IEM na jazz a klasiku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 12. 5. 2021 19:48

Tak zrovna IT07 jsou velice chválené a přímo srovnávané s modely jako Solaris a pokud budou úrovní Solaris podobné a současně menší a pohodlnější, bude to pro spoustu lidí obrovský benefit. Co si budem říkat, CA a ergonomie nejde zrovna ruku v ruce.
Vyhýbáš se iBassu a Fiiu a chceš kupovat Shanling místo AK :D
Kdo někdy nějaký měl ví kolik je tam kompromisů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 23:43

Po přečtení mnoha recenzí je Shanling trochu jiná liga, než Fiio či IBasso.
Je to sice čínský produkt, ale funguje tak jak má.
Podobně tomu bylo s DAPem od Aune.

Fiio a iBasso mi připadá moc komerční, tj. pěkné na oko a naládované mnoha funkcemi
a použitelnost pokulhává (aktualizace firmwaru ve formě dolaďování u zákazníka).

A co si budeme povídat, Astell&Kern je taky docela poruchový (viz některé uživatelské recenze). :-)
Astell&Kern je sofistikovaná značka u DAPů, stejně jako iPhone u mobilů.

Samozřejmě nechci Astell&Kern nijak hanit, ale kvalita zvuku začíná až někde od střední třídy (cca 30k).
Zákaznická podpora není ale nejlepší, obzvlášť nyní, když česká Empetria od této značky dala "ruce" pryč (ale i přesto DAPy stále prodává).
A pokud vím, tak nejlépe hrajíci DAP nemá zn. Astell&Kern, ale čínská firma Luxury&Precision. 8-)

-- 13. 5. 2021 00:57 --

Rozhodně bych nesrovnával Campfire Audio s Fiio či iBasso. :pozor
Pokud je pravda co Campfire tvrdí (handmade in U.S.A.), tak kvalita bude trochu někde jinde. 8-)

-- 13. 5. 2021 01:06 --

Pokud jde o zn. Shanling, tak mi tak trochu připomíná zn. Oriolus.
Oriolus nevyrobila moc in-earů, ale už po pár modech dosáhla světové špičky.
Podobně (i když o něco hůře) je na tom Shanling.
Jen několik předešlých modelů trochu pokulhávalo, ale svými 2 posledními DAPy (M6 Pro a M8) se posunula do popředí.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 5. 2021 00:07

Mno já jsem měl sice nízký model Shanlingu, ale když výrobce garantuje, že má přístroj BT, které je na takové úrovni, že je vlastně nefunkční a není to vada kusu, ale vlastnost modelu, tak je něco velice špatně. A byť jsem neměl vůbec v úmyslu BT používat, dost mě takové klamání zákazníka vadilo. Samozřejmě jsem si to zkusil a samozřejmě BT nefungoval. Pak byly svolávačky výměny BT antén zdarma atd, ale po vydání desetitisíců, možná statisíců kusů? Kde jsme? A totéž šlo říct o firmware přístroje a jeho ladění na základě zpětných vazeb na head-fi.
Ale je to už dlouho, třeba jsou dnes jinde, každopádně moje zkušenost po DAPech iBasso, Hiby, Shanling a dvakrát FiiO je taková, že čínu v tomto segmentu už raději ne. Není to tak dlouho, co bylo iBasso považováno za jedny z nejlepších DAPů. Rozhodně to není pravda. Je tam tolik kompromisů a nedodělků, že to není hezké. A takto bych mohl pokračovat značku po značce a čím je to sofistikovanější zařízení a vyšší model, tím je problémů víc.
Na AK mě zase neskutečně štve, že to nemá zámek tlačítek. Zkoušel to používat jejich konstruktér s jejich originálním pouzdrem v kapse? Asi ne. Stejně tak nedotažená podpora cue. Ale jinak tam zatím funguje všechno jak má a výdrž je opravdu taková, jakou slibují.
Ke kvalitě CA bych taky mohl říct svoje. Zatím mám za sebou jednu reklamaci a čeká mě patrně další. Napřed uvolněná tryska na kterou se nasazují nástavce. Ano u sluchátek za čtyřicet tisíc je to tam lepeno něčím, co připomíná vteřinové lepidlo. Pravda opraveno rychle, očividně v ČR, druhý den šly zpět. Teď začíná mlaskat membrána v levé mušli, patrně nefunkční ventil pro vyrovnávání tlaku. A to se k nim chovám jak v bavlnce. Doteď jsem nemusel jediné IEM reklamovat, nebo u nich řešit závadu. Asi páteční výrobek made in USA...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 5. 2021 00:21

Shanling M8 má v současné době nejlepší bluetooth na světě, takže s tím by nyní neměl být problém.
V době kdy zde tuto značku prezentoval a zastupoval Bína jsem se těm DAPům spíše smál,
ale posledními modely se tato firma posunula posunula a získala si moji pozornost.
Shanling M6 Pro dokonce jeden audiofil na head-fi používá na testování hi-end in-earů za několik tisíc USD.

S tím Astell&Kern máš pravdu, na podporu CUE si moc nepotrpí (hlavně u levnějších či starších modelů). CUE ale nepoužívám, takže mi to nevadí.
Zamykání tlačítek na AK300 mám (krátký stisk vypínacího tlačítka nahoře) nebo nastavení časovače.
Občas se mi taky stalo, že jsem ho nechtěně odemkl (hlavně v létě v džínách).
Zřejmě by to chtělo posuvný hardwarový locker.

-- 13. 5. 2021 01:24 --

"Ke kvalitě CA bych taky mohl říct svoje. Zatím mám za sebou jednu reklamaci a čeká mě patrně další. Napřed uvolněná tryska na kterou se nasazují nástavce. Ano u sluchátek za čtyřicet tisíc je to tam lepeno něčím, co připomíná vteřinové lepidlo. Pravda opraveno rychle, očividně v ČR, druhý den šly zpět. Teď začíná mlaskat membrána v levé mušli, patrně nefunkční ventil pro vyrovnávání tlaku. A to se k nim chovám jak v bavlnce. Doteď jsem nemusel jediné IEM reklamovat, nebo u nich řešit závadu. Asi páteční výrobek made in USA..."

Tak to si mě docela překvapil a vyděsil. :shock:
Bohužel i docela odradil od výrobků Campfie Audio.... :-\
Přitom vypadají tak bytelně...i v Audigu.cz, když jsem Solarisy a Andromedy testoval. 8-)

-- 13. 5. 2021 01:30 --

Samozřejmě čínským DAPům se taky raději vyhýbám a dám přednost Astell&Kern či Cowonu.
Shanling M8 má výborné recenze, ale i přesto se zdráhám dát za čínský DAP 37k.
Proto jsem uvažoval nad M6 Pro, teboť ta cena je poloviční. :D

Kdyby byl servis Astell&Kern v ČR tak bych asi šel do Astell&Kern A&futura SE200.
Kdybych měl jistotu, že bude fungovat cca 5 let, tak těch 50k investuju. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 5. 2021 00:36

Říkám, asi smůla na kus. Pravda tryska byla na pravém a mlaskání je v levém. Mně se prostě poláme i to, co se ostatním stát nemůže a jak píšu, servis byl okamžitý. Taky mám poměrně nízké sériové číslo. Tuším kolem 300, Je dost možné, že už se to neděje. Jinak vypadají zpracováním perfektně. A ten zvuk za to stojí. Takže odrazovat bych určitě nechtěl, Kdyby byly problémy, psalo by se o tom na head-fi a jinde.
K tomu servisu máš úplně jedno jestli to je v ČR, nebo v Německu. V záruce je ti to úplně fuk a poslání do Němec je menší problém, než do Koree. To že se to nedá nyní řešit v ČR může být dáno dobou covidovou, leckdo má těžké problémy, za půl roku může být vše jinak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 5. 2021 00:48

Něco podobného se mi stalo u Sennheiserů IE80.
Odpádávaly mi trysky (na které se nasazují nástavce) a boční hliníkový kosočtverec.
Původní IE8 (které mám i teď) jsou zpracovány výborně. Donce i kabel na IE8 je lepší,
než na IE80 (ten se hodně lámal).

Na Astell&Kern je záruka pouze 2 roky...potom platit jedině přes účet někoho jiného.
Zatím mi AK300 funguje, takže s opravou trochu počkám, než si koupím nový DAP.
Displej zhasíná pouze při doteku na "nesprávném" místě. :-)
Snad nezhasne úplně. pokud ano, tak budu zatím poslouchat se Samsungu S10+. :-)

-- 13. 5. 2021 01:53 --

Campfie Audio Solaris se mi líbí i zvukově, ale přeci jenom jsou dost tonalitou podobné
mým Oriolus MKII.
Spíš bych chtěl i jinou alternativu poslechu... 8-)
Zatím jsou na mém wishlistu EarSonics Purple či ty nové Sennheiser IE900.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 5. 2021 01:32

Takže ne 64Audio Tia Fourté? :-P
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 5. 2021 02:01

In-eary za 86.137,- Kč fakt ne. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 13. 5. 2021 07:54

Kluci jen k těm poruchám..každá věc se může pokazit, nelze mít výstupní kontrolu na 100%. Dělám v servisu(mobily,tv) a prostě ať se jedná o např. Samsung, Apple, Sony, určitý procento poruchovosti je vždy a zrovna třeba u těchto značek je velmi podobné. To by si člověk nemohl koupit nic, je to i o štěstí na kus jak píšeš martas38. Je to tak u všeho..
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 5. 2021 08:54

To sice jo, ale u nového Mercedesu tě asi trochu překvapí, když ti po dvou měsících upadne výfuk a dva týdny na to, začnou klepat ventily. U indického vozítka Tatu bych to možná tak trochu očekával....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 13. 5. 2021 10:22

"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 13. 5. 2021 10:29

martas38: překvapí to jo, taky se podle toho občas lidi na značku dost nase.... ,ale prostě se to stát může.
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wings123 13. 5. 2021 11:45

ins. Clouseau píše:jsem plátce DPH, takže v rámci účetnictví se mi vrátí O:-)

Hlavne si k tomu priprav presvedcivy pribeh ako prispievaju k tvojmu podnikaniu, keby sa pytala danova kontrola:-)
To bol ale trochu vtip, pokial nerobis recenzenta sluchatiek alebo nepredavas audio, neviem si fakt predstavit odovodnenie, ktore by bernak akceptoval, takze opatrne s tym, aby si si potencialne nenarobil viac starosti, nez radosti z dobreho nakupu.
wings123
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 5. 2021 14:35

marts: Máš pravdu, Tata. Dodnes jsem se nevymanil z vlivu těch dvou Rusek :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 5. 2021 18:49

martas38 píše:To sice jo, ale u nového Mercedesu tě asi trochu překvapí, když ti po dvou měsících upadne výfuk a dva týdny na to, začnou klepat ventily. U indického vozítka Tatu bych to možná tak trochu očekával....


Pokud jsem správně četl, tak např. zn. Koss dává na vé sluchátka doživotní záruku.
Nechápu pro by značky, které prodávají in-ery za desítky tisíc nemohly dát aspoň 5-10 let.

Martas38 ani se ti vůbec nedivím, že jsi svým porouchaným kusem Solarisů pohoršen. 8-)
Zřejmě by to naštvalo i nebožtíka... :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků