Upgrade z HD 800 / Porovnanie flagship modelov

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 19:28

MHOE: i když ta otázka nebyla určena mně, odpovím na ni: kdyby jejich oficiální cena byla poloviční - tedy 3 tisíce USD
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 5. 2021 19:52

@MHOE: Když uvážím, že třeba takové HD 800 S se dají sehnat nové za 34.500 Kč, což je mimochodem cena, za kterou jsem je koupil, k nim kabel od Forzy za 7k, který jim dodá ještě o něco lepší zvuk a v této kombinaci dokáží přehrát některé mé oblíbené skladby lépe než Susvary, Utopie i Empyreany, no viděl bych to hodně přísně. Maximálně na ty 3000 euro za Susvary, Utopie, LCD-4z i Meze s tím, že k Empyreanům budou dávat rovnou ten kabel, co teď prodávají zvlášť za 500 euro. Ale to je spíš takové zbožné přání.

Myslím, že reálně lze u nás koupit nové Susvary mezi 120 a 130 tisíci. To je cena, na kterou by podle mě při smlouvání někteří naši prodejci přistoupili. Nebudu lhát, mně se Susvary zvukově líbí opravdu hodně a i když si dobře uvědomuju, že to není racionální, jsem dost velký šílenec na to, abych za ně i těch cca 120 tisíc dal. :-[
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2021 20:06

introvert píše:A ještě k tomu Avitsmartu - nejsem ten typ, který přijde někam, nechá si předvést drahé zboží, o kterém ví, že na ně nemá, a pak zase odejde, a už ho tam víckrát neuviděj :-) Samozřejmě, pokud by měli showroom jako v Audigu, kde bych si je mohl bez jakýchkoli závazků vyzkoušet, tedy aby se mi nevěnoval prodavač, tak bych je rád zkusil.

A zde je problem proc to krome lidi a nadsencu z fora nikoho nezajma (upadek audia, ukonceni a pad). Problem je dostupnost a vubec vyzkouseni :(
Pokud nemam ty zkusenosti nebo super kamarada s necim top, tak prijdu do kramu a reknu ze bych chtel zkusit vhodna sluchatka klidne za 50 000czk. Odpoved bude: to nemame, na objednani :D
Dorazim jinde a zase chybi zdroj, pan se zacne chlubit ze ma 2x repro za cca 100 000czk ale zapne to ve studiu na tabletu :D
Poslechnu, reknu ze to moc rozdil neni ne?
Pan povida ano, rozdil je tak 5 - 10% u cenovek repro nad 50 000czk.
JA: aha tak dekuji za Vas cas a koupim pak to levnejsi kde to jeste slysim :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 5. 2021 20:22

@pavel9876
Je to urcite cenovka za hranici jakychkoliv uvah nad pomerem cena/vykon, ale pokud by te ten vydaj v zivote nijak vyrazne neomezil a zaroven bys byl pripraveny na to, ze podobne a vyssi castky budes muset davat i v budoucnu, aby ses jeste nekam vubec posouval a tedy byl v tomto hobby aktivni, proc ne :-)

Pro me osobne asi neni prekazkou ani tak ta cena, ale spis to, co za ni ocekavam. Neco mi vnitrne rika, ze za tech 170k mam chtit vic nez jen "lepsi HE6ky". Vis, kdyby ty Susvary navic mely podporu bezdratoveho prenosu a k tomu i DSP s manualni/automatickou korekci tonality nebo rovnou necim typu Smyth Realiser A16 (to jen tak nadhazuji, netreba me brat za slovo), tak by ta jejich pridana hodnota byla uplne jinde. Kdyz maji v podstate jen lepsi menic, tak si clovek rika "fajn, ale proc za tu dilci evoluci chcete tak astronomicke sumy"?

Cekam zkratka na neco ne evolucniho, nybrz revolucniho. Treba Raal SR1a je dobrym naznakem, ze se sluchatka daji delat i jinak... a bylo by skvely, kdyby to byl opravdu jen prvni krok na ceste za necim skutecne transformacnim.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 5. 2021 20:52

Poté, co jsem slyšel HiFiMAN Shangri-La, kde výrobce, alespoň předpokládám, nehleděl na nic jiného než na maximalizaci věrnosti hudebni reprodukce, jsem co se týče blízké budoucnosti velmi skeptický. Pro mě to bylo poměrně zklamání. Jako celek jsou totiž podle mého názoru mnohem blíže realitě Susvary s Hugo TT 2 nebo třeba s Octave V16. Když se potom podívám na Audeze, kde se za posledních pět dokázali přesunout od LCD-4 pouze ke 4z, které mají jen trochu odlišnou tonalitu, ale technicky jsou shodné s LCD 4, tak mám taky docela obavy, jak vypadá jejich prototyp LCD 5. Focal v poslední době představil pár nových modelů jako upgrade za stávající, ale podle toho, co čtu, tak například u Focal Clear je to krok spíš zpět. O nástupci Utopií není nikde ani zmínky. Mám tedy dost obavy, co nějaké revoluce týče, ale třeba nás někdo mile překvapí.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 5. 2021 20:58

Celkem by mě zajímalo, jestli se v dohledné době dočkáme nějakých HD 900 pod novým vedením Sennheiseru.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 5. 2021 21:12

V případě budoucích HD 900 mám trochu obavy, aby se nedali cestou HD 820, který je krásným příkladem toho, jak lze úplně pohřbít potenciál modelů HD 800/800S.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 5. 2021 21:47

introvert píše:To jsou pěkné blbosti, co tam povídá ten Amir. Ale zcela to zapadá do jeho image pseudovědce .. Jinak by mě docela zajímaly nějaké ty zesilovače s dokonalou transparentností a neutralitou, vhodné pro uváděná nenažraná sluchátka - samozřejmě za pár stovek EUR :-)


Neváhaj mu napísať (yt, asr) čo z toho bolo nesprávne. Pre tých ktorí to nepozerali, video rozoberá zmyskuplnosť testovania pri 114dB.

Ako už niekto uviedol, jeden z prvých príkladov je Topping A90. Výstupny signál vrámci sluchových limitov dokonale identický so vstupným, zároveň s výkonom viac než dostatočným pre všetky sluchátka vrátane Susvara, 1266,LCD-4.
To je presne čo od zosilovača očakávam - nepočuť ho. Samozrejme sa nájde skupina ktorej chýba nejaké magicky zlepšujúce zkreslenie. Alebo nie magicky ale vsugerovane. To tu nedostanú no.

Cenotvorba Hifimanu je ovplyvnená čínskou mentalitou že aby mohol byť produkt dobrý, musí byť drahý (déjà vu?). Abyss má reálne drahú konštrukciu a výrobu v USA.
Abyss v niekom svojom videu spomenul že elektrostatické sluchátka majú mimoriadne omedzené možnosti ladenia. A) Ich vlastné modely napovedajú že ani s planárnymi to nebude úplne jednoduché. B ) cena HE-1 je možno rozumnejšia než by sa mohlo zdať. Cena/výkon je exponenciálny vzťah v každom segmente, nie len v audiu. Posun z 600 na 6000€ ako vidíme není žiadna sláva. Zato zo 6000€ na 60000€...

Môj odhad je že to pôjde cestou DSP ako Warwick Sonoma
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 21:56

Nevidím jediný důvod, proč bych mu měl cosi psát. Řečeno slovy klasika, “jen ho nechte, ať si pindá, na to my jsme zvyklí” .. Když jsem to video sledoval, každých pár minut tam bylo něco špatně. Jediné, co jsem ochoten jakž takž akceptovat, že tou vysokou hlasitostí testuje zkreslení na basech, které si mnozí rádi osolí, protože se jim to tak líbí. No ale u těch 1266 to, jestli se nepletu, není zapotřebí.

A Topping A90? Všichni před ním varují, zní prý “mushy and wimpy”.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 17. 5. 2021 22:02

martas38 píše:Tohle už je na mě pánové moc akademická debata. Já doteď abych si udělal obrázek o vlastnostech měničů, posadil jsem si je na uši. Obvykle to ušetřilo hodiny čtení. A díky tomu nezatracuju například výrobky AudioGD s naprosto otřesným měřením a úplně stejně neupřednostňuju stejnou čínu S.M.S.L. když jsem odbočil k převodníkům. Stejně tak bych si nikdy nekoupil Audeze LCD-X, pokud bych dal na grafy a přesto je mám. A recenzenti ty jsou k úsměvu.... Prostě uši jsou uši

:tleskani
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 5. 2021 22:35

Tak typický dôvod opraviť tvrdenia niekoho kredibilnejšieho býva asi nejaký pocit zadosťučinenia, možnosť ukázať vlastné znalosti.

Nu, slovami iného klasika: že tomu pindaniu nerozumiem neznamená že je nesprávne.

introvert píše:Všichni před ním varují, zní prý “mushy and wimpy”.

"Všichni" asi bude značne prehnané, pár recenzií som čítal a videl, žiadna taký popis neobsahovala. A potom tu máme objektívne a opakovatelne ukázané, že do signálu nijak nezasahuje a zvukový charakter nemá ako byť zmenený.

Ale ak niekomu dodá rádovo vyššia cena pocit lepšieho zvuku, je tu preňho Benchmark HPA4.

Inak, ak niekto zase skúsi vyťahovať paralely s varením: toto je dosť priamočiara a kompletne (a relatívne lacno) analyzovatelná elektrotechnika. Chemická analýza jedla je neporovnateľne komplexnejšia a drahšia.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 23:00

Ale jo, je nesprávné. Hned na začátku uvádí jakýsi starší pamflet, kolik dB dokáží vyloudit jaké zdroje zvuku. Zcela mi tam scházela informace, v jaké vzdálenosti se ty zdroje zvuku nacházely. Dost divné, že ? Tak jsem jen tak ze zvědavosti trochu zapátral na internetu, a hele - jedny údaje například uváděly klavír měřený ze vzdálenosti 40 cm ! Jo tak .. No, navštívil jsem spoustu klavírních koncertů, ale na žádném z nich jsem si nevšimnul nikoho, kdo by měl hlavu vraženou uvnitř křídla. A tak dále, a tak podobně. To nemá cenu analyzovat. Ten člověk se nepochybně považuje za jakéhosi věrozvěsta, který je tu od toho, aby osvítil davy nic netušících ..
Všichni: OK, šlo o jediného člověka, ne o všechny. Pan Amir má jeden zásadní mentální problém - není schopen pochopit, že existují vlastnosti komponent, které jsou významné, každému trochu zkušenějšímu posluchači známé a zřejmé, a které on přitom není schopen žádným způsobem změřit.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jibu 18. 5. 2021 08:58

[quote="pavel1756"]@MHOE: Když uvážím, že třeba takové HD 800 S se dají sehnat nové za 34.500 Kč, což je mimochodem cena, za kterou jsem je koupil, k nim kabel od Forzy za 7k, který jim dodá ještě o něco lepší zvuk a v této kombinaci dokáží přehrát některé mé oblíbené skladby lépe než Susvary, Utopie i Empyreany,

Pokud se nemýlím psal jsem zde před časem to samé a to jste mě chtěli ukamenovat.
Kombinace HD 800, dobrý kabel, zesilovač upravený pro HD 800 např. od p. Vrány - Casea nebo lampa Feliks audio, je za rozumné peníze a výsledkem je velmi dobrý zvuk.

K administrátorům fora - dostal jsem ban za vulgaritu, pokud mi však někdo, kdokoliv bude škrtat odstavce nebo celé příspěvky, budu vulgární znovu a vždy, žil jsem v socíku 33 let a slovy Lucie - již se nechci nikdy vracet!!!
Pánové vy svoji sebevědomou, ale nepříliš promyšlenou politikou, poněkud přicházíte o fundované příspěvky, kde jsou Franta Bína, Koči, Boris a další a největší odborník na sluchátka v Česku - Kuba, má poslední varování ???
Chytré, hodně chytré, mějte se krásně.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 5. 2021 10:02

Kuba ?

Uživatel KUBA:
Pozice: Junior
Povolání: Student
Registrace:26. 12. 2006 11:37
Poslední návštěva:25. 11. 2013 07:37
Fórum počítače:85 příspěvků
Fórum audio video:85 příspěvků

To je ten největší sluchátkovej odborník v ČR ? Jinak, Tobě za socíku ty zlý komunisti škrtali v diskuzních fórech odstavce a celé příspěvky, podobně jako chudákům ze skupiny Lucie ? Nebo máš na mysli Lucku, co prodává u nás v sámošce ? 8-D
Naposledy upravil introvert dne 18. 5. 2021 10:07, celkově upraveno 3
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 18. 5. 2021 10:05

Kto je Jibu?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků