Sennheiser v problémech

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trebuk 9. 5. 2021 13:26

merhaut píše:Tak to abych svůj plánovaný kup 660 urychlil...


Teraz máju akcii Sennheiser HD 660 S v Mall za 8999 Kč
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 11. 5. 2021 08:01

Ta dnešní novinka asi budou IE 900 TOTL IEM:

https://www.headfonia.com/sennheiser-ie-900-review/
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 11. 5. 2021 10:58

Tak, že by pod Sonovou vyšly i HD 900?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 13. 5. 2021 12:21

Pixscle píše:Nepřekvapuje, sluchátka jsou vesměs předražené plastové čínské krámy, použitelné max v nižší třídě kolem 2tis

Toto jsem nějak nepobral, která že sluchátka jsou vesměs předražené plastové čínské krámy ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 5. 2021 12:53

Nemám na něj telefon, můžeš ho sem hodit, prosím ?

Jinak k té teorii o laciných čínských krámech - jejich nové IEM IE 900 jsou dle Sennheiseru obráběna 40 minut na vysoce přesném pětiosém CNC stroji, a následně ručně kompletována, vše v Německu. Máš nějaké informace o tom, že jde o lež ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 5. 2021 06:10

Už jsem se o to zajímal v jiném vlákně, mizí tu snad příspěvky? Nebo s kým tu vede introvert diskusi? Vlákno jsem si četl postupně a na podobný text, který zmiňuje "intrvrt", jsem nenarazil.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 14. 5. 2021 06:29

Houbičkar: vedl jsem diskusi s uživatelem Pixscle, jehož příspěvky byly smazány (kým, to netuším).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luda9sl 14. 5. 2021 07:10

introvert píše:
Jinak k té teorii o laciných čínských krámech - jejich nové IEM IE 900 jsou dle Sennheiseru obráběna 40 minut na vysoce přesném pětiosém CNC stroji, a následně ručně kompletována, vše v Německu. Máš nějaké informace o tom, že jde o lež ?


Možná trochu OT ale...
Nechci sennheiser nějak zpochybňovat,ale vzhledem k tomu že na podobných strojích denně dělám můžu říct že 40 minut je přehnané.Navíc je vidět že sluchátko je schválně vyráběné na "hrubo" (takovè ty hezké designové vlnky nebo kaskády) navíc je to hliník (dural,slitina) takže se to obrábí velmi lehce.Programator vytvoří model podle návrhu,tím se vytvoří program pro stroj a je hotovo. Výrobu jednoho kusu vidím na cca 5 minut.Cena je značně přemrštěná,ale zas je to sennheiser a jde i o dlouholetou kvalitu jak zpracování tak značky samotné.Tak asi jo,ale muj osobní názor je že bych tolik peněz za pecky nikdy nedal ať sou dělané třeba na třicetiosém centru :-D
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 14. 5. 2021 08:09

Asi to bylo míněno pro oba kusy, možná i s prací obsluhy. Navíc nejde jen o ten vnější tvar, uvnitř jsou rafinované prohlubně, které potlačují rezonance na určitých frekvencích. Tím samozřejmě netvrdím, že nemáš pravdu. No a na tom, že za tu cenu si je nekoupíme, se shodujeme :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2021 18:08

snejdy píše:Mě třeba i mrzí že nemají nějaká uzavřená sluchátka v cenové a zvukové hladině HD 6XX. Nějakou dobu byly HD 630VB ale ty záhadně zmizeli z trhu chvíli po uvedení (i když já bych spíš ocenil něco s normálním kabelem a bez tlačítek). Nevím jak jsou na tom drátová momentum, jestli se můžou rovnat s 650 nebo 660S, ale spíš myslím že ne.

Ja cetl ze prave nez ty Momentum ty HD 630 VB meli byt jeste kvalitnejsi :)
A jdou sehnat, jak nejdou? Ja je vidim za par korun v prodeji a dost vaham zda je koupit :hm
Jako to brutalne spadlo, tak drahy sluchatka a vse to leti dolu :shock:

A to jsem chtel normal uzavrena sluchatka, vyssi citlivost ale tak do 15 000czk a to je docela problem najit, samozrejme k playeru takze impedance cca 70 - 100ohm, 110 - 120db apod. a je to dost problem najit cokoliv drazsiho ale vyrazne kvalitniho. Skoncil jsem zatim se Sennheiser HD 25, ktery kdysi tak 4 500czk a dnes 2900 :)

-- 17. 5. 2021 19:14 --

kostival píše:Prostě se nemůžu zbavit dojmu že v oblasti hi-fi, více než 10 let nepřišli s ničim novým.

Take na to koukam at uz Sennheiser jako znacka a web, pak koukam AKG, podivam se do Neumann kde jsem dostal odkaz a zjistim ze bud tam jsou velike mega sluchatka leda na doma k zesilovaci - otevrena.
Najit ale uz mensi styl poklice, skladaci, je celkem vic problem a hlavne kvalitnejsi a tedy drazsi.
Jestli je Sennheiser ale na tom tak zle diky bezdratu, potom by to mohla byt i castecna odpoved.
Vseobecne co poznam lidi, tak maj mobil, k tomu nejaka sluchatka do 1000czk a hraje to :)
Takze kdo by z nich rozumel sluchatkam za 5000czk, 10 000czk nebo dokonce jako HD 800 nekde za 30 000czk? Mozna par lidi z fora, ale to se vyrobci dle meho nazoru asi ani nevyplati dal prodavat :hm

Tudiz to ukonci? a nebo zacne delat vic mainstream pro lidi?
Celkove zvuk jde hodne stranou pozoruje se to uz par let nejen u mobilu, ale i k pc, i u hi-fi sestav do domacnosti :)
Mozna to by vysvetlovalo cenu, proc pokles cen, mozna je to nejaky doprodej sluchatek :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 21. 6. 2021 21:42

AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 28. 6. 2021 22:06

Další podivuhodný tah Sennheiseru - na Drop.com si můžete objednat HD 8XX za 1.100,- USD, ale také rovnou HD 800s za 1.700,- USD. Na ta první se nyní čeká 5 měsíců, na druhá dva dny. A ještě Drop.com nabízí HD 660s za 500,- USD, čekací lhůta dva dny. A v uzavřených mají HD 820 za 2.000,- USD.

Toto mě nechává chladným. Dočkáme se však někdy SusvaraXX za 3.000,- USD ? :-)
introvert
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků