Výběr sluchátek pro uživatele s tinnitusem.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JustRuda 14. 9. 2021 14:13

Zdravím, svojí blbostí jsem si kdysi pomoci DT 990 způsobil tinnitus. I když jsem je používal zhruba týden a při hlasitostech dokonce nižších než moje starší ATH-M30x tak i tak mi způsobily permanentní pískání v uších... Proto bych si chtěl nechat poradit co nejlepší "warm" sluchátka které se dobře poslouchají ke zvukovce FOCUSRITE SCARLETT 3gen. Budget je okolo 3.5k. Preferoval bych neutrální zvuk ale nevadí mi i bassovitější typy. Doporučené mi byly DROP + HIFIMAN HE4XX PLANAR MAGNETIC HEADPHONES a Audio-Technica ATH-M50x s tím že se opravdu dobře poslouchají a nejsou tak agresivní jak ty Beyerdynamcis. Chtěl bych vědět názor více lidí než jen jednoho jedince a proto se ptám zde. Předem děkuju za rady.

PS je mi osobně jedno jestli se bude jednat o otevřenou konstrukci či uzavřenou.
JustRuda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 14. 9. 2021 14:27

Drop 4XX ale za 3.5K nekúpiš (doprava, DPH, clo)

Hifiman HE400se
https://store.hifiman.com/index.php/he400se.html
Hifiman má sklad v Polsku, ale over si že ich odošlú z EU https://store.hifiman.com/index.php/shipping-policy
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 14. 9. 2021 14:28

uhh, tak to jsi si musel dát strašnej kouř, když na to stačil tejden :shock: :-\
Nechci malovat čerta na zeď, ale co vím, tak s tinitem by se měl člověk sluchátkům spíš vyhnout.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 9. 2021 14:30

Zcela vážně bych vám doporučil Koss Porta Pro.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JustRuda 14. 9. 2021 14:35

boldricus píše:uhh, tak to jsi si musel dát strašnej kouř, když na to stačil tejden :shock: :-\
Nechci malovat čerta na zeď, ale co vím, tak s tinitem by se měl člověk sluchátkům spíš vyhnout.


Snažím se držet hlasitosti v rozmezí šeptu až hlasitější mluvy. Nikdy jsem to nepřeháněl a dával si na to pozor, holt jsem byl pitomec a nebral jsem první náznaky v potaz, začalo to trošku jako slabost a motáky hlavy, myslel jsem si že jsem jen unavený, následně mi začalo popiskávat v uchu, kdybych už v tom bodě přestal sluchátka užívat tak bych si to asi tak nepodělal no holt jsem byl idiot a i po roce mám pořád pískání v uších... Naštěstí už se mi dost spravilo a přes den ho nevnímám, během spánku ho ještě sem tam slyším ale lepší se to a sluchátka pořád používám. Jen si už dávám mnohonásobně větší pozor.

-- 14. 9. 2021 15:35 --

Emil Pastelka píše:Zcela vážně bych vám doporučil Koss Porta Pro.


To bych si o proti aktuálním ATH-AVC500 asi moc nepolepšíl.

-- 14. 9. 2021 15:36 --

111a111 píše:Drop 4XX ale za 3.5K nekúpiš (doprava, DPH, clo)

Hifiman HE400se
https://store.hifiman.com/index.php/he400se.html
Hifiman má sklad v Polsku, ale over si že ich odošlú z EU https://store.hifiman.com/index.php/shipping-policy


Děkuji za tip.
JustRuda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zarkow 14. 9. 2021 18:11

Obecně bych doporučil vybírat z otevřených modelů, v uzavřených budeš pískání a podobné neduhy vnímat určitě víc.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JustRuda 14. 9. 2021 19:45

Ano jsem si toho vědom, hodně se koukám po otevřených konstrukcích. Možná vyzkouším pár modelů od Sennheiser. Celkem se divím ale HD 599 nevypadají podle recenzí vůbec zle, asi jim dám šanci.
JustRuda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JustRuda 14. 9. 2021 22:15

Tak nakonec po menším uvážení jsem se rozhodl koupi 2 sluchátek. Sennheiser HD 559 a HiFiMAN HE400SE. Rozdíl v ceně je značný no HD 559 jsou celkem doporučované na daily využití pro lidi s citlivějším sluchem na ostřejší typy sluchátek. Tak samo HiFiMAN by nemusely být v tomto ohledu špatné, doporučovali mi je i v AUDIGO tak jsem zvědav. Když tak vám za zhruba týden a něco napíšu poznatky, možná to pak někdy v budoucnu pomůže někomu se stejným problémem.
JustRuda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 15. 9. 2021 05:52

HD 559 jsou narozdíl od uzavřených HD 569 taková malá zvuková katastrofa...třeba DT 880 od Beyeru proti nim hrají jako naprostý highend. Sice ti hvízdá v uchu, ale to není důvod spadnout s kvalitou až na úroveň dna.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 15. 9. 2021 07:02

JustRuda: HD 559 Ti zásadně nedoporučuji. Je to šrot. Měl jsem je, a nakonec jsem je věnoval kamarádovi, pro kterého kvalita zvuku není žádnou prioritou. HD 599 jsou mnohem lepší. A u těch HE400SE budeš potřebovat zesilovač - mobil, tablet, ani mnohý DAP nestačí (sluchátka mají malou citlivost, HD 599 jsou citlivá dost i pro ten tablet nebo DAP).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JustRuda 15. 9. 2021 10:20

Děkuji za rady, HD 599 jsem měl původně v plánu ale jsou prý ostřejší o proti HD 559. Pokud jsou opravdu takový šrot tak je holt vrátím. Co se těch HE400SE týče tak jsem si vědom že potřebují zesilovač no vzhledem k tomu že je budu používat výhradně u PC tak si myslím že je dokáže vybudit dostatečně a pokud mi sednou tak není problém si zesilovač dokoupit.
JustRuda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JustRuda 16. 9. 2021 16:14

Tak menší update HD 559 jdou do pr***... :D Sice nejsou nejhorší co se pohodlnosti týče ale co se týče zvuku tak jsou neskutečně "nudné", možná jim dám ještě čas pár dní na rozehrání ale pochybuju že jim to výrazně pomůže.

Co se HiFiMANu týče tak ty jsem koupil už jako rozbalené takže jsou už i trošku zaběhlé, pohodlnost výborná, lepší jak u Beyerdynamics. Co se zvuku týče tak jsou dokonce méně agresivní než ATH-AVC500 a moje uši tedy nejsou tak unavené i při větších hlasitostech. Co se zvuku týče tak je tam znatelně slyšet zlepšení. Jen bych asi zabil toho co ho napadlo jim dát jen 1.5m dlouhý kabel. I tak už mám asi výherce ale dám tomu ještě týden.
JustRuda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků