Proč stereo sluchátka Sony MDR-V55 hrají mono?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Goorath 23. 1. 2020 00:02

Kucí, koupil jsem si nová sluchadla Sony MDR v-55. Hrajou čupr ale jednou v práci jsem si všimnul něčeho zvláštního. Jakoby některé nástroje a hlasy byly slyšet hodně v dálce. Lámal jsem si s tím hlavu až mi to došlo: v obou uších jsou slyšet oba kanály smíšeně! Pomůže jen poklepat či bouchnout z boků přes uši ale jen dočasně, jak u toho hýbnu hlavou, jedou zase Mono (někdy to nevadí, ani když "trsám", klátím hlavou jak u blbejch). Čím to může být?? Špatný kontakt, někde špatně naletováno? Reklamovat je nebudu, nebudu měsíc čekat na vrácení od alzy s tím, že je vlastně všechno ok. Vyzkoušeno na více zařízeních, i jsem na svém tel. zkoušel čtvery pecky, jsou ok ve stereu tzn. 100pro je vada na straně sluchadel. Díky za odpovědi kucí
Naposledy upravil Nick Cave dne 23. 1. 2020 17:48, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu dle pravidel
Goorath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2020 07:56

Přijde mě to, jak kdyby byl někde prodřený kabel, patrně v mušli a propojuje se levý a pravý kanál. Jestli jsou v záruce reklamoval bych to.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 23. 1. 2020 11:08

První,co bych udelal je,ze bych si je propískl.Tím bych dokázal,jestli je zkrat na sluchátkách.
Druhý krok,pokud poslouchás napr.z mobilu,podíval bych se na nastavení,muzes tam mít nastavený rezim mono.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2020 16:02

Když to závisí na klepání do sluchátek a hýbání hlavou, viděl bych to na ten zkrat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků