Sluchátka kolem 10 000,- více v textu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dal1boy 30. 8. 2020 22:26

Dobrý den, zvazuji koupi na můj vkus dražší sluchátek a proto bych Vás požádal o rady.
Použití: Poslouchám na Samsung galaxy s10 aplikace Spotify. Nastavení na nejvyšší kvalitu a většinu hudby mám předem staženou. Poslouchám hlavně hip-hop, ale i Indie rock, pop, house i dance. Občas vážnou hudbu. Obecně jsem zvyklý na výraznější basy. Momentálně mám Beats by Dr. Dre Studio High Definition Headphones From Monster - Black. Jedná se o poměrně stará sluchátka, ale mají už potlačení hluku atd. Jsem s nimi docela spokojený, ale chtěl bych poslech trochu posunout. Jediné, co mi na nich vadí, je rozvrzanost a nutnost kabelu. Nemam problem obcas pouzit kabel, ale treba kdyz jsem na longu v parku, radeji bych mel bezdrat. Sluchatka pouzivam na jezdeni venku, doma na poslech, ale pouzivam je i pri sledovani na youtube. Cca 20% času. (Mam obavu ze zpoždění zvuku bezdratem, ale na tyto pripady bych si ten drat mohl vzit) ocenil bych vysokou uroven kvality v potlaceni okolniho hluku. Sluchatka nebudu vyuzivat v podstate na nic jineho, nez na poslech. Telefonaty atd. neřeším. Zvažuji WH-1000XM4. Můžete mi prosím poradit alternativy? Popřípadé se můžete doptat na další informace. Běžným recenzím moc nevěřím :/
Dal1boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dal1boy 9. 9. 2020 11:03

Chcete mi říct, že tento dotaz vidělo 244 lidí a nikdo k tomu nemá co říct? Ok, je to moc dlouhé. Tak tedy:
Prosím o doporučení sluchátek cca 10 000,- uzavřená sluchátka s potlačením okol.hluku
Druh poslechu: spotify v telefonu samsung na nejvyšší kvalitu občas youtube
Žánr: hip-hop, Indie rock, pop, house, dance
Upřednostňuji: kvalitní odhlučnění, kvalitní a silnější basy
Poslech doma + kolečkové brusle v parku, na hovory nepoužívám
Uvažuji o: Bose 700 nebo WH-1000XM4
Prosím o doporučení, zkušenosti, názory. Děkuji
Dal1boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 9. 9. 2020 11:16

Sennheiser Momentum Wireless 3
Audeze Mobius
Beyerdynamic Lagoon
+ ty dvoje co sis sám vybral

Samozřejmě vyzkoušet, poslechnout, řekl bych, že ty Senn by pro tebe mohly být to pravé ořechové, nejlepší zvuk budou mít Audeze, ale možná ti bude chybět bas.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 9. 2020 14:36

Mobius nemaji ANC a Momentum nejsou z pohledu aktivniho odhlucneni tak kvalitni jako zminovane Bose nebo Sony. Na druhou je dost mozne, ze oproti nim nabidnou oboje o trochu vic "audiofilni" poslech.

U techto "chytrych" sluchatek jde casto o detaily. Jak dobre se sluchatka ovladaji? Jaka verze bluetooth a jake bluetooth kodeky? Generuje jejich vestavena elektronika pozadovy sum? Jak dobre maji implementovany talk-through mod? Tech otazek, na ktere bych se osobne ptal, je hromada. Neni to bohuzel tak "snadne" jako u pasivnich dratovych sluchatek. Trochu se o tom rozepisuju ZDE.

No pokud bych mel rict nejaky tip od boku, zkus ty nove Sony a uvidis.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (NOS/2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQ)
WORK: Jabra Evolve80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dal1boy 21. 9. 2020 19:25

Děkuji Vám za reakce, zvážím otestují a pořídím. Pokud budete mít někdo odkazy na užitečné články, rád si pročtu. Díky
Dal1boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jendy91 17. 10. 2020 23:01

Mám Sennheiser Momentum Wireless 3 nějaký pátek a mohu předat případně více info :-)
Jendy91
Junior