Přirozený zvuk [in-ear, špunty, balanced, studio]

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LeopardBlanket 24. 11. 2020 22:38

Dobrý den,

založil jsem toto vlákno z důvodu, že jsem zde nenašel podobné téma. Moje motivace je taková, že hledám špunty, které budou vyvážené, klidně bych řekl referenční. Své mládí jsem prožil se špunty v uších a měl jsem rád basy. Poslední takové byly RHA MA750. Od nich jsem si dal pár let pauzu a vrátil se k poslechu tak nějak dospělejší. Oblíbil jsem si co nejméně modifikovaný výstup. Takový ten, při kterém nejste schopni poslouchat skladby, které máte jinak rádi, protože to odhalí třeba nedokonalosti masteringu. A najdete skladby, které se vám začnou líbit až s takovými sluchátky. Chci slyšet nahrávku ideálně tak, jak to zamýšlel člověk, který to mixoval.

Dnes poslouchám pouze ve speciálních chvílích a jen doma. Sennheiser HD 600, Audient iD14 a Tidal je moje výbava a můj současný "level posluchače".

Věřím, že jsem vám vykreslil obrázek toho, co mé ucho chce slyšet.

Nyní se po letech hodlám opět vrátit k občasnému poslechu špuntů převážně na cestě v MHD. Nejde mi o zázrak, asi neuslyším rozdíly mezi špunty za desítky tisíc... Je to jen na výplň. Proto si cením takového výdaje na asi 3k CZK. Zdrojem je iPhone a krom adaptéru lightning na jack 3,5 nechci už nic dalšího nosit. Adaptérem naznačuju, že hledám drátová sluchátka.

Rád bych, abyste za sebe napsali nehledě na cenovou kategorii, potřebu externího převodníku nebo způsobu připojení. Může to být užitečné i pro jiné lidi, kteří budou hledat podobný zvukový profil jako já. Jen tu cenovku a další odlišnosti prosím zmiňte.

A nepohrdnu ani linkem na již existující vlákno :)
LeopardBlanket
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 11. 2020 23:29

Zkusil bych Hifiman Re-400, Tansio Mirai TSMR3 Pro, Campfire Audio IO
Cenou se vlezeš jen s těma prvníma, ty třetí budou skoro na trojnásobku rozpočtu. Všechny budou z té tkaničky u iPhone hrát. Všechny mají rovnej zvuk, bez výraznýho basu.
Nic jinýho podobnýho zvukově jsem neslyšel, ale ještě by snad mohlo sednout něco od TinHiFi.
Ještě mě napadly Etymotic Researche HF5, pokud teda chceš mít v uších sondy do mozku - tvar napoví.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 11. 2020 08:38

V cenové kategorii do 3000,- bych doporučil TINHiFi T2 nebo T2 Plus. Oboje mají dobře vyvážený zvuk. V poměru cena/výkon neznám lepší in-eary. První jmenované jsou tonálně trochu sušší, T2 Plus maličko světlejší. Ten plusový model má také výrazně lepší ergonomii.

Bez ohledu na cenu, s nejlépe vyváženým zvukem potom doporučuji Noble Katana.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brutto_TP 25. 11. 2020 12:22

Ty T2 Plus,můžu doporučit,sednou perfektně do uší,a na poslech z mobilu parádní zvuk,ve své cenovce.Sám je používám,na cestách
Brutto_TP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LeopardBlanket 26. 11. 2020 23:06

Všem děkuju, z tohoto si určitě vyberu nebo se alespoň odpíchnu. Kdokoliv další, kdo k tomu máte co dodat, určitě pište.
LeopardBlanket
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 27. 11. 2020 10:00

Tak uplne neutralni to nebude, ale za ty prachy zas podle me parada: Na audigu iBasso it01s za 3700,- z puvodnich 5500,-.
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pbl1978 29. 11. 2020 18:06

Bych se ještě podíval na bazaru na Tansio TSMR3 Pro. Skvělá sluchátka. Občas se tady objeví.


flatliners píše:Tak uplne neutralni to nebude, ale za ty prachy zas podle me parada: Na audigu iBasso it01s za 3700,- z puvodnich 5500,-.
pbl1978
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků