne najednou propojit jak audio z meho ntb (spdif) a TV(2xcinch) do aktivnich monitoru a jak prosim?

3) Mate nejaky jiny typ nez tyto dve znacky, a stacilo by na ozvuceni velikost 5" a nebo 8" ?

Dekuji za reakce !
Ricardek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 3. 3. 2008 22:26

1.mozem sa opytat - preco si si vybral prave monitory ? tie by som prave k TV nepripajal, dokonale odhalia zvukove nedostatky (ktorych je pri TV az az, hlavne ak bezis stale na analogu a mas slaby signal :) a zvuk sa ti nakoniec moze zdat nudny a suchy. jedine ak k nejakemu kvalitnemu zdroju a vylucne na hudbu.

okrem toho monitory v tejto cenovej kategorii byvaju near-field, cize nic na ozvucenie celej miestnosti

2. uprimne monitor s spdif nepoznam...

3. z dvoch menovanych samozrejme osmicka, ta aspon daco zabassuje :wink:

celkovo mi vychadza tip na mile vzdialeny od konceptu monitorov - Logitech Z-5500 - co na ne povies ?
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod UniFly 4. 3. 2008 09:39

stav se, vem si svá CD.
poslechneme a sám uvidíš, jestli vyhovuje. podle mě většině smrtelníků stačí ty 5" (basuje to překvapivě dobře). ale třeba budeš chtít nakonec ty 8"...
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý