[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 4. 2021 09:15

No pěkně Empyreany sepsul. :-[

Doplnil bych pár postřehů. V první řadě mě trochu zaráží, že si dovolí hodnotit Empy na základě poslechu přes kombo od Schiitu. Nic proti této značce, sám ji mám rád, ale tohle rozhodně není dostačující železo pro sluchátka úrovně Meze Empyrean.
To samé Susvary. Na adekvátní rozehrání těchto sluchátek je zapotřebí pomalu jaderný reaktor a on to jako poslouchá na zesilovači nižší třídy? Co se týče ladění Susvar, to taky není žádná super neutralita. Lehce podhodnocené basy, nepřirozeně detailní pásmo mezi 1-2khz a příliš "měkké" vyšší středy. :hm

Mimochodem, dnes jsou to na den dva roky od koupě Empyreanů. Tak jak jsem kdysi slíbil, začínám pracovat na druhé recenzi. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 4. 2021 09:19

Co taky čekat od člověka, který miluje Blon BL30 .. (což bez okolků přiznal v diskusi pod recenzí) :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 4. 2021 09:50

O těchto sluchátkách slyším prvně, ale už jen ten název je dost podezřelý. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 4. 2021 10:57

pavel1756 píše:Doplnil bych pár postřehů. V první řadě mě trochu zaráží, že si dovolí hodnotit Empy na základě poslechu přes kombo od Schiitu. Nic proti této značce, sám ji mám rád, ale tohle rozhodně není dostačující železo pro sluchátka úrovně Meze Empyrean.
To samé Susvary. Na adekvátní rozehrání těchto sluchátek je zapotřebí pomalu jaderný reaktor a on to jako poslouchá na zesilovači nižší třídy?

Zde jsi se ovšem spletl. Schiit Jotunheim 2, symetrický výstup (4W na 50 Ohm), high gain on. Když testoval Hifiman HE6SE (podobné nároky jako Susvara), stačilo mu mít vytočený regulátor hlasitosti na 30% (poslouchá na 77 dB).
Jinak potřeba dostatečného výkonu pro Susvary je mu velmi dobře známa, v prvním dílu recenze Susvar řečmi o dostatečném výkonu zesilovače strávil skoro třetinu času (právě kvůli nim si pořídil ten Jotunheim 2), druhou tím, co je to za nehoráznost, chtít za Susvary 6000 USD, když jsou jen o trochu lepší než HE6SE, a poslední třetina padla na vybalování, konstrukci a příslušenství (šokující je, ze k Susvarám - stejné balení jako Ananda - dostane člověk jako kabel stejnou kapačkovou hadici, jako k těm Anandám ...)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 11. 4. 2021 11:18

Ku kvalite zosilovačov. To že dokáže vybudiť zosilovač nejaký produkt dostatočne nahlas, ešte neznamená že je kvalitný. Kvalita závisí od toho, ako kvalitne dokáže kontrolovať celé spektrum frekvenčného spektra.

Napriek tomu, si myslím, že u neho problém so zosilovačom nebude. Jotunheim je fajn zosík a aj s kvalitou by som nevidel problém. Empyreany nie sú extra náročné, aj keď samozrejme ich potenciál Jotunheim plne nerozvinie. No nebude to ani zlé.

Mňa zarazilo jeho porovnanie, že Fostex T50RPmk3 má lepšie basy a stredy. Neviem ako veľmi by ich niekto musel modnúť aby sa k Empyreanom čo i len priblížili. :D

To že mu nesadli Empy je ale úplne v poriadku. Proste nie každému musia vyhovovať. Empyreany sú slcúhadlá na zábavný posluch, na radosť z hudby, nie na štúdiový monitoring a analyzovanie najmenších detailov alebo transientov v hudbe.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 4. 2021 11:26

Vyjádřil jsem se nepřesně. Neměl jsem na mysli samotný výkon zesilovače, ale kvalitu jeho zvukové reprodukce.
Jotunheim 2 jsem slyšel a přestože je to dobrý zesilovač, nedosahuje ani úrovně například takového Burson Conductor V2, který má také výkonu na rozdávání, ale který současně též na Susvary nestačí, a to zejména v oblasti rozlišení, velikosti hudební scény, separace a trojrozměrnosti nástrojů.

-- 11. 4. 2021 12:34 --

Ono Empyreany není těžké vybudit na adekvátní hlasitost ani s levným DAPem. Ale stejně jako Susvary, potřebují i Meze k rozvinutí jejich plného potenciálu highendový převodník i zesilovač. Jinak podle mě nemá cenu tato sluchátka kupovat.
Susvary jsem například slyšel i s Lyr 3, který má na sluchátkový zesilovač skutečně obrovský výkon, ale ten zvuk prostě nebyl dobrý. Ani zdaleka se nepřibližoval úrovni TT 2 nebo Octave V16.

-- 11. 4. 2021 12:46 --

Kdybych byl v oblasti DAC+AMP limitovaný například na to kombo od Schiitu nebo na Chord Hugo 2, místo Empyreanů bych raději zvolil Sennheiser HD 800 S nebo možná Focal Utopia. Oboje tato sluchátka totiž zas až tolik netěží co do prostorového podání ze schopností higendových zesilovačů, jako je tomu u Empyreanů nebo Susvar.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 4. 2021 12:07

Áno, mal som doma kombo Lyr3 s Empyreanmi a aj keď Lyr3 má výkonu až až, tak to nebol žiaden koncert. Mne to prišlo veľmi ploché. Už keď som Lyr3 použil ako preamp k Audio-gd C2, to už bola úplne iná káva. To ma veľmi bavilo počúvať, malo to už nejakú kvalitu. TT2 je iný svet.

HD800 sú slúchadlá na efekt, všetci chvália ich priestor, ale ja neviem, mne to znie proste ako keby boli meniče ďaleko od ucha. Ide to veľmi do šírky a zvuk sa zdá byť vzdialený. Naproti tomu Empyrean ide každým smerom, nielen do šírky, ale aj do výšky a do hĺbky. Je to ako keby pri HD800 by ste pozerali na veľmi veľkú panoramatickú fotografiu. No slabý rozsah do výšky a hĺbky. Ale Empyrean zvuk by som prirovnal k projekcii filmu v IMAX 3D.
Naposledy upravil zino333 dne 11. 4. 2021 12:28, celkově upraveno 1
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 4. 2021 12:19

K HD800 (s) se ten recenzent vyjadřuje dost kriticky, mají prý uměle vyhnanou zvukovou scénu, což vede k nedostatku basů, a známé špičce v oblasti výšek. Jemu se hlavně nelíbí všudypřítomnost té široké scény, kde i relativně intimní nahrávky (kytara a zpěv) znějí jako ve velkém koncertním sále.

pavel1756: existuje nějaká kombinace DAC a zesilovač v pořizovací ceně do 70-80 kKč, kterou bys znal z vlastní zkušenosti, a která by se dost blížila TT2 ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 4. 2021 13:12

Chord Qutest+Auris HA-2 SE.

-- 11. 4. 2021 14:59 --

Jinak s tím, co tu píšete o HD 800 S v zásadě souhlasím. Jejich bas má menší objem i ty výšky jsou pořád trochu moc extenzivní (hlavně okolo 6khz), ale oproti HD 800 je ladění ESkového modelu podle mě velký krok správným směrem. Převážně poslouchám klasickou hudbu, hlavně velká symfonická tělesa a pro tento žánr je prostorové podání HD 800 (S) jak dělané. Je to jako poslouchat orchestr ze zadních řad koncertního sálu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 4. 2021 18:27

Asi pánové ty Empy nebudou nic moc, když před ně známý Crinacle staví AKG K701, Beyer DT880, Sundary, He-400i, HD650, HD660 atd. :D
Takže jste hloupí, že si kupujete sluchátka za 80 tisíc místo Beyerů za tři tisíce, alespoň dle páně Crinacle.
Tady je nádherně vidět, k čemu tyto recenze jsou a že i ostřílený recenzent potí jen svoje subjektivní názory, dojmy, pojmy a průjmy a že nejdůležitější jsou vlastní uši a spokojenost uživatele.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 4. 2021 18:34

Ten jeho žebříček ještě stále rozdýchávám, a to už jej znám poměrně dlouhou dobu. :lol:

-- 11. 4. 2021 19:41 --

A ty by ses měl taky zamyslet nad těmi LCD-X. Koukám, že dostaly C-. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 11. 4. 2021 18:55

Ted jsem se na ten žebříček podíval a naštěstí mám 2x A :D .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 4. 2021 19:09

No já mám béčko i se Solaris 2020. Drtí je například Samsung Galaxy Buds a Moondrop Blessing 1 i 2 :hm
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 4. 2021 19:31

No tak je to poměrně jasné, Babetak může být v klidu a my ostatní se nad sebou budeme muset hluboce zamyslet.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 4. 2021 19:32

Já kupoval podle pana Crinácla, a jsem spokojen. Focal Clear (z druhé ruky), a Hifiman Ananda. Jo, a ještě mám Sennheiser HD 600, ale v době, kdy jsem ty pořizoval, jsem ještě netušil, že daný člověk existuje. Takže 3x A, ty šestistovky s odřenýma ušima. Nestálo to majlant, a nestěžuju si. Mám několikera sluchátka, koupená na základě doporučení internetového recenzenta jiného než Crinacle, a jsou to dobrý šroty.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků