Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 6. 2021 13:22

AudioQuest Thunder. Takový malý upgrade sluchátkového řetězce. Používám jej pro propojení síťového filtru AudioQuest Niagara 1200 se zásuvkou ve zdi. Původně jsem zde o tom ani nechtěl psát, neboť je mi jasné, že se tím budu možná zbytečně pohybovat po velmi tenkém ledu… Ale kdyžtak si holt trochu zaplavu v ledové vodě. :D

Takže co mě přimělo vyměnit už tak drahý síťový kabel AQ Monsoon za „monstrum“, jehož cena atakuje samotný filtr Niagara 1200? V první řadě to byla právě cena, která byla podstatně nižší, než je doporučených 22.990,- Kč. Konkrétně jsem pořídil výstavní kus z výprodeje v Avitsmart za přátelských 14 tisíc korun. No a za druhé to byl samozřejmě celkově pozitivní přínos pro kvalitu zvukové reprodukce. Nejedná se sice o žádné dramatické skoky, právě naopak, přesto jde ale o posun, který lze bez obtíží během chvíle zaznamenat. Došlo k menšímu nárůstu dynamiky. Je to zcela patrné u dynamickyckých špiček symfonického orchestru. V těchto pasážích také lépe vnímám prostor okolo nástrojů, zejména u tympánů. Thunder má vliv i na reprudukci vyšších středů. Oblast okolo 2kHz je méně razantní, naproti tomu konec vyšších středů je naopak výraznější. V tomto ohledu nemohu říci, že by to byla obecně změna k lepšímu. Někde ano, jinde zase ne.

Co do zvukové kvality považuji Thunder za obstojný upgrade modelu Monsoon. Co se ale moc nepovedlo, je ergonomie/poddajnost kabelu. Při jeho zapojování padlo z mé strany na adresu konstruktérů z AudioQuest mnoho a mnoho nehezkých slov. Je prakticky nemožné kabel přesně natočit/umísit podle vašich představ, tedy pokud se neshodují s "představami kabelu". Nakonec se mi jej podařilo "nakroutit" alespoň tak, abych nemusel otáčet síťový filtr. Ale byl to docela hlavolam či přesněji peklo...


Dnes mi také přišla odpověď na můj inzerát na hifionline.cz a docela mě pobavila. Můžete ji brát jako protinázor k tomu, co jsem napsal výše. Dotyčný neměl odvahu se podepsat a jako kontaktní mail uvedl můj. No ani se nedívím vzhledem k tomu nesmyslnému/nelogickému obsahu... tady je:

"S Thunderem sis moc nepomohl. Vyšší třída než Tornado je Blizzard díky lepším kovům a prakticky stejné geometrii. Aby sis pomohl od Monsoonu a byl lepší, než Blizzard, musel bys vzít až Tornado a to ještě s otazníkem. Thunder je jen málo muziky za moc peněz, tak to prostě je. Bohužel..."

Mimochodem, slyšel jsem i zmiňované modely Blizzard a Tornado. V kostce, nezaznamenal jsem zvukový rozdíl mezi Monsoon vs Blizzard a stejně tak mezi Thunder vs Tornado. Moje doporučení je tedy trochu odlišné od toho anonyma, který si pouze přečetl popisky a hned měl potřebu udílet rádoby moudra. Buď kupte Monsoon, nebo Thunder. Blizzard a Tornado jsou jen dražší alternativy bez slyšitelného přínosu. Toto píši hlavně proto, abyste měli představu, co ten dotyčný má naposloucháno. Ono mezi teorií a praxí bývají i propastné rozdíly. A když už se tu někdo ohání teorií, nebylo by špatné, aby to, co píše, alepsoň dávalo smysl... ;-)
Přílohy
IMG_0613.jpg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 6. 2021 13:47

Teprve nyní si uvědomuji, jak pohodlný mám život s kombinací Apple iPhone - Chord Hugo 2. Mezi nimi USB kablík (včetně Apple adaptéru) tak 15 cm. Toť vše. :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 6. 2021 14:06

@pavel
Zuřivé reakce na sebe jistě nenechají čekat :-) Osobně si jen říkám, zda bys už doma Utopie a Susvary dávno neměl, kdybys ty "závratné" kabelové a přidružené upgrady vynechal... ale to je spíš filozofická otázka. Užívej!
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 6. 2021 14:28

@introvert: I tady bych viděl prostor pro upgrade... :D
Zkoušel jsi Chord 2Go? Já jej poslouchal s Hugem několikrát a hraje to určitě jinak než při propojení USB kabelem. Hugo má s 2Go vyrovnanější tonalitu.

@MHOE: Díky. :-)
No minimálně jedny z nich bych už doma měl. :lol:
Tento týden mě ještě čeká testování lepších BNC kabelů a tam už je to fakt pálka. Konkrétně Chord Signature Digital Super Aray, dva kusy za 50k. :-[
Ale pak už se vrhnu na ty sluchátka. Tedy snad... :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 6. 2021 14:48

pavel1756 píše:No minimálně jedny z nich bych už doma měl. :lol:
Tento týden mě ještě čeká testování lepších BNC kabelů a tam už je to fakt pálka. Konkrétně Chord Signature Digital Super Aray, dva kusy za 50k. :-[
Ale pak už se vrhnu na ty sluchátka. Tedy snad... :D

Vidím, žes to vzal z úplně opačného konce, než jak radí zkušení audiofilové :-):
1) nejvíc prachů dejte do sluchátek
2) teprve poté zesilovač, tak třetinu až polovinu, co do těch sluchátek (výjimkou jsou elektronkové zesilovače)
3) teprve poté DAC, není třeba, aby stál jako zesilovač
4) na kabely se vykašlete, ledaže byste s nimi měli nějaký skutečný problém

-- 14. 6. 2021 15:53 --

pavel1756 píše:@introvert: I tady bych viděl prostor pro upgrade... :D
Zkoušel jsi Chord 2Go? Já jej poslouchal s Hugem několikrát a hraje to určitě jinak než při propojení USB kabelem. Hugo má s 2Go vyrovnanější tonalitu.

Nezkoušel. Ale četl jsem recenzi na Chord Poly, a tam psali, že Mojo s ním hraje lépe pouze tehdy, pokud je zdrojem zvuku soubor na SD kartě v Poly. Pochopil jsem to tak, že u toho 2Go to asi bude podobné. Navíc, já po 2Go nikterak netoužím.
Naposledy upravil introvert dne 14. 6. 2021 16:26, celkově upraveno 2
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 14. 6. 2021 15:00

Nedávno jsem řešil zesilovač k H2/Go-Utopia.Přeřečetl jsem kde co,radil se s kde kým,nakonec jsem šel na "jistotu" a koupil zánovní V281. Zatím se seznamuji,ale musím říct,že toto kombo na mě docela zapůsobilo a podařilo odstranit určitou sykavost Utopií.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 6. 2021 15:32

@introvert: Když pominu samotnou nahrávku, tak se na výsledném zvuku určitě největší mírou podílí sluchátka (či reproduktory), ale byla by velká chyba podceňovat ostatní komponenty. Například DAC. Ve většině případů se hovoří o tom, že je podstatnější zesilovač. No obecně asi ano, ale zkus si někdy poslechnout Chord Dave a rázem budeš mluvit trochu jinak.

Jestli jsem se za ta léta, co se věnuji sluchátkovému poslechu, něco naučil, tak určitě to, že na prvním místě nejsou ani ta sluchátka (i když mají největší podíl) či jiný komponent, nýbrž sluchátkový řetězec jako celek, respektive vzájemná synergie jeho jednotlivých částí.

@Rins: Tak to jsi mě teda překvapil. Je to už hodně dávno, co jsem V281 slyšel, ale jeho zvuk mi přišel na výškách dost agresivní, takže bych hádal, že s Utopia to nebude úplně dobré párování. Ale nevím, zda Violectric neměl víc verzí V281. Nebo si ten zesilovač nesedl se sluchátky, která jsem na něm poslouchal (a nebo to bylo DACem?).

A kromě odstranění sykavosti, pozoruješ ještě nějaké další změny oproti zesilovači v Hugo 2?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 14. 6. 2021 16:24

pavel1756> Párování s V281 bylo několikrát doporučeno na head-fi,tak jsem to risknul. S prodávajícím jsem se domluvil,že pokud mi párování nesedne,tak V281 mohu vrátit,ale k tomu nedojde. Před nákupem jsem byl rozhodnutý pro Benchmark HPA 4,ale nakonec jsem to přehodnotil.Pokud bych měl Susvary,tak by HPA 4 vyhrálo.

Oproti zesilovači v H2 je s V281 hudba plnější s větším basovým slamem,ale i s mírnou ztrátou detailů. Takto mohu využívat dva zvukové podpisy. Nákupu rozhodně nelituji.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 6. 2021 18:42

Už je doma.
První dojmy: Gilmore Lite Mk2 je oproti GS-X Mini teplejší. GS-X Mini je detailnější, transparentnější s temnějším pozadím, lepší separací a prostorem. Oproti GL Mk2 se GS-X Mini celkem dost zahřívá.
A co je pro mě nejdůležitější, i když je zvuk technicky velmi silný, tak je GS-X stále muzikální.

Celkem by mě zajímalo porovnání GS-X Mini a zesilovače v TT2 :-) . Mohl by to být vyrovnaný souboj.
IMG_20210614_171206.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 6. 2021 18:46

Tajně jsem doufal v ten fialový čelní panel :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 6. 2021 18:47

Nádhera, teraz môžme len tíško závidieť :-P Prvé dojmy sa určite po čase ešte zlepšia. Objednával si priamo od nich?
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 6. 2021 18:47

Ano, přímo od HeadAmp.
Tajně jsem doufal v ten fialový čelní panel

Chvíli jsem uvažoval o modré, ale nakonec jsem zvolil "satin champagne".
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 6. 2021 08:11

V této barvě vypadá velmi dobře. Ještě že jsi nevzal tu fialovou… :D
Srovnání s TT 2 by bylo určitě zajímavé. Na head-fi se to nejednou řešilo, ale jak je tomu zvykem, názory byly dost protichůdné…
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 6. 2021 09:23

pavel1756 píše:V této barvě vypadá velmi dobře. Ještě že jsi nevzal tu fialovou… :D
Srovnání s TT 2 by bylo určitě zajímavé. Na head-fi se to nejednou řešilo, ale jak je tomu zvykem, názory byly dost protichůdné…

Jen abych nevypadal jako úplný magor - s tou fialovou to byl samozřejmě z mé strany vtip :D

Jinak, viděl jsem jeden přenos na YouTube, kde autor testoval Burson Conductor 3X a různé jiné zesilovače, a TT2 si nevedlo nejlépe. Údajně je největší předností TT2 DAC. Proto bych uvítal, kdybych si ten DAC z TT2 mohl koupit samostatný. Alespoň v mém případě by Chord Electronics o nic nepřišli. TT2 si kupovat již nehodlám, zatímco samotný DAC z TT2 bych si asi koupil. Ten přenos - zde, https://youtu.be/_OWpMOy_srQ v čase 27:05
Naposledy upravil introvert dne 15. 6. 2021 13:30, celkově upraveno 3
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 15. 6. 2021 10:40

Ja by bral modrý hneď :)

-- 15. 6. 2021 11:45 --

Popravde, už nejaký rok o ňom snívam, som rád, že si ho niekto z našich končín zadovážil. Nice :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků