Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 7. 2021 08:51

pavel1756 píše:Trochu mě ale odrazuje skutečnost, že už je to docela dlouhá doba, co byly Susvara vydány. Tak se trochu obávám toho, že je koupím a za měsíc HiFiMAN představí druhou generaci. Na druhou stranu případná nová verze nemusí znamenat posun k lepšímu. A ještě na "třetí" stranu, nakonec ani Audeze či Focal už dlouho nepředstavili novou vlajkovou loď. (A 4z opravdu nepočítám.) Tak si říkám, zda teď nejsou na hranicích svých možností. :hm

Vtipně, jedním z vícero impulzů ke koupi Susvar bylo zjištění, že u nových HE-R10 se náušníky připevňují k mušlím pomocí Velcro materiálu:
Obrázek
Až tento "improvement" jednou dojde k Susvarám, bude daleko těžší až nemožné si k nim vybrat optimální náušníky. A upřímně - nebýt ZMF Eikon hybrid solid náušníků, Susvary bych už nevlastnil. Vlastně mě na ty náušníky navedla má přítelkyně, která z jejich zvukové kompatibility se Susvarami byla unešená už v době, kdy si já osobně ještě úplně jistý nebyl. Má skvělé uši, v některých ohledech lepší než já.

Ať je to jak chce, sám jsi to ve svém předchozím příspěvku řekl - Susvary jsou skvělými sluchátky mezi vícero skvělých modelů na trhu. Z nichž některé už vlastníš nebo vlastnil. Potřebuješ tedy ty Susvary nutně k něčemu? Postrádáš u svých sluchátek něco důležitého, co Susvara dokáže nahradit?

Já došel do bodu, kdy jsem Susvary z konkrétních důvodů opravdu chtěl, tudíž pro mě otázka nějakých budoucích generací přestala být relevantní - důležité pro mě bylo mít je teď, než něco jiného v budoucnu. V opačném případě bych však zůstal konzervativní a raději čekal, až si koupí něčeho budu jistý. Není kam spěchat.

Jinak nových produktů nebo revizí bych se u skutečně kvalitních sluchátek nebál. Modely typu HE-6 nebo HD800 jsou natolik nadčasové, že skvěle fungují i po dekádě a nejinak tomu bude i v dekádách následujících, kdy se audio postupně přesune k DSP. Podle mě se podobně nadčasovými stane i Susvara a Auteur, ale uvidíme.

====================

Z toho všeho, co jsem doposud četl (včetně příspěvků Babetaka), mi Empyreany v tom dobrém i horším hodně evokují mé PMx2ky. Zdá se, že ta sluchátka mají podobnou "DNA".

Pokud by tomu tak bylo, na Empyreanech by se mi toho asi vcelku dost líbilo. Na druhou stranu bych se je však nesnažil všem na fóru vyloženě tlačit, protože lidem preferující zvuk aproximující neutralitu spíš ze světlejší než tmavší strany nemají tyto Meze šanci vyhovět. Něco typu Susvara či Utopia by jim pasovalo víc.
SOURCE: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus

DESKTOP: Susvara (mod) | HE-6 (mod) | PMx2 (rev2,velour) | Auteur
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 22. 7. 2021 10:00

BabetakCZE píše:HD 800 jsou proti Empyreanu "explozivnější".
800 mají basu míň, ale je pevnější a energitičtější.

Donedávna som si to nedokázal oddeliť. Ale bass roll-off v spektrálnej doméne má zrejme menší vplyv na punch/impakt/tvrdosť než vlastnosti okolo tranzientov v časovej doméne.
Druhé ale - na FR nedostatky sa dá do istej miery zvyknúť a získať podvedomú kompenzáciu. Podobne ako pri nejakých formách čiastočnej straty sluchu.
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 7. 2021 10:25

111a111 píše:
BabetakCZE píše:HD 800 jsou proti Empyreanu "explozivnější".
800 mají basu míň, ale je pevnější a energitičtější.

Donedávna som si to nedokázal oddeliť. Ale bass roll-off v spektrálnej doméne má zrejme menší vplyv na punch/impakt/tvrdosť než vlastnosti okolo tranzientov v časovej doméne.
Druhé ale - na FR nedostatky sa dá do istej miery zvyknúť a získať podvedomú kompenzáciu. Podobne ako pri nejakých formách čiastočnej straty sluchu.

Moje řeč. Na nedostatky ve frekvenční charakteristice se zvyknout dá dost dobře, pokud nejde o úplný děs. Kupříkladu asi každý ví, že Beyerdynamic DT 770 nejsou po této stránce žádný zázrak. Ale čas od času po nich sáhnu, když si třeba chci na iPadu projet novou nabídku skladeb ze streamovací služby. Vyhovuje mi, že jsou uzavřená, relativně pohodlná, a mají dost basů, i výšek :-). Lze je rozehrát i z toho iPadu. A žádná hrůza se nekoná, je to v pohodě 8-)

Bass roll-off na punch a slam nemá žádný vliv. Jde o dvě zcela odlišné, neovlivňující se kvality.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 7. 2021 11:11

MHOE píše:...LCD2ky dohromady s HD800kami, aby měla zástupce obou zvukových extrémů? Nebo jak se řešilo, zda se dát spíš na "temnou" (Audeze) nebo "světlou" (Hifiman) stranu? :nenapadne Susvary jsou pro mě ultimátní odpovědí na tato historická dilemata, neb jsou sonicky přesně uprostřed.

Už i HE1000 a Arye jdou touhle cestou taky, určitě dneska i další nějaké levnější planary, méně známe elektrostaty atd..

Jinak pěkný sestavičky tady skrz stránky sypete pěkné pěkné.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 7. 2021 12:18

MHOE: abychom to shrnuli, jaké náušníky tedy doporučuješ k HE-6, a jaké k Susvarám, prosím ?

Jo a ještě, jak jseš / jsi byl spokojen s těma Drop Pandama ? Prý jsou velmi slabá co se týká dynamiky (podobně, jako sluchátka DCA)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 7. 2021 13:13

hmpf píše:Už i HE1000 a Arye jdou touhle cestou taky, určitě dneska i další nějaké levnější planary, méně známe elektrostaty atd..

Většina těchto pokusů však u mě narazí na tom, že v některých frekvenčních pásmech vykazují nepřirozené důrazy. Na to jsem bohužel alergický - když určité pásmo slyším víc, než bych měl. Jsem zkrátka ten typ posluchače, který preferuje "raději míň než víc", neboť to tolik nedegraduje celkovou uvěřitelnost poslechu.

Susvary (Eikon hybrid náušníky) a Auteur (Eikon perf leather náušníky) jsou jakožto vysoce audiofilní sluchátka unikátní v tom, že tonálně nic nepřehání a přitom jim v podstatě nic neschází. Když si je nasadím na hlavu, ihned vnímám rovnováhu a můj mozek si na ně takřka nemusí zvykat. Byť Susvary se v tomto smyslu dostávají ještě o stupeň výš, neboť jsou krom neutrální frekvenční odezvy hodně "neutrální" i v tom zbytku (rychlost měničů, rezonance mušlí, otevřenost konstrukce).

introvert píše:MHOE: abychom to shrnuli, jaké náušníky tedy doporučuješ k HE-6, a jaké k Susvarám, prosím ?

V detailu výběr náušníků pro planárně magnetická sluchátka vysvětluju ZDE, ale ve zkratce:

Pro vyváženost s uvěřitelnou tonalitou a témbrem zafungují hlubší neperforované ZMF hybrid náušníky...
- HE-6: Universe hybrid solid
- Susvara: Eikon hybrid solid

Pro vyváženost s trochou "rockového" přesahu volím tenčí zvenku-neperforované DCA (p)leather náušníky...
- HE-6: DCA Ether angled
- Susvara: DCA Ether 2 perf

introvert píše:Moje řeč. Na nedostatky ve frekvenční charakteristice se zvyknout dá dost dobře, pokud nejde o úplný děs.

Mozek si určitě zvykne na ledascos, ale ani on není úplně všemocný. Pokud vezmu jako příklad HE-6ky a Susvary, tak s vhodnými náušníky zní oba modely vyrovnaně do té míry, že se s nimi dá poslouchat jakýkoliv žánr. Susvary ti však budou v přímém srovnání vždy znít o něco celistvěji/kompletněji/barevněji díky jejich rovnější frekvenční odezvě.

Ne pro každého to však bude tak důležité jako pro mě. Je to o preferencích, jako se vším. :-)

introvert píše:Jo a ještě, jak jseš / jsi byl spokojen s těma Drop Pandama ? Prý jsou velmi slabá co se týká dynamiky (podobně, jako sluchátka DCA)

Pro audiofily bych spíš doporučil Momentum 3 Wireless, které jsou především po jednoduché ekvalizaci přes interní 3-band DSP ekvalizér ( = snížení basů a výšek) fantastické. Jejich měniče i náušníky mi zkrátka připadají zvukově o něco kvalitnější.

Drop Pandy jsou však především se SoundID appkou velmi zajímavým produktem. SoundID by se dalo s trochou nadsázky označit za osobního virtuálního audiologa, neboť dokáže otestovat a následně automaticky aplikovat zvukové preference tvého mozku i nedostatky tvého sluchového ústrojí. Krom těchto asistovaných metod úpravy zvuku však rovněž zpřístupňuje plnohodnotný grafický ekvalizér pro korekce manuální cestou. Všechny změny se samozřejmě ukládají do interního DSP chipu přímo ve sluchátkách, stejně jako u Sennů.
Naposledy upravil MHOE dne 22. 7. 2021 14:15, celkově upraveno 1

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 22. 7. 2021 13:17

A aký je estetický výsledok keď na vajcovité Susvary natiahneš kruhové náušníky?

Inak pozerám že STAX Lambda séria mala revíziu po 4 rokoch (2015-2019), SR-009S vydali v 2018, modlím sa za 2022 update :oboze
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 7. 2021 13:46

Obrázek
Obrázek

Za mě vypadají líp než s origo náušníky, jsou teď víc "beefy" alá Audeze. Dokud je však ergonomie a zvuk v pořádku, vzhled sluchátek na domácí poslech je mi vcelku šumák.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 7. 2021 16:10

@MHOE

Je pravda, že mi teď moje sestava plně vyhovuje, obzvlášť poté, co jsem pořídil A90. Ta synergie je skvělá.
Ale přesto mě jiné top modely sluchátek dost lákají. Hlavně tedy Susvara a Utopia. Do určité míry za to můžeš i Ty. Kdybys nekoupil Susvary, neměl bych takové nutkání mít je taky. :lol: :lol:

@111a111

No raději bys měl pořídit Susvara. Pochybuju, že nový model od Stax bude mít konečně normální basy.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Thunder
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2 + Topping A90
Sluchátka: Meze Empyrean | Sennheiser HD 800 S
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 22. 7. 2021 16:16

Ahoj,

před pár dny jsem si koupil svoje první pořádné sluchátka Verum 1 na které jsem přešel z mainstreamu AKG K550. Čistě odhadem řeknu že hudební přednes se zlepšil o 50%.

dá se takový obrovský skok očekávat i při přechodu z Verum 1 na Meze Empyrian nebo zmiňované Susvary?

Určitě je teď neplánuji kupovat ale celkem mě to zajímá, předem díky :)
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 7. 2021 16:26

Percentami to nezmeras, radost z audia sa neda zmerat, jedine par technickych parametrov. Ale vo vseobecnosti - ak by si si spravil spravil graf, na Y osu by si dal cenu sluchatiek a na X osu "pridanu hodnotu", krivka bude mat podla mna strmy exponencialny priebeh.
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, Blon BL01
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+AQ JitterBug), Chord Mojo, Hiby R3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
TV/Audio: SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: iBasso IT01s
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 22. 7. 2021 16:30

@MHOE to je prekvapivo dobré
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 7. 2021 16:38

Buďto jsou Susvary kulaté, nebo náušníky eliptické :-)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 7. 2021 16:39

@Delgar

Objektivně bych se to bál takto procentuálně vyjádřit, ale jsem poměrně dost přesvědčen, že při správném výběru z "TOP sluchátek", bude pro tebe při nejmenším jeden z nich znamenat stejně velký posun v kvalitě zvukové reprodukce jako v případě K550 vs Verum 1.

@111a111

Pozor na fotky Susvar! Ta sluchátka jsou hodně fotogenická. Na živo už to taková paráda není. Alespoň já mám takový dojem. :D
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Thunder
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2 + Topping A90
Sluchátka: Meze Empyrean | Sennheiser HD 800 S
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 7. 2021 16:41

@MHOE: sorry ak sa pýtam hlúposť, ale ktoré konktrétne Eikon náušníky máš na Susvarách?
sú to podľa ZMF webu tieto?

2021-07-22 04.37.22 pm.png
2021-07-22 04.37.22 pm.png (21 ) Zobrazeno 594 krát

ak áno, tak ma ešte zaújima, že aký materiál je použitý zvnútra, myslím tam kde sa ucho zvykne dotýkať náušníka, Lambskin alebo Suede?

vďaka :-))
haweckO
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka