Sluchátka do 10 000Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Delgar 15. 4. 2021 07:49

Ahoj, nedávno jsem řešil uplně stejný problém.

Po strávení 14 dní na forech a recenzích mě nejvíce přesvědčili Verum 1 (https://www.verum-audio.com/). Poměr cena výkon nabídnou bezkonkurenční. Jen jsou citlivé na zesilovač, protože mají pouze 8 ohmu.

Bohužel ještě nemohu poreferovat z vlastní zkušenosti, protože na ně stále čekám, ale mrkni na ně a třeba tě zaujmou :)
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 15. 4. 2021 09:34

Ahoj jvysta,

jaké sluchátka jsou myšleny tímto označením "sony wf-100xm4" ? Takové neexistují a nové wf-1000xm4 ještě asi nemáš k dispozici, takže nevíme na čem posloucháš. Můžeš to upřesnit.

Pokud ti nevyhovuje opravdu skvělý standard této kategorie, tedy HD 650, 600, 580, a jejich klony doporučil bych nová Monolith M1070 nebo z druhé ruky Hifiman HE-500 nebo vintage Beyerdynamic DT 880M, která hrají lépe než uvedené Sennheisery.

Pokud bys chtěl nakombinovat poslech venku a doma, doporučuji výborná Grado GW 100 a měnit náušníky, ven originál nebo Lka, doma XLL cushions. Mají super zvuk a konstruktéři u nich eliminovali jednu zásadní chybu sluchátek Grado a sice ukrutně nepraktické, tlusté kabely. Za 5tis. pecka.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jvysta 15. 4. 2021 10:50

Ahoj, byl to překlep, šlo o Sony WF-1000XM3. Díky za nápady.

-- 15. 4. 2021 11:51 --

Delgar píše:Ahoj, nedávno jsem řešil uplně stejný problém.

Po strávení 14 dní na forech a recenzích mě nejvíce přesvědčili Verum 1 (https://www.verum-audio.com/). Poměr cena výkon nabídnou bezkonkurenční. Jen jsou citlivé na zesilovač, protože mají pouze 8 ohmu.

Bohužel ještě nemohu poreferovat z vlastní zkušenosti, protože na ně stále čekám, ale mrkni na ně a třeba tě zaujmou :)


Díky, nevypadají zle. Až dorazí, dej vědět, jak jsou na tom.
jvysta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 15. 4. 2021 12:28

Zajímalo by mě, jak hodnotíš zvuk Sony wf 1000xm4, které sám vlastním a jsem mile překvapen zvukem.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jvysta 15. 4. 2021 12:33

Ahoj, jak píši v posledním příspěvku, byl to překlep. Mám WF-1000XM3, což jsou špunty. Mimochodem rovněž velmi dobře hodnocené.
jvysta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 15. 4. 2021 15:42

Špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli ty špunty, Sony WF-1000XM3, které mám taky a jsem s nimi velmi spokojen
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtazx9r 28. 4. 2021 10:00

Zdravím, také bych se rád přidal s prosbou o doporučení sluchátek pro poslech na PC a na mobilu (nejčastěji Tidal). Původně jsem k mobilu zamýšlel sluchátka Sony WH-1000XM4, které mají LDAC, ale stejně je to pořád "jenom" 990kbps přes BT a pak mě hlavně odradily recenze, kde zmiňovali nic moc kvalitu při zapojení kabelem. Takže bych rád rovnou univerzální kabelové sluchátka na PC i k mobilu (Samsung galaxy note 10+) + nějaký zesilovač USB-C na jack v rozumném poměru cena/výkon. Jelikož budu poslouchat hodně v kanclu v práci a nerad bych rušil kolegy, tak nejspíš asi pouze uzavřená (neměl jsem možnost porovnat o kolik více jdou slyšet polootevřená sluchátka). Co jsem tak brouzdal tak většinou se doporučují (na Rtings jsou na prvním místě pro uzavřená) Audio Technica ATH-M50x. Žánry poslouchám všechny, podle nálady. Doporučili byste tedy tyto, nebo se v nedávné době objevily nějaké lepší v +- podobné cenové kategorii? A ten zesilovač k mobilu byste doporučili jaký prosím?
vojtazx9r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 4. 2021 11:52

Jak už tu bylo řečeno, v ceně do 10k jsou jednou z nejlepších voleb Meze 99 Classics. Samozřejmě záleží, jaký zvuk si představuješ. Tyto Meze jsou tonálně vřelejší/temnější. Mají docela výrazný bas a celkově takový hutný zvuk. Přesto ale nabídnou i dostačující detail/jiskru ve vyšších pásmech.
Jako DAP bych doporučil Lotoo Paw S1.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwhit 28. 4. 2021 12:46

ted jsem koukal, ze na audigu zacali prodavat earmen sparrow, což je dle recenzí taky fajn zařízení, navíc máš cz distribuci. Lotoo je nejlbíž Polsko (ale s fajn komunikací)
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtazx9r 28. 4. 2021 18:54

pavel1756 píše:Jak už tu bylo řečeno, v ceně do 10k jsou jednou z nejlepších voleb Meze 99 Classics. Samozřejmě záleží, jaký zvuk si představuješ..

Díky, chtěl bych nějaké univerzální s vyváženým zvukem, co zahrajou perfektně ideálně všechny žánry. Koukám na tuto recenzi https://www.audigo.cz/Tema/Recenze-a-testy-30/Uzavrena-sluchatka-vyssi-tridy-do-10-000-Kc Podle ní by mi asi vyhovovali trošku více ty Sennheiser Momentum M2, ale moc se už neprodávají. Mají nějakou náhradu? Vyskakujou mi Sennheiser Momentum M3 ale ty už jsou bezdrát.
vojtazx9r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 4. 2021 08:42

Ty Senny jsem neslyšel, takže nedokážu říct, jak hrají oproti Meze. Ale například MSR7 znám poměrně dobře a určitě bych jim nedal vyšší hodnocení než těm Meze 99 Classics, jako to udělali recenzenti v Audigu.

Osobně bych doporučil koupit Meze a když se ti nebudou líbit, ve 14 denní lhůtě je můžeš vrátit.
Mně ty sluchátka přijdou dost univerzální.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 4. 2021 09:38

Meze Silver mají na Muzikeru v pěkné slevě https://www.muziker.cz/meze-99-classics-walnut-silver
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 4. 2021 10:24

vojtazx9r: Meze 99 nejsou špatná, mají spíše zábavný, pohodový projev. Jestli preferuješ spíše analytický zvuk, doporučuji zvážit také AKG K371 (https://www.audiosciencereview.com/foru ... one.19657/) nebo Shure 940.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtazx9r 30. 4. 2021 07:14

Díky :-) Tak jsem se nakonec po shlédnutí asi 30ti recenzí na youtubu rozhodl, že začnu s Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm. Teď bych akorát potřeboval poradit ještě s výběrem zesilovače pro mobil/PC, který je dobře nakrmí :-)
vojtazx9r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 4. 2021 07:25

K mobilu a PC si zvolil 250 ohm? Na 250ohm ani ten plánovaný USB DAC/Amp nebude mať postačujúci výkon. Ak máš rozpočet na Meze a hlboký bas nevadí, choď radšej do nich... alebo zvoľ 32/80 ohm verziu tých DT770.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků