IEM na jazz a klasiku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ins. Clouseau 11. 5. 2021 22:31

Prosím o tipy na IEM pro poslech jazzu a klasiky. Hudba vždy flac, DAP nyní iBasso DX200. Cena až tak nehraje roli.
ins. Clouseau
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 11. 5. 2021 22:35

Campfire Solaris :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ins. Clouseau 11. 5. 2021 22:52

A co Ara? Četl jsem nějaká srovnání a, i když je to otázka konkrétních uší, tak Ary byly také hodnoceny dobře.
A případné alternativy k Campfire?
Děkuju
ins. Clouseau
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 11. 5. 2021 23:32

ARA je tak technicky dokonalá a detailní, až to není k poslouchání. Další třeba FiiO FH7.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 02:23

ins. Clouseau píše:Prosím o tipy na IEM pro poslech jazzu a klasiky. Hudba vždy flac, DAP nyní iBasso DX200. Cena až tak nehraje roli.


Ok, pokud cena nehraje roli, tak ti směle doporučím nejvyšší modely od 64 Audio.
Co třeba 64 Audio U18t? :D

Zde: https://www.thomann.de/cz/in_ear_sluchatka.html?oa=prd

Z Německa posílají i na dobírku a Thomann.de nedělá problémy s vrácením peněz. :pozor

Dobrá volba budou i Sony IER-Z1R.

Zde: https://www.alza.cz//sony-hi-res-ier-z1 ... DkQAvD_BwE

Není problém jít ještě výše. :D
Jedny z nejlepších in-earů na planetě jsou Oriolus Traillii (či Vision Ears Erlkönig či Lime Ears Pneuma).
Problém je pouze s dostupností v EU.

Info zde: https://shop.musicteck.com/collections/ ... 5053952062

-- 12. 5. 2021 03:42 --

martas38 píše:Campfire Solaris :)


Campfire Solaris (ty původní) hrají výborně, ale to střední pásmo bylo trochu agresivní (řezavé).
Oriolus MkII jsou ve středním pásmu lepší a shodli jsme se na tom i s prodavačem v Audigu.cz.
Solaris jsou ale celkově lepší v rozlišení atd. (o třídu vyšší liga).
Možná, že ty novější Solaris (2020) na tom budou lépe (ty jsem neslyšel).

Výborné na střední pásmo byly InEar Prophile 8, bohužel však ztrácely v sub-basech a výškách (těch nejvyšších).
Od basů až po výšky však byl zvuk perfektní. 8-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 12. 5. 2021 02:58, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 5. 2021 02:57

Ještě bych určitě poradil iBasso IT07. Jsou označovány za přímého konkurenta Solaris za poloviční cenu.
Jinak zlaté Solaris vs Solaris 2020 se liší především v těch vyšších středech a basu. 2020 mají uhlazenější zvuk, větší bas, ale o kousek horší prostor. Ale pohodlí nošení je sto a jedna ve prospěch 2020 hlavně skrz velikost.

Ono hlavně jestli opravdu pohlížíš tady do těch vyšších hladin, tak si musíš ujasnit jaký zvuk vlastně hledáš. A taky bohužel to, že to nikde v obchodě v ČR patrně nevyzkoušíš. Jedině objednat a případně vrátit. A to naráží na to, že je za dva týdny sotva poznáš. Mě to trvalo čtvrt roku, láska z toho byla až tak na třetí pohled. Nebo se domluvit s někým, kdo to má...
Já ti za sebe můžu popsat jen ty CA Solaris. Mají rovný až extrémně detailní zvuk s opravdu nezvykle výraznými středy a relativně světlým podáním. Ty středy jsou jejich nejsilnější zbraň, vlastně díky tomu jsou i tak brutálně detailní, ale nějaký čas jsem si na to zvykal. U klasické produkce to nebývá až tak zvykem. Ale podle mě na styly co hledáš naprosto vhodné.
Píší velká zábava, dá se s výhradama souhlasit, ale rozhodně nečekej žádný véčko. Rovný a opravdu velice analytický zvuk. Osobně bych to snad ani velkou zábavou nenazýval. Spíš zábava současně i silná analytika s nebývale velkým prostorem (u IEM takový prostor nebývá zvykem). Působí to až holograficky.
Taky upozorňuju, že jsou opravdu extrémně citlivé, takže to vyžaduje skutečně dobrý a tichý zdroj hudby (tichý rozuměj absolutně bez náznaku šumu). Prostě vydolují šum skoro ze všeho. Dobře se párují s DAPy Astell, z "flashek" s Lotoo Paw S1. Ale zapomeň na iBassa, nebo dokonce na mobil. FiiO na ně má zase moc světlý zvuk, alespoň pro mě. Sluší jim zdroje s teplejším nádechem.
Ten problém silné citlivosti bude patrně doprovázet vše, o čem je tady řeč, Tedy ty Ary, 64Audio atd.
Naposledy upravil martas38 dne 12. 5. 2021 03:14, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 03:00

Já do budoucna uvažuji nad Campfire Audio Solaris FSE či Earsonics Purple. :-)

-- 12. 5. 2021 04:20 --

Oriolus Traillii však musí hrát neuvěřitelně! :shock:
Oriolus MkII se prodávaly v EU za 1.000,- EUR (nyní v Asii za 879,- USD) a hrají
(až na výšky) výborně.

Zde: https://penonaudio.com/oriolus-mkii-mk2.html

Jak musí hrát Traillii za cenu 6k USD? :shock:
Sluchátka za 30k (CZK) jsou pro mně dostupný, ale dát takovou palbu je už fakt moc.
A i kdybych to dal (a ušetřil na ně) kde mám záruku, že vydrží?
Po 2 letech záruka mizí a kdo je případně opraví? :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 5. 2021 03:24

Já jestli do budoucna nad něčím uvažuju, tak nad lepšíma velkýma sluchátkama. Meze Empyrean a nebo Audeze LCD-4z. Přeci jen je to dost jiný a zábavnější svět než IEM. To říkám jako donedávna zapřísáhlý špuntař. Co mám LCD-X nenapadlo mě doma Solaris nasadit a jsou čistě na ven. Jo mají technicky dokonalejší zvuk, než Audeze, ale ta zábava, živočišnost, prostor a mohutnost zvuku, to prostě IEM nemají. Je to jinej svět, nedá se úplně regulérně srovnávat, ale velký sluchátka jsou prostě velký sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 03:31

To je pravda.
Hodně záleží na synergii s DAPem.
IBasso DX200 jsem jsem slyšel a testoval a nehrálo úplně špatně,
dokonce o trochu lépe, než nižší modely od Astell&Kern.
K Solarisům (jsou dost citlivé) bych doporučil spíše tepleji laděný analytický zvuk.
iBasso IT07 jsou prý laděný do "V" či "U".

-- 12. 5. 2021 04:35 --

martas38 píše:Já jestli do budoucna nad něčím uvažuju, tak nad lepšíma velkýma sluchátkama. Meze Empyrean a nebo Audeze LCD-4z. Přeci jen je to dost jiný a zábavnější svět než IEM. To říkám jako donedávna zapřísáhlý špuntař. Co mám LCD-X nenapadlo mě doma Solaris nasadit a jsou čistě na ven. Jo mají technicky dokonalejší zvuk, než Audeze, ale ta zábava, živočišnost, prostor a mohutnost zvuku, to prostě IEM nemají. Je to jinej svět, nedá se úplně regulérně srovnávat, ale velký sluchátka jsou prostě velký sluchátka.


No nevím. :roll:
Zkoušel jsem náhlavní sluchátka od Audeze, Grado či Sehnnheiser (HD800s), ale zvuk mi přijde takový plechový.
Že bych měl zdeformovaný sluch od in-earů? :shock:

-- 12. 5. 2021 04:41 --

Zkoušel jsem i Bose QuietComfort 35 II (z těch levnějších) a nehrály vůbec špatně.
Zvukově celkem vyvážené, ale je to trochu jiný poslech.

Poslechu HiFiMAN Shangri-La bych se ale vůbec nebránil. :D
Tu děsivou cenu bych za ně ale nedal i kdybych bohatý jako Babiš. :pozor :D

-- 12. 5. 2021 04:56 --

Zajímavá věc u in-earů, které jsem si všiml je, že hybridy podávají prostor jinak.
Když jsem přecházel na hybridy, tak jsem si na to musel trochu zvykat.
Můj sluch totiž zaznamenal, že multi-BA podávají prostor přesněji.
Zvažuji tedy spíše nakonec koupi EarSonics Purple.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 5. 2021 04:40

Plechový zvuk, to zní jako naprosto nedostatečný zesilovač neschopný sluchátka vybudit. LCD-X jsou s RME ADI všechno možné, jen ne plechové, spiš naopak, hutný sladký basovější zvuk :) Jo souhlas s tím že HD800 mají hodně zvláštní, pro mě divný zvuk. Grado jsem nikdy neslyšel, ani se nechystám.
U IEM mě hybridy přijdou obecně nejlepší. Tlakový basový měnič zní prostě divně, suše, rychle, nereálně, naprosto bez pocitu fyzičnosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 05:28

Bas BA driveru zní zvláštně, ale dá se na to zvyknout. :-)
Velvety např. měly lepší sub-bas, než kdejaké in-eary s dynamickým driverem.
Počkám na ty recenze IE 900 a třeba nakonec půjdu do nich.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ins. Clouseau 12. 5. 2021 10:09

Děkuju všem za postřehy, po pročtení a dopoledním "studiu" dalších recenzí a diskuzí na headfonic, head-fi a dalších vyhrávají IT07. Už jsem o nich uvažoval dříve, tak asi nazrál čas.

U Solaris by mohl být problém s citlivostí vůči DX200 (výměnu nyní nechystám) a také bych musel dokupovat symetrický kabel s 2,5.

Navíc jsou IT07 i cenový kompromis a po odečtení DPH je cena více než příznivá :-))
ins. Clouseau
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 5. 2021 10:18

Ak si niekedy este kupim IEM, budu to urcite jedine IT07. Ak nepride nahodou medzitym nieco s este lepsim pomerom cena/vykon.
Ako si to myslel s tym odpoctom DPH?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ins. Clouseau 12. 5. 2021 10:48

jsem plátce DPH, takže v rámci účetnictví se mi vrátí O:-)
ins. Clouseau
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 19:33

Zatím se značkám iBasso a Fiio statečně vyhýbám. :-)
Někdy prostě "hodně muziky za méně peněz" prostě neplatí. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků