beyerdynamic DT-770 Pro 32 Ohm vs Audio-Technica ATH-M50 X

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2021 21:00

Myslím, že v dnešní době jsou lampy na vzestupu jak nikdy (myšleno od dob, kdy prakticky jiné řešení nebylo, než přišla doba tranzistorová). A firmy jako Auris, Feliks, Woo Audio a podobně se mají hodně dobře.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 7. 2021 21:19

Martas38: Vůbec nezpochybňuju tvou zkušenost, že ti kombinace DT880 + Mojo subjektivně nesedla, ani nevylučuju, že s jiným, technicky pokročilejším zařízením (např. RME ADI-2) mohou hrát zmíněná sluchátka lépe. Nemůžu však souhlasit s paušálním závěrem, že se Mojo nehodí k vysokoimpedančním sluchátkům, že je neutáhne, že pro jejich provoz není dostatečně výkonné apod. To vůbec neodpovídá mým dlouhodobým zkušenostem, ani pro to nenacházím žádné technické odůvodnění. Jediná dvě vysvětlení, která mě napadají, jsou: a) čistě subjektivní preference (to, co někdo vnímá negativně jako plochý, středový zvuk, může jiný přijímat pozitivně jako neutrální zvuk s nízkým zkreslením), b) objektivní technický defekt přístroje (málo pravděpodobné, ale rovněž to nelze vyloučit).
Naposledy upravil TigiGold dne 30. 7. 2021 08:13, celkově upraveno 1
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 7. 2021 22:03

martas38 píše:Myslím, že v dnešní době jsou lampy na vzestupu jak nikdy (myšleno od dob, kdy prakticky jiné řešení nebylo, než přišla doba tranzistorová). A firmy jako Auris, Feliks, Woo Audio a podobně se mají hodně dobře.

To možná ano, ale vsadím boty, že si k nim jen málokdo koupí sluchátka Beyerdynamic DT880 600 Ohm. K čemu pak vlastně taková sluchátka jsou ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2021 22:07

TigiGold: Samozřejmě, nechci se zbytečně dohadovat, ale prostě jsem to vnímal jak píšu. A ty Audeze jsem uvedl z toho důvodu, že mám opravdu pocit, že tyhle malinké zesilovače na velká sluchátka opravdu nestačí. Prostě jim dostatečně nerozhýbou membrány, ve špičce to tak nevykmitne, či jak to říct. Vnímám to podobně, jako tvrdost u napájecích zdrojů. Myšleno tak, že přijde zvuková špička a takový malý zesilovač pak není schopen dát požadovaný proud po požadovanou dobu bez poklesu napětí. A zesilovač s výkonovou rezervou a solidním zdrojem to dá prostě líp. Alespoň tak nějak si to představuju a zatím mě veškeré moje drobné zkušenosti celkem dávají za pravdu. Samozřejmě je dost možný, že je moje teorie naprosto milná...
Další zajímavý příklad jsou AKG K701. Taky jsem je měl docela dlouho a ač mají impedanci 62Ohm a citlivost 105dB, beru je jako etalon nevybuditelnosti. Už je nemám hromady let, ale tehdy uspokojivě hrály s Casea Lyra Digital, což byl tenkrát stroj za 20 tisíc a pro mě dost nepředstavitelné peníze. S mým poměrně výkonným DAC/Ampem to nějak hrálo, ale zdaleka ne tak, jako s tímto dnes už silně obstarožním zařízením.

-- 29. 7. 2021 23:14 --

Introvert: Řekl bych právě k těm elektronkám. Už je to na trhu hromady let (kdy nebyly zesíky s nízkou vnitřní impedancí tak úplně běžné) a mysleli i na tento segment zesilovačů a koneckonců, dnes jsou k mání elektronkové zesilovače za tři tisíce (např. ta tvá tuším modrá hračička) i za stonásobek a někdo si rád nějaké DarkVoice a podobně k Beyerům určitě koupí.
Já mám taky nutkání to zkusit, ale musím se přiznat, že mě silně limituje právě nízká impedance LCD-X. Moji tajní koně jsou Cayin HA-1A mk2 a nebo xDuoo TA-30. Plus pro mě ještě jeden člověk (zprostředkovaně přes dalšího) něco staví, ale kdo ví co z toho a kdy bude.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 7. 2021 22:50

martas38 píše:Introvert: Řekl bych právě k těm elektronkám. Už je to na trhu hromady let (kdy nebyly zesíky s nízkou vnitřní impedancí tak úplně běžné) a mysleli i na tento segment zesilovačů a koneckonců, dnes jsou k mání elektronkové zesilovače za tři tisíce (např. ta tvá tuším modrá hračička) i za stonásobek a někdo si rád nějaké DarkVoice a podobně k Beyerům určitě koupí.
Já mám taky nutkání to zkusit, ale musím se přiznat, že mě silně limituje právě nízká impedance LCD-X. Moji tajní koně jsou Cayin HA-1A mk2 a nebo xDuoo TA-30. Plus pro mě ještě jeden člověk (zprostředkovaně přes dalšího) něco staví, ale kdo ví co z toho a kdy bude.

Tak třeba ano, možná si je někdo koupí. Mají výhodu v kvalitní konstrukci (i když mně osobně nevyhovuje zcela ten kruhový tvar), a nízké ceně. A taky v docela dobrém zvuku (za tu cenu), pokud člověk oželí skladby, kde je zpěv.

Jinak k mé modré krabičce - jde o hybridní zesilovač, kde na výstupu jsou polovodiče. A jak jsem nedávno zjistil při testech Hifiman HE-6 a HE-500, je tam značně velké zkreslení, poslouchat to je dost nepříjemné. Oproti tomu Focal Clear - naprosto v pohodě, příjemný elektronkový zvuk. Musím říct, že to moc nechápu. Takže se nedomnívej, že LCD-X s lampovým zesilovačem je jasné terno. Třeba ne. Nebo jak s jakým. Když použiju Anandy, žádný elektronkový zvuk se skoro nekoná, naštěstí to zkreslení taky ne. Ale v tom případě s daným zesilovačem vlastně nemá smysl Anandy používat. Jeden z recenzentů navíc razí teorii, že do cca dvou tisíc dolarů nemá v podstatě smysl si elektronkové zesilovače kupovat, že teprve od této cenové úrovně začíná (oproti polovodičovým zesilovačům) skutečná kvalita. Ale je to jen názor jednoho člověka (kdoví, možná si to myslí víc lidí :-) )

Jinak s Tvými názory na potřebu stolního zesilovače se ztotožňuju.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 7. 2021 22:55

Vnímám to podobně, jako tvrdost u napájecích zdrojů. Myšleno tak, že přijde zvuková špička a takový malý zesilovač pak není schopen dát požadovaný proud po požadovanou dobu bez poklesu napětí. A zesilovač s výkonovou rezervou a solidním zdrojem to dá prostě líp. Alespoň tak nějak si to představuju a zatím mě veškeré moje drobné zkušenosti celkem dávají za pravdu.
Obávám se, že hledáš souvislost tam, kde žádná není, což tě vede k šalebným závěrům. U vysokoimpedančních sluchátek bude mít Mojo asi sotva potíže s požadovaným proudem, protože odběr proudu při impedanci 300+ ohmů bude i ve výkonových špičkách velmi velmi malý. Výše jsem dával odkaz na podrobná měření Moja, která nastiňují, jakého proudu je toto zařízení schopno. A nejde vůbec o malou hodnotu (146 mA). Obavy z proudové limitace bych proto měl spíše u nějakých specifických nízkoimpedančních sluchátek s nízkou citlivostí při hlasitém poslechu.

Jinak AKG K701 jsem také delší dobu používal, a byl to skutečně oříšek. Subjektivně nejlépe mi zněla přímo ze zvukové karty SB Live 5.1. Dodnes zcela nechápu, jak je to možné. Zvukovka měla objektivně nízké napětí, tudíž sluchátka nešla vybudit na extrémní hlasitost, ale jejich projev byl velmi uvolněný, neagresivní a zábavný, což se s jinými zesilovači (např. BV Audio Headamp) nestávalo. Jednou z možných příčin by mohla být nízká výstupní impedance karty, oproti sluchátkovým zesilovačům, které ji měly vyšší a mohly rozhodit frekvenční čáru. Anebo ta zvukovka přidávala určité zkreslení, které se mi subjektivně líbilo, kdo ví... každopádně už bych si tato sluchátka znovu nekoupil.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2021 23:28

introvert: Já neříkám, že to bude terno, ale prostě to chci zkusit. Spousta lidí to na head-fi chválí, spousta zatracuje, ale víš jak to na těch fórech je. Cayin má elektronky i na výkonovém stupni, xDuoo tam má tranzistory. Cayin má výstupní transformátor (u xDuoo nevím), což si myslím, že je jediná věc, která by mohla tak silně zařízení prodražovat (ve smyslu těch tebou uváděných 2000USD), protože tyto zesilovače jsou podstatně jednodužší, než tranzistorové zesilovače a vlastně až na ty výstupní a napájecí trafa tam nic extra není, jen několik málo součástek.
Další věc je, že modrá krabička stála něco málo a má jednu předzesilovací elektronku. Cayin už stojí nějakých 25 a to xDuoo tuším šestnáct. Takže snad to bude trošku sofistikovanější, ale dost možná se pletu. Jen tak mimochodem jsem si teď uvědomil, že jsem kdysi kupoval DT880 od člověka, co to krmil Vincentem KHV-1, což je jednoelektronkový hybridní zesilovač cca za dvacku (značka Vincent asi v ceně dělá svoje) a hrálo to moc pěkně, líp už jsem je vlastně snad ani hrát neslyšel. Asi si je budu muset od otce půjčit a zkusit na současných zesilovačích....

TigiGold: jak píšu, možná se pletu, ale tak nějak to vnímám. Prostě mám opravdu pocit, že s malýma hračkama to hraje mdle, nevýrazně, nelíbivě a to nemluvím jen o Mojo. Nejvíc mě to přišlo právě v těch zvukových špičkách - symfonická hudba a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 30. 7. 2021 06:37

martas38 píše:Jen tak mimochodem jsem si teď uvědomil, že jsem kdysi kupoval DT880 od člověka, co to krmil Vincentem KHV-1, což je jednoelektronkový hybridní zesilovač cca za dvacku (značka Vincent asi v ceně dělá svoje) a hrálo to moc pěkně, líp už jsem je vlastně snad ani hrát neslyšel. Asi si je budu muset od otce půjčit a zkusit na současných zesilovačích....

Teď mě napadlo, že s DT 880 jsem tu modrou krabičku ještě netestoval. Přes víkend to zkusím, uvidíme. Díky za připomenutí :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 31. 7. 2021 11:26

Provedl jsem test tří zesilovačů s Beyerdynamic DT880 600 Ohm: Chord Electronics Mojo, Hugo 2, Cayin iHA-6 (nesymetrický výstup High, Gain zapnut, vysoký výstupní proud rovněž). A jak se dalo čekat, jasným vítězem se stal iHA-6. Vše zvládnul s přehledem, bez zadýchání. Dynamika vynikající. Za ním skončil Hugo 2. Pokud bychom nechtěli vysokou hlasitost nebo dynamiku, bylo to podobné jako iHA-6. Ale jakmile se zvuk zesílil (Hugo 2 jelo již nadoraz, Cayin v polovině rozsahu potenciometru hlasitosti), začala Hugu 2 docházet šťáva, a v hlasitých dynamických pasážích (tympány) bylo slyšet zřetelné zkreslení (limitace ?). Nejhůře dopadlo Mojo. Hlasitost sice bylo možno nastavit na takovou úroveň, jako z iHA-6, ale zvuk byl plochý, s malým objemem basů. V dynamických špičkách opět zkreslení, dříve a výrazněji, než u Hugo 2. Testovací skladby: Novosvětská - 3. věta - začátek, Kylähullut - Ei pelkoa. Závěr: Cayin iHA-6 to dá výborně a levou zadní, Hugo 2 jen hlasitě nahraná CD (aby nebylo nutno nastavovat vysokou hlasitost), je lepší nechtít žádné dynamické zázraky. Mojo to prostě nedá. Ale je třeba si uvědomit, že Mojo (a možná ani Hugo 2) nejsou pro takováto sluchátka dělaná, oba přístroje jely u té Novosvětské nadoraz. A ještě poznámka na závěr - sluchátka DT880 600 Ohm mě velmi mile překvapila svojí zvukovou kvalitou, která dramaticky překonává cenu, za jakou se prodávají. A dala se poslouchat i se zpěvem, žádný problém. Každému, kdo má zesilovač schopný je vybudit, je můžu jenom doporučit.

A dodatek: otestoval jsem ještě s Cayin iHA-6 a Chord Mojo sluchátka Beyerdynamic DT880 32 Ohm. Dva poznatky. Zaprvé, Mojo nemá problém tato sluchátka vybudit, zvuk je velmi podobný iHA-6. Ale ne stejný. Čímž se dostávám k poznatku druhému. Verze 600 Ohm má lepší podání basů (mohutnější, hlubší), a nejenom jich. Zejména v Novosvětské bylo zřetelné, že verze 600 Ohm má čistší přednes. Tedy není to tak, jak jsem se domníval, že tyto dvě varianty jsou po zvukové stránce shodné. Varianta 600 Ohm je skutečně více pro audiofily, ale musíte k ní mít potřebné vybavení. Tuto variantu jsem podruhé testoval jen s iHA-6, 32 Ohm pak jak s iHA-6 (nesymetrický výstup Low), tak s Mojo. Zdrojem zvuku pro iHA-6 bylo Mojo.

A ještě druhý dodatek: jak hraje elektronkový zesilovač Bravo Audio Ocean s DT880 600 Ohm. Není to žádný zázrak, ale propadákem bych to taky nenazval. Dynamika není dramatická, elektronkový zvuk sice k dispozici je, ale musí se dobře vyladit velikost vstupního signálu, a nastavení potenciometru pro zesílení. Tento malý zesilovač má sice výkonu na rozdávání, ale při vyšší hlasitosti je již zřetelné zkreslení, zejména v basech. Čili jde o malý a levný přístroj pro seznámení se s elektronkovým zvukem, a pokud by ho někdo chtěl koupit a používat trvale, tak DT880 600 Ohm pro Ocean nejsou vhodným partnerem.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 8. 2021 22:44

O tom Cayin iHA-6 se všude píše moc hezky. Asi to bude zvukově opravdu špička. Docela rád bych si to někdy poslechl. A hodně mě láká jak jsem psal jeho elektronkovej brácha Ha-1A. Jen škoda, že se neprodává u nás. Na nákup naslepo venku je to už trošku velká investice, to bych možná zkousnul, ale párování s nízkoimpedančnímí LCD-X, to je velká otázka??? Každopádně soudruzi v Číně se učí opravdu rychle.
Myslím, že tvá modrá krabička je fajn. Na seznámení s lampama určitě. A s tím zkreslením bych tak nějak počítal. Vzhledem k ceně, konstrukci určitě. Před pár měsíci jsem ji chtěl objednat a nikde nebyla. No pořád mě ta lampařina hodně láká. Asi fakt zkusím to xDuoo TA-30, nebo snad zariskuju a Cayin Ha-1A...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 2. 8. 2021 06:35

S tím Cayin je to vskutku riziko. Poslali to rychle, Fedexem. Balík hodně velký a těžký, sám přístroj už něco váží (nemálo), a je v krabici, která je ze všech stran obalena pěnovým plastem, a to celé je v další, velké krabici s vyztuženými rohy. Prostě nezničitelné. Výborně !

Bohužel, můj kus je vadný, a nepravidelně (ale dost často) se v jednom kanálu objevuje šum, někdy silný, jindy slabší, občas doprovázený lupáním. Když zapnu High Gain, tak to šum, jehož intenzita není nikterak závislá na natočení potenciometru hlasitosti, zesílí. Pokud se šum neobjeví, hraje zesilovač perfektně. Ale s tím šumem je to otrava (pokud není silný, a vypnu High Gain, tak to ještě jde - ne však u skladeb, jejichž významnou součástí jsou tiché pasáže). Takže teď řeším, co s tím. Do Číny se mi to posílat nechce, a stále doufám, že po zahoření to pomine. Kdybych měl přístrojové vybavení (osciloskop), asi bych se podíval, kde to vzniká, a pokud by šlo o běžnou součástku (kondenzátor ..), zkusil bych to opravit. Prostě jsem koupil citróna :-(

InnerFidelity ho zařadili na zeď slávy sluchátkových zesilovačů https://www.reddit.com/r/headphones/com ... dgame_amp/
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 2. 8. 2021 22:05

Ahoj, chtěl bych napsat pár dojmů z DT - 770 Pro 32 ohm do tohoto původně sluchátkového tématu :)). Žádné velké překvapení se nekoná. Zabalená jsou opravdu krkolomně, ale možná to bude mou manuální "zručností". UPS mi je vezla z Německa skoro týden a za krvavé poštovné :(.
Ale k těm sluchátkám. Vzhled, hmotnost, pohodlí, hlavový most, přítlak, s trochou dobré vůle i náušníky, vše na jedničku, možná i s hvězdičkou. Velká škoda těch koženkových náušníků, ale není to tak zlé, jak jsem čekal. Jsou příjemné, hezké, nové :), přesto trochu "topí" a je třeba je občas od ucha nadzvedávat. Jednoznačně kandidát na upgrade. Ale až se trochu ošoupou :). Konstrukce plast - kov pevná, ani náznak nějakého vrzání apod. Tolik tedy mechanické vlastnosti těchto skvostných sluchátek. (vzhledem k ceně).


Co se týče citlivosti a impedance, je to tak, jak jsem čekal. S mobilem bohužel na hraně použitelnosti, tady by Chord Mojo určitě pomohl. Situaci zachraňuje tablet, který sluchátka vybudí více než dostatečně, ale zvuk z něj není rozhodně ideální. Měl jsem je na hlavě sotva půlhodinu, takže po zvukové stránce nemohu sluchátka hodnotit. Můžu napsat pár rychlých dojmů. Takže sluchátka nijak zvlášť nepřekvapily, ale už dlouho jsem neslyšel tak příjemné podání basů. Neumím to napsat audiofilsky, nejsou přebasované, basy nepotlačují ostatní pásma. (poslouchám metal). Trochu nedostatek výšek, ale z té půlhodiny poslechu z tabletu nemohu vyvozovat žádné závěry. Absence typických pro řadu DT sykavek, žádné drasticky zdůrazněné výšky jako DT-880. Už se těším na to, až je připojím k receiveru Yamaha a dám tomu více času, potom zase napíšu. Ale poslech z tabletu mi nepřijde ideální. Při vyšších hlasitostech to citelně zkresluje, tady to vypadá na přenosný zesilovač, asi Chord Mojo. Kupovat je znovu, určitě bych zvolil 80 ohm verzi.
Ještě k těm nešťastným náušníkům, v návodu je psáno:
Tlumení velurových náušníků 18 db, koženkových 20 db.
Že by tady byl zakopaný pes?
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 2. 8. 2021 22:13

Asi mají na mysli, o kolik náušníky pomůžou k utlumení okolního hluku, nebo naopak utlumí zvuk vycházející ze sluchátek, abys nerušil okolí ? Zde není zakopaný pes. Ten je v nedostatečném výkonu zesilovačů v Tvém mobilu a tabletu. Tedy nákup nějakého by Ti zřejmě pomohl, ale rozhodně to nemusí být právě a jen Mojo, takových přístrojů jsou jistě spousty.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 4. 8. 2021 16:09

Bohužel, je to tak. Má mobilní zařízení tyto sluchátka nevybudí a poslech tak nestojí za nic. Takže tahle nízkoimpedanční sluchátka pro mně nemají smysl. Ale žádná tragédie, Thomann mi je bezplatně vymění za 80 ohm verzi. Získám tak univerzální super sluchátka pro všemožná zařízení (zatím jen receiver a CD player Yamaha). Sluchátkový zesilovač se tak stává nutností pro mobilní zařízení, ale i pro PC přes USB a wasapi. (A získám ty skvělé velurové náušníky :))).

Tímto se stává zesilovač zcela relevantní zařízení. Ale tato problematika je pro mne španělskou vesnicí. Přenosný zesilovač znám jen chord mojo. Ten je ovšem drahý a obtížně použitelný pro stolní použití. Znám jen Audinst, ale 5 roků starý (měl jsem jej), jeho současná verze je také velmi drahá). Potřebuji tedy informace, Vaše návrhy konkrétních modelů, v ceně zhruba do 8000.
Mockrát děkuji :).
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků